Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytnik linii papilarnych i kamerka HP Pavilion dv7

Eryk99 19 Sty 2014 11:59 1254 4
  • #1 19 Sty 2014 11:59
    Eryk99
    Poziom 2  

Witam, mam problem z kamerką internetową i czytnikiem linii papilarnych w HP dv7 - 3180ef.
    1. Kamerka - jeśli chcę włączyć, lub zrobić sobie zdjęcie kamerką np. w ustawieniach skype kamerka pokazuje się na dosłownie sekundę i znika, jak by jej nie było.
    2. Czytnik linii papilarnych - kiedyś zostało odinstalowane oprogramowanie chyba HP SimplePass, ale nie jestem pewien, zainstalowałem je i inne oprogramowania od hp do czytników biometrycznych, ale nie współpracuje (nie widzi), mojego czytnika.

Posiadam sterowniki, do obu tych rzeczy i są one wykrywane w menedżerze urządzeń.
    Proszę o pomoc.

• #2 19 Sty 2014 12:43
    ioiok
    Poziom 12  

Co do kamery to najprawdopodobniej musisz mieć uruchomiony program CyberLink Youcam (jest fabrycznie zainstalowany w tych laptopach)

• #3 19 Sty 2014 17:42
    Eryk99
    Poziom 2  

Nie, mam takiego program jak wyżej wymieniony, tzn, że musze go zainstalowac, poniewaz z tego co pamietam nigdy go nie bylo, a kamerka dzialala normalnie?

• #4 20 Sty 2014 16:16
    ioiok
    Poziom 12  

Poszukaj jakiegoś (niekoniecznie cyberlink) programu do obsługi kamery i go włącz.

• #5 21 Sty 2014 12:15
    Eryk99
    Poziom 2  

Zainstalowałem program Webcammax, po jego uruchomieniu obraz z kamery jest czarny, tak jakby go nie było. Zapomniałem wspomnieć, że gdy laptop był nowy i uruchamiało się kamerkę to świeciły się diody powiadamiające obok niej, a teraz nie świecą, w programie skype taka sama sytuacja jak opisana na początku. Czy mogły się powycierać kable prowadzące do kamerki w obudowie, przez zamykanie klapy matrycy?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME