Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogrzewanie domu na bazie Webasto.

carot 21 Jan 2014 04:05 83985 45
lampy.pl
    EAndrzej
    Level 21  
    Witam

carot wrote:
    Wątpie, żeby coś mogło się cofnąć przez dolot

Nic nie musi się cofać przez dolot aby w pomieszczeniu taki wynalazek zużył cały tlen i wydalał tlenek węgla i cię po cichu zadusił - nawet nie zdążysz i nie dasz rady zauważyć bo stracisz świadomość. Ale dobrze, że mnie posłuchałeś i zakładaj jak najszybciej ten zewnętrzny dolot.
  • lampy.pl
    carot
    Level 26  
    DJ MHz wrote:
    Czy takie webasto można przystosować do spalania oleju przepracowanego? Lub mieszanka oleju przepracowanego + diesla?

Nie. Olej zuzyty ma znacznie wyższą temperature spalania i zwyczajnie zniszczysz palnik. Tylko olej napędowy, bądź opałowy. Niektóre ciężarówki mają dedykowane 10-15 liytowe zbiorniki na opał właśnie do webasto.
    maliniak80 wrote:
    Kolego carot czy moglbys mniej wiecej okreslic ile czasu zajmuje Twojemu piecykowi rozruch to znaczy od podania impulsu startu do zapalenia plomienia, pozatym jak mniej wiecej wyglada faza rozruchu i wygaszania?

od startu:
    0:00 przedmuchanie, załączenie pompki obiegowej
    0:11 zmniejszenie mocy wentylatora na 25% i włączenie pompki paliwa z częstotliwością 1.3Hz/min
    0:16 zwiekszenie obrotów wentylatora na 70%, zwiekszenie częstotliwości pompki na 2.4Hz/min, włączenie swiecy
    0:26 pełna moc wentylatora, pompka i świeca bez zmian
    1:03 praca wentylatora i pompki bez zmian, wyłaczenie świecy, załączenie czujnika płomienia

Wygaszanie:
    -wyłączenie pompki paliwa
    -pełna moc wentylatora
    -załączenie świecy żarowej
    -zależnie od temperatury przedmuchanie od 20 sek do 1.5 min.
    -przejście w stan czuwania

maliniak80 wrote:
    Z jaka czestotliwoscia pracuje u Ciebie pompka paliwa przy pelnej mocy?

2.4Hz/min. Czemu nie chcesz dac oryginalnego sterownika?

EAndrzej wrote:
    taki wynalazek zużył cały tlen i wydalał tlenek węgla

Myslę, że przy braku tlenu by zwyczajnie zgasł, ale dla paru groszy nie warto ryzykować. Dolot będzie najpóźniej pojutrze, dzięki za radę.
  • lampy.pl
    elektronik999
    Level 26  
    carot wrote:

Myslę, że przy braku tlenu by zwyczajnie zgasł, ale dla paru groszy nie warto ryzykować. Dolot będzie najpóźniej pojutrze, dzięki za radę.

To nie tak, że zabraknie całkowicie tlenu, bo to jest nie możliwe, tylko będzie go za mało aby spalanie całkowite zachodziło, nastąpi półspalanie czyli właśnie do czadu.
    adamGazda
    Level 15  
    Quote:
    W planach jedynie zrobienie zewnętrznego czerpania powietrza do spalania

To jest wskazane jak najbardziej. Powietrze do spalalnia jest teraz pobierane przez otwory wentylacjne mieszkania. Inną drogą dostarczenia tlenu może być każda nieszczelność okien lub głównych drzwi wejściowych albo celowe uchylenie np. okna. Jeśli te drogi są należycie przelotowe to nie grozi zaczadzenie, byle wydech z webasto był drożny na zewnątrz. Teraz za to maszynka wentyluje mieszkanie na siłę :D. Nie zalecam tylko stosowania w obecnej konfiguracji w blokach wielopiętrowych bo takie rozwiązanie wciągnie nieświeże powietrze z całego pionu wentylacyjnego do naszego lokum.
    DJ MHz
    Level 24  
    Czy mozna zastosować inną pompę paliwa?
    tomus2k
    Level 26  
    Olej standardowo pali się niebezpiecznie dla zdrowia a jego spaliny są trujące i nie jeden kierowca przeszedł już na tamten świat przez dogrzewanie zimą na postoju silnikiem samochodu. Po drugie spalanie tam zachodzi w sposób wymuszony, wentylator, więc i wylot spalin ma swój kierunek i co byś nie zrobił i tak wylatują wydechem.
    Dostawę świeżego powietrza można mieć z istniejących już systemów wentylacji lub jeśli takowych nie ma to można wyciąć uszczelkę na szerokości np. 5cm na górze okna.
    Wracając do toksyczności spalin, zrobił bym za to porządny wylot porządnie zabezpieczył odpowiednią opaską. Podczas zapłonu może dojść do eksplozji resztek paliwa w układzie wydechowym i wtedy aby ci nie zdjęło wylotu.
    Co prawda webasto ma zabezpieczenie i przed odpaleniem i po nieudanej próbie zawsze wentyluję układ wydechowy, ale żartów nie ma i trzeba dmuchać na zimne.

