Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 4S Grzeje sie układ U12 + zwarcie na stykach baterii

niedzwiadek18 19 Sty 2014 17:27 5829 8
  • #1 19 Sty 2014 17:27
    niedzwiadek18
    Poziom 12  

Witam. Wpadł mi w ręce iPhone 4S, który startował tylko na ładowarce, wiec wyjąłem baterię, podładowałem ją poza telefonem. Wstawiłem i telefon zaczął sie normalnie włączac, lecz zaraz po podłączeniu baterii strasznie grzeje się układ który zaznaczyłem na fotce. Na schemacie znalazłem oznaczenie tego układu, (U12) który prawdopodobnie jest od kamery. Próbowałem odłączyć aparat i taśmy z wyświetlacza (przednia kamera), lecz nic to nie daje. Dosłownie po kilku sekundach od włożenia baterii na układzie można jajka piec :( Na samej ładowarce bez baterii jest zimny. Zauważyłem również, że na stykach baterii na płycie głównej jest zwarcie pomiędzy 1 a 4 pinem czyli + i - do sprawdzenia zmierzyłem styki w iPhonie 4 (takiego akurat miałem pod ręką) i nie ma tam zwarcia. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Pozdrawiam. Iphone 4S Grzeje sie układ U12 + zwarcie na stykach baterii

0 8
  • #2 19 Sty 2014 18:50
    arealny
    Poziom 10  

próbowałeś wyeliminować zwarcie na styku 1 i 4? jak jest tak a nie inaczej to inaczej telefon nie ma prawa reagować, a nawet ostatecznie będzie się grzało więcej układów, aż się nie spali wszystko. Spróbuj sprawdzić czy zwarcie nie robi się akurat w tej baterii?

0
  • #3 19 Sty 2014 19:36
    niedzwiadek18
    Poziom 12  

bateria nie ma zwarcia. Bateria była kompletnym trupem... podmieniłem ją i tel normalnie ładuje ma zasięg, normalnie się aktywował nawet można na niego zadzwonic z tym ze układu nie można dotknąc :( muszę chłodzic go sprężonym powietrzem :D wiec te "zwarcie" moze tak ma byc w 4S z tego co widze na schemacie to C294 i C295 na nitce + sa zwarte do masy . Posiadasz może 4S żeby zmierzyc to u siebie? Spróbuję jeszcze uruchomic go z podłączoną tylną kamerą i zobacze czy ona funkcjonuje.Iphone 4S Grzeje sie układ U12 + zwarcie na stykach baterii

0
  • #4 19 Sty 2014 19:45
    arealny
    Poziom 10  

Nie, nie uznaje smartfonów. pociąłbym się przez takiego albo jak w przypadku 2 innych upadłby mi na ścianę... Sama zmiana softów w smartwonach znajomych doprowadza mnie do szewskiej pasji... a poza tym no schemat schematem. Ale widziałeś kiedyś coś co ma zwarty plus i minus no i do tego działa bez zarzutu?

0
  • #5 19 Sty 2014 19:48
    niedzwiadek18
    Poziom 12  

No nie widziałem :D jest to dla mnie dziwne ;/

0
  • #6 19 Sty 2014 20:00
    arealny
    Poziom 10  

jak na mój bądz co bądz skromny intelekt właśnie zwarcie na styku 1 i 4 chyba będzie za wszystko winne. całkiem możliwe że ten cały układ u12 przez to cierpi a sam telefon działa. Np w moim przypadku mam zwarcie na mostku południowym( a może to pólnocny dobrze już nie kojarze) w kazdym razie usb mi w pc nie działa, mostek też grzeje się nie miłosiernie już dobry rok a wszystko inne działa wzorowo.

0
  • #7 27 Sty 2014 22:58
    niedzwiadek18
    Poziom 12  

Wie ktoś co może byc przyczyną ????

0
  • #8 27 Sty 2014 23:06
    Bimer535
    Poziom 20  

co jest przy pierwszym pinie gniazda LCD?

1
  • #9 28 Sty 2014 01:01
    niedzwiadek18
    Poziom 12  

Tzn. Chodzi Ci o ten "drucik" na fotce? To nie jest moje foto... zapożyczone z neta.

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

kolego Bimer535 widze że jestes troche ogarnięty.Powiedz mi czy masz pod ręką jakąś płytę z 4s ? możesz sprawdzi jaką rezystancję pokazuje Ci na stykach 1 i 4 baterii ? o ile w ogóle coś pokazuje... patrząc na schemat znalazłem 2 kondensatory które na + są połączone do masy mianowicie te 2 pod prawą nogą od złącza baterii które też pokazują mi zwarcie.

https://obrazki.elektroda.pl/8361997700_1388165135.jpg

0