Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Licencja Pulsonix
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Geforce 9800GTX palit - Zwarcie zasilania

AndrzejJ_J 19 Sty 2014 13:46 927 0
    AndrzejJ_J
    Poziom 7  
    Witam.
    Wczoraj padła mi karta graficzna, robi zwarcie, jeśli odłączę wtyczki 6pin i zresetuję zasilacz to komputer się włącza, ale wentylator karty tylko delikatnie drgnie, nie ma obrazu.
    Zwarcie występuje we wtyczce, na kondensatorach tantalowych, mosfety(wszystkie w LFPAK 0303 w sekcji zasilania) mają zwarte dreny ze źródłami.
    Kondensatory ceramiczne na około G92(nie małe bezpośrednio na PCB kości, tylko na PCB "głównym" karty trochę większe) mają też zwarcie.
    Czy jest gdzieś dostępny schemat takiego zasilania? Jak dobrze rozumiem cewki oddzielają część pierwotną od wtórnej i po ich wylutowaniu będę mógł sprawdzić czy zwarcie jest w części pierwotnej czy wtórnej?
    Wyłączenie komputera w taki sposób zdarzyło mi się 3 razy, trzeci był niestety tragiczny, na ekranie zawsze pojawiały się znaczki, paski etc. komputer jeszcze chodził przez chwilę a potem się wyłączał, z tym że poprzednio się włączał.
    Zignorowałem te znaki, a jak się okazało pomimo niedawnego czyszczenia(około 2 miesiące temu) wentylator był całkowicie zabity kurzem, mimo wszystko karta nie miała dużego obciążenia i temperatury były możliwe, jednak prawdopodobnie sekcja zasilania nie miała odpowiedniego chłodzenia.
    Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
  • Licencja Pulsonix