JESTEM PRZECIWNY OGRZEWANIU POMIESZCZEŃ MIESZKALNYCH WYNALAZKAMI ZAMONTOWANYMI W ŚRODKU, KTÓRE SĄ Z NATURY NIEBEZPIECZNE DLA ŻYCIA, MOJĄ JEDYNĄ I NAJWAŻNIEJSZĄ RADĄ JEST ZDEMONTUJ TO URZĄDZENIE JAK NAJSZYBCIEJ.
    zibq
    Level 28  
    tomus2k wrote:
    Szczególnie że zasilasz to z zasilacza od PS czyli 3,15A i przy 12A zalicza on za każdym razem prawie zgon i może słać śmieci do webasta.

Nie wiesz chyba o czym piszesz. Zasilacz od PS3 zależnie od modelu ma od 21 do 32A dla linii 12V. Myślę, że kolega carot wie co robi, w końcu regeneruje gaźniki w TDI ;)
    tomus2k
    Level 26  
    zibq wrote:

Nie wiesz chyba o czym piszesz. Zasilacz od PS3 zależnie od modelu ma od 21 do 32A dla linii 12V. Myślę, że kolega carot wie co robi, w końcu regeneruje gaźniki w TDI ;)

PS3 zasilacz APS-270 16A przy 12 V

Pisząc post to nie wiem dlaczego myślałem o PS nie PS3

"Regeneruje gaźniki W TDI to na pewno wie co robi." Super to już umie podpalić wodę i robi nadprzewodniki z patyków, a może leczy przez internet. :D
    maliniak80
    Level 17  
    Quote:
    Kolego maliniak80 znadz sobie zeszyty szkoleniowe VW, tam jest sporo o dogrzewaczach. Jakbyś nie mógł znaleźć to się odezwij, to Ci podeślę.

ok znalazłem stronę z opisami wiec będę coś myślał, w sumie to zostały mi do zrobienia procedury sterowania samym piecem bo resztę już mam.
    Kolego carot dzięki, zastanawiam się co by było gdybym pominął w procedurze uruchamiania przedmuchiwanie wymiennika, w sumie to nie kocioł gazowy więc poco się to robi? Oryginalnego sterownika nie mogłem uruchomić, jest to cyfrowy dedykowany sterownik do samochodu VW Touran i nie ma on zaimplementowanej funkcji ogrzewania postojowego tylko dogrzewacz, wiec nawet jak bym go uruchomił to strasznie by mnie ograniczał. Mój sterownik będzie posiadał wszystko łącznie ze sterowaniem GSM, wysyłaniem logów i powiadomień na telefon z temp. otoczenia, wewnętrzną, napięciem w instalacji a nawet pozycją samochodu.

A to panel sterujący
    Ogrzewanie domu na bazie Webasto.
    LoLek85
    Level 28  
    Kolego maliniak80 powodzenia i daj znac jak pracę postępuję, bo pomysł rzeczywiście ciekawy :)

Sorry za OT.
    carot
    Level 26  
    DJ MHz wrote:

Można, ale musi mieć taka sama wydajność jak oryginalna.

tomus2k wrote:
    Wracając do toksyczności spalin, zrobił bym za to porządny wylot porządnie zabezpieczył odpowiednią opaską.

Jest oryginalna rura wydechowa od webasto, cement uszczelniający do wydechów i opaska typu U, też od wydechu.

tomus2k wrote:
    Podczas zapłonu może dojść do eksplozji resztek paliwa w układzie wydechowym i wtedy aby ci nie zdjęło wylotu.

To nie benzyniak.
    tomus2k wrote:
    nie jeden kierowca przeszedł już na tamten świat przez dogrzewanie zimą na postoju silnikiem samochodu.

Spędziłem setki godzin w kabinie z zapalonym silnikiem, czekałem, stałem w korkach, spałem. Jak widac żyje. Do zaczadzenia spalinami dochodzi, gdy silnik pracuje w zamkniętym pomieszczeniu, bądź mamy sito zamiast podłogi i nieszczelny wydech.
    tomus2k wrote:
    Szczególnie że zasilasz to z zasilacza od PS czyli 3,15A i przy 12A zalicza on za każdym razem prawie zgon i może słać śmieci do webasta.

Umnie jest APS-227, czyli 32A przy 12v, wytrzyma, nie bój się.

tomus2k wrote:
    "Regeneruje gaźniki W TDI to na pewno wie co robi." Super to już umie podpalić wodę i robi nadprzewodniki z patyków, a może leczy przez internet.

Naprawiam webasta na codzień. Uwierz, wiem czego moge się po nim spodziewać.
    JACU626

Level 27  
    I tak też w sumie można ale ja kupiłem grzejnik aluminiowy na zewnątrz umieściłem webasto ze zbiornikiem na wyspawanym stojaku zamocowanym do ściany. Zamiast rurek gumowe węże u góry zbiorniczek wyrównawczy z vw. Ogrzewa to warsztat założony termostat pokojowy który to załącza. Zaletą w porównaniu z twoim jest cisza i brak gwizdu. Dla kolegi który pytał jak wygląda start mój filmik.

http://www.youtube.com/watch?v=k58YNOzu1Dg
    tomus2k
    Level 26  
    carot wrote:

Jest oryginalna rura wydechowa od webasto, cement uszczelniający do wydechów i opaska typu U, też od wydechu.
    .......
    To nie benzyniak.

Super.
    Może i nie jest to benzyna zapłon -45 - -30 stopni celc
    Zapłon ropy 40 - 55 stopni celc, ale
    wież mi nie chciałbyś tego w domu.

carot wrote:

Spędziłem setki godzin w kabinie z zapalonym silnikiem, czekałem, stałem w korkach, spałem. Jak widac żyje. Do zaczadzenia spalinami dochodzi, gdy silnik pracuje w zamkniętym pomieszczeniu, bądź mamy sito zamiast podłogi i nieszczelny wydech.

:?:
    Jak szybko działa czad, mały przykładzik z samochodem w tle, reszty sobie poszukaj.
    Śmierć 32-latka w Elblągu. Poszedł do garażu naprawić samochód i zatruł się spalinami
    A tu dogrzewanie w busie.
    Trzy osoby zatruły się dwutlenkiem węgla w aucie

I tak 46000 znalezionych na hasło "zatrucie tlenkiem węgla w samochodzie"

Jesteś taki wesoły i pewny siebie, a ich żonom (wdowom), dzieciom, bratu, siostrze nie do śmiechu.

carot wrote:

Umnie jest APS-227, czyli 32A przy 12v, wytrzyma, nie bój się.

A ty przeczytałeś wcześniejsze wiadomości tego tematu, podałem że, pisząc byłem przeświadczony że, to zasilacz do PS a nie PS3, zresztą poprawiłem i przyznałem rację.

carot wrote:

Naprawiam webasta na codzień. Uwierz, wiem czego moge się po nim spodziewać.

Znajomy pochował swojego syna, synową i ich roczne dziecko, "Uwierzyli" takiemu co zamontował piec i wpiął się do komina wentylacyjnego, wierz mi nie wiesz jak szybko i niezauważalnie zabija czad - bezboleśnie dla ciebie dla twoich bliskich już nie. Zostań przy montażu w autach.

Chciałbym pochwalić rozwiązanie p. JACU626 , panie carot proszę a można.
    carot
    Level 26  
    tomus2k wrote:
    Super.
    Może i nie jest to benzyna zapłon -45 - -30 stopni celc
    Zapłon ropy 40 - 55 stopni celc, ale
    wież mi nie chciałbyś tego w domu.

Widziałeś kiedyś lejący wtryskiwacz w dieslu? Jak ta nieprzepalona ropa wręcz kapie z wydechu? Dziwne, że nic sie nie zapala, ani nie wybucha.

tomus2k wrote:

Jak szybko działa czad, mały przykładzik z samochodem w tle, reszty sobie poszukaj.
    Śmierć 32-latka w Elblągu. Poszedł do garażu naprawić samochód i zatruł się spalinami
    A tu dogrzewanie w busie.
    Trzy osoby zatruły się dwutlenkiem węgla w aucie

Czujesz się na siłach, by zaczynać dyskusję o wpływie tlenku węgla na organizm ludzki z ratownikiem medycznym?

tomus2k wrote:
    Znajomy pochował swojego syna, synową i ich roczne dziecko, "Uwierzyli" takiemu co zamontował piec i wpiął się do komina wentylacyjnego, wierz mi nie wiesz jak szybko i niezauważalnie zabija czad - bezboleśnie dla ciebie dla twoich bliskich już nie. Zostań przy montażu w autach.

Skoro uwierzyli majstrowi, który wpiął się w PION WENTYLACYJNY, to są teraz skutki. Zresztą, uważasz, że przenośne piecyki z butlami 11kg, czy małe grzałki na kartusze gazowe nie stanowią zagrożenia? Webasto jest szczelne, w mieszkaniu jest wentylacja, czujnik czadu, wydech na zewnątrz. Gdybym miał tylko pewność, że jeśli zostawię webasto na zewnątrz, to nikt go sobie nie przywłaszczy. Webasto pracuje max 2-3 godziny dziennie, zawsze jest uchylone okno i ktoś zawsze go pilnuje. Na noc itd jest odłączane od zasilania.
    Myślę nad przeniesieniem go do kuchni, do zamkniętej szafki.
    DJ MHz
    Level 24  
    carot wrote:
    DJ MHz wrote:

Można, ale musi mieć taka sama wydajność jak oryginalna.

Czyli w tym wypadku
    Zdjęcie etykiety
    musi mieć 2.5 bara? Czy ewentualnie 2 lub 3 bary będą ok? To moje ostatnie pytanie, za pomoc dziękuję ;)
    carot
    Level 26  
    Tak, 2.5 wystarczy.

Moderated By ANUBIS:

Zamykam na prośbę autora.