Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Mastercook ZWE 4670X - Budowa zmywarki mastercook ZWE 4670X

Jotef 19 Jan 2014 14:46 13095 5
 • #2
  Jotef
  Level 2  
  Zmywarka informuje o "zalaniu", choć wody w zmywarce jest mało (na dnie zbiornika filtra w komorze zmywarki).
  Przyczyną jest min. osad wapienny z wody w przewodzie między zbiornikiem hydrostatu a pompką tłoczącą wodę ze zmywarki do kanalizacji.
  Przewód ten - częściowo drożny, przepuszcza trochę wody dopływającej do zmywarki z wodociągu poprzez zbiornik hydrostatu (zawiera pływak sterujący mikrowyłącznikiem za pomocą niebieskich dźwigienek).
  Niestety brak pełnego przepływu wody powoduje zalewanie zbiornika hydrostatu i wyłączenie zmywarki przez mikrowyłącznik. Także może wystąpić małe wylewanie się wody do pokrywy dolnej (dna) zmywarki i pod zmywarkę.
  Przewód należy wyjąć z gniazda pompki i gniazda hydrostatu przez wyciągnięcie, gdyż jest tylko wciśnięty i uszczelniony gumowymi uszczelkami pierścieniowymi. Przewód jest dość krótki, więc po wyprostowaniu (pod światło) widać stopień zapchania przekroju poprzecznego przewodu osadem wapiennym. Osad należy przepchać prętem lub patykiem, a następnie Zmywarka Mastercook ZWE 4670X - Budowa zmywarki mastercook ZWE 4670X Zmywarka Mastercook ZWE 4670X - Budowa zmywarki mastercook ZWE 4670X Zmywarka Mastercook ZWE 4670X - Budowa zmywarki mastercook ZWE 4670X Zmywarka Mastercook ZWE 4670X - Budowa zmywarki mastercook ZWE 4670X Zmywarka Mastercook ZWE 4670X - Budowa zmywarki mastercook ZWE 4670X Zmywarka Mastercook ZWE 4670X - Budowa zmywarki mastercook ZWE 4670X wypłukać.
 • Helpful post
  #3
  h jaworski
  Home appliances specialist
  Kolego jak to co na zdjęciach to już po czyszczeniu to powiem że cały dół nadaje się do czyszczenia a nie tylko przewód.
 • #4
  Jotef
  Level 2  
  Na zdjęciach jest stan zbiornika z pływakiem przed czyszczeniem i ...po oczyszczeniu!(ale to że zmywarka nie pracowała prawidłowo, to nie było przez zabrudzenie komory pływakowej)
 • #5
  pauline3ka2
  Level 1  
  Witam. zrobiam jak napisane ale za nim wsztystko odlaczylam najpierw przechylilam zmywrake na bok i tak stala poki nie oczyscilam komory niestety teraz w zmywarce panel sie nie wlacza ale slychac jak by chciala pobierac wode lecz nie moze :/ czym moze byc spowodowane ?
 • #6
  Jotef
  Level 2  
  W zmywarce ZWE 4670x po dwóch latach od czyszczenia rury łączacej pompkę wodną i zbiornik hydrostatu znowu był... zapchany osadem wapiennym z wody!
  Może nie wszędzie jest woda tak zmineralizowana jak w Koszalinie i ten okres może być inny! Wniosek dla mnie jest jeden, że trzeba czyścić tę rurę co roku, bo potem przekrój przepływu wody bardzo maleje! Pojawiają się różne informacje na ekranie zmywarki!

  Czyszczenie rury wymaga tylko zdjęcia dolnej pokrywy w zmywarce i wyjęcia rury!
  Rurę należy wyciągnąć z gniazd przy pompie wodnej i zbiorniku hydrostatu. Rura w gniazdach jest uszczelniona pierścieniowymi uszczelkami.

  Fotografie tych zespołów zamieściłem w poprzednich mailach.