Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston AQXF 129H-przy płukaniu przelewa wodę przez szufladę do proszku

Edyta Kuklińska 19 Sty 2014 19:56 3378 8
  • #1 19 Sty 2014 19:56
    Edyta Kuklińska
    Poziom 2  

Witam wszystkich.Jestem laikiem w sprawach naprawczych, więc od razu przejdę do rzeczy, a mianowicie mam od kilku lat pralkę Ariston AQXF 129H, super cicha, 6kg.Do dzisiaj sprawowała się ok.W pewnym momencie(podczas prania) usłyszałam, dziwny dzwięk-brzmiał tak jak bulgotanie.Gdy dłużej się jej przyjrzałam, a w tym momencie rozpoczęła etap płukania, bulgotanie nasiliło się i po chwili zaczęła wydostawać się z pralki woda( przez drzwiczki na pewno dobrze zamknięte-zawsze sprawdzam!).Raz blokada otwierająca pralkę działała, raz nie mogłam jej otworzyć.Woda wydostawała się z pralki spod szuflady na proszek( dodam, iż na bieżąco czyszczę pralkę i komorę na proszek).Wąż odprowadzający wodę z pralki też jest drożny.Gdzie mam rozpocząć szukanie przyczyny...pomóżcie PROSZĘ:)))))

2 8
  • #2 19 Sty 2014 21:07
    dariuszm65
    Poziom 15  

Wyczyść układ poziomu wody lub zmień hydrostat .Lub rozszczelnienie układu , ucieka ciśnienie .

0
  • Pomocny post
    #3 19 Sty 2014 22:00
    Trull
    Poziom 28  

Jeśli woda wydostaje się przez szufladę to zaczął bym od sprawdzenia węża łączącego zasobnik ze zbiornikiem, oraz samej szuflady a dokładniej zasobnika na płyn do płukania (układ przelewowy może być zapchany zaschniętymi resztkami płynu do płukania).

3
  • #4 23 Sty 2014 11:46
    Edyta Kuklińska
    Poziom 2  

Przepraszam, że tak pózno się odzywam, ale dopadła mnie anginka:(
    Wracając do tematu w jaki sposób mam się dostać do węża łączącego szufladę ze zbiornikiem ( przy zakupie pralki nie otrzymałam książki z dokładną budową, a w internecie mam problem ze znalezieniem takich inf) i gdzie szukać odpowietrzaczy i tych wszystkich rurek?Jak się mam do nich dostać:))

0
  • #5 23 Sty 2014 15:08
    Trull
    Poziom 28  

Zdejmuje się górną pokrywę pralki i "organoleptycznie" szukasz węża. Jeśli jest to za trudne wezwij serwis.

1
  • #6 23 Sty 2014 17:12
    gabares
    Poziom 18  

Czy poziom wody w pralce jest wysoki ? Woda nie powinna sięgać drzwiczek

0
  • #7 23 Sty 2014 17:24
    Edyta Kuklińska
    Poziom 2  

Woda nie sięga drzwiczek, stan wody jest ok.Pralka pracuje prawidłowo, każdy program działa poprawnie, problem polega tylko przy pobieraniu wody do płukania(wtedy leje ciągłym strumieniem wodę i po chwili dzwięk bulgotania nasila się i woda wylewa się .Gdy zatrzymam pralkę w chwili wylewania się wody spod szuflady i po chwili włączę ją ponownie znów działa poprawnie aż do ponownego wycieku:))

0
  • Pomocny post
    #8 24 Sty 2014 08:35
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

Niedrożny lub zapchany wąż którym wod z proszkiem spływa z