Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grafika wariuje po włączeniu gry lub w trakcie oglądania filmików.

19 Sty 2014 19:45 1212 8
  • Poziom 7  
    Witam,
    od jakiegoś czasu - jako moment zapalający wybrałbym czas po zainstalowaniu gry Path of Exile ok.2-3 tyg. temu, gdyż wcześniej nic złego się nie działo (chociaż nie wiem jaki mogło by mieć to wpływ) - borykam się z następującym problem. Zazwyczaj po wstępnym ekranie ładowania gra zacina się i zamiast obrazu pojawiają się takie oto wzorki: Grafika wariuje po włączeniu gry lub w trakcie oglądania filmików. Grafika wariuje po włączeniu gry lub w trakcie oglądania filmików. Grafika wariuje po włączeniu gry lub w trakcie oglądania filmików.
    W tym momencie nie pozostaje mi nic innego, jak zrestartowanie komputera. Początkowo problem występował tylko przy pierwszym uruchomieniu komputera, a po restarcie już było wszystko w normie, lecz teraz jest to już pełna losowość.

Przeinstalowałem sterowniki graficzne, aktualnie mam najnowsze dostępne dla mojej karty: 331.82. Oprócz tego działania, nic innego nei przychodzi mi do głowy, dlatego zwracam się do Was, Forumowicze, o pomoc. Z góry dziękuję.

Specyfikacja sprzętowa:
    System operacyjny: MS XP Home E, dodatek Service Pack 3
    DirectX: 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
    CPU: Intel Core2 Duo E8400 (3,00Ghz)
    RAM: GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR2 800Mhz Cl5
    Płyta główna: Gigabyte GA-EP45-DS4
    Grafika: Nvidia GeForce Gtx 280
    Zasilacz: Tagan u33 2-force ii series 700w
    Chłodzenie: Arctic Cooling AF8025 L x3
    Napęd: LG SuperMulti DVD +/-RW GH20NS15 bulk black
    Napięcia zasilacza i temperatury podzespołów:
    Grafika wariuje po włączeniu gry lub w trakcie oglądania filmików.
    Zainstalowany program antywirusowy: Avast
  • PCBway
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • PCBway
  • Poziom 7  
    Czyli mogę rozumieć, że nic poważnego się nie stało? :) Czego to może być następstwem? Odklejenie wskazuje na naruszenie mechaniczne, jednakże jest to mało prawdopodobne, gdyż przed występowaniem tego błędu komputera nie ruszałem, ani nie rozkręcałem.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Ezebe napisał:
    Czyli mogę rozumieć, że nic poważnego się nie stało? :) Czego to może być następstwem? Odklejenie wskazuje na naruszenie mechaniczne, jednakże jest to mało prawdopodobne, gdyż przed występowaniem tego błędu komputera nie ruszałem, ani nie rozkręcałem.

To się dzieje samoczynnie, naprawa wyniesie Cię około 200zł w serwisie, lepiej zacznij rozglądać się za nową kartą. Ewentualnie możesz spróbować obniżyć taktowanie karty i nałożyć nową pastę termoprzewodzacą, może pomoże.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    W takim razie oddam do serwisu. Serdecznie dziękuję za zainteresowanie i pomoc! Jeszcze tylko spytam - na jaki czas serwisowanie powinno zażegnać problem, żeby wiedział kiedy przymierzyć się do zakupu nowej karty?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Ezebe napisał:
    Jeszcze tylko spytam - na jaki czas serwisowanie powinno zażegnać problem, żeby wiedział kiedy przymierzyć się do zakupu nowej karty?

To zależy od serwisu, a konkretniej sposobu wykonania usługi. Popytaj przede wszystkim o gwarancję. Prawidłowo wykonany reballing skutkuje kilkuletnią bezproblemową pracą (oczywiście pomijając inne możliwe uszkodzenia karty graficznej).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Aktualnie nie mam dostępu do tego komputera, ale przy najbliższej możliwej okazji wrzucę zdjęcia - kwestia 1-2 dni.