Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działa wzmacniacz blaupunkt bsa 247

19 Sty 2014 13:51 1965 9
  • Poziom 9  
    Witam tak jak w temacie kupiłem wzmacniacz do naprawy z allegro i nie działa. Przetwornica działa ,końcówka mocy też ale wszystko oddzielnie, a jak podłączę jedną kostke to wszystko się wyłącza inie działa co to może być?
  • Poziom 9  
    patrzylem schemat, ale nie wiem co w tym moze byc tam tak jakby jakas blokada sie wlacza, co to moze byc?
  • Poziom 13  
    sprawdź c222 i 223 tj 1000uF 25V podmień dla pewności / koszt mały a u mnie wyłączały przetwornice.
  • Poziom 13  
    Niestety jak złożyłem wszystko do kupy to przekonałem się że mamy dokładnie taki sam problem. A teraz konkretnie przetwornica ładnie pracuje pod obciążeniem napięcia są poprawne tj. +-45V jest z obydwu przetwornic oraz około 55V napięcia oznaczonego jako +B(C) które zasila pre-amp i układy zabezpieczenia. Problem w tym że gdy końcówka podłączona jest do przetwornicy przetwornica nawet nie próbuje wystartować a napięcia są bliskie zeru. po wypięciu wtyczki 7 pinów (B(C) p-stop p1, p2, itd) przetwornica działa a końcówka jest zasilana. Drivery lekko się grzeją lecz w granicach normy większość scalaków tj. komparator przedwzmacniacze i układ zabezpieczenia sprawdziłem łącznie z wartościami na drabinkach i wszystko wygląda ok. I tu pytanie do Was co może powodować wyłączenie przetwornicy.
  • Poziom 9  
    ja u siebie to naprawiłem ale w inny sposób , a ty jak tam zrobiłeś? działa?
  • Poziom 13  
    Ruszył po połączeniu masy zasilacza z masą końcówki. Pytanie tylko jak to działało fabrycznie ?
  • Poziom 9  
    nie wiem właśnie bo nawet mój nauczyciel nie mógł zabardzo tego schematu ogarnąć, no chyba że by siedział dłużej przy tym tak stwierdził :)
  • Spec od car audio
    Masy powinny łączyć się w jednym miejscu, niektóre wzmacniacze (np. starsze Pioneery lat 90) faktycznie pracują dopiero po połączeniu masy sygnałowej z masą zasilania. W ten sposób unika robienie się pętli masy.
  • Poziom 13  
    Temat stary ale może się komuś przyda. Niestety w zasadzie my wszyscy daliśmy się zrobić w konia przez Japończyków z Bosch gdyż wzmacniacz pracuje jak marzenie przy poprawnym zalutowaniu złącza din8 262 czyli układ detekcji odpala przetwornicę dopiero gdy zobaczy masę na wejściu din :) Można to oczywiście oszukać łącząc masę na końcówki mocy z masą zasilania lecz obarczone jest to dużym poziomem zakłóceń np. z alternatora. Do dziś nie wiem jak oni to wymyślili i jaki był tego powód ale fakt jest taki że na "stole" tej końcówki po prostu się nie da odpalić bez głębszej analizy. Mam nadzieje że opis ten komuś się przyda bo wzmacniacz może i stary ale na 4 parach i oferuje naprawdę dobrą jakość w stosunku do ceny w jakiej jest wystawiany.

Pozdrawiam !