Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wytwornica dymu eurolite n10

BuChomik 19 Sty 2014 11:08 4422 5
  • #1 19 Sty 2014 11:08
    BuChomik
    Poziom 5  

wytwornica dymu eurolite n10 wytwornica dymu eurolite n10 wytwornica dymu eurolite n10 wytwornica dymu eurolite n10

Witam. Zacznę od tego, że jestem nowy i nie wiem czy dobry dział wybrałem. Jeśli zły to proszę o przeniesienie go w odpowiedni a nie zamykanie go. Z góry dziękuję.

Mam problem z wytwornicą dymu eurolite n-10. Pompka działa, grzałka grzeje, niby wszystko działa, ale coś chyba jest źle podłączone. Gdy wszystko jest podpięte tak jak powinno( wydaje mi się, że tak powinno) to grzała grzeje ale nie mogę wtedy uruchomić pompki. A gdy odepnę kabel od grzałki wtedy pompa śmiga ale grzałka nie grzeje.

Dodam zdj połączenia tego wszystkiego jak to wygląda. Myślę, że mi pomożecie bo na wtorek potrzebuję tego. Na jednym ze zdj. widać przewód zaznaczony na czerwono, to właśnie ten wystarczy odpiąć aby grzałka nie grzała a pompka śmigała.

0 5
  • Pomocny post
    #2 19 Sty 2014 12:18
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Na grzałce jest termostat (czasem dodatkowo ogranicznik temperatury / bezpiecznik termiczny). Gdy grzałka się nagrzeje do właściwej temperatury, to termostat powinien wyłączyć grzałkę i wtedy dopiero działa pompka podająca płyn do grzałki. Jak temperatura grzałki spadnie, to załącza się grzanie, a pompka wtedy nie działa.

0
  • #4 19 Sty 2014 13:42
    BuChomik
    Poziom 5  

MARCIN.SLASK dzięki miałeś rację działa. Po około 5min pompka zaczyna pompować. Ale w takim razie mam jeszcze kilka pytań:
    -jaki płyn zastosować, kupić (w jakiej cenie jest tak +/-), lub jak zrobić samemu taki płyn
    -jak odetkać rurkę która jest nawinięta na grzałkę, lub w jakim sklepie kupić taką cienką miedzianą rurkę ?

EDIT@
    ma to być na jedną imprezę więc nie opłaca mi się kupować 5l za tych 40zł bo szkoda żeby leżało tylko. Po za tym nie mam pewności że jak rurkę założę na grzałkę to że będzie działało wszystko..a wyrzucanie 40zł w błoto nie należy do przyjemnych :D..myślę, że ktoś szybko odpisze bo we wtorek impreza :D

0
  • #5 21 Lut 2014 17:28
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 24 Sty 2015 12:41
    mlody1112
    Poziom 10  

Trzeba ściągnąć dowolny schemat wytwornicy dymu np Antari fz80 i połączyć od nowa. Jeśli nie działa należy pomierzyć poszczególne elementy maszyny. Miłej pracy

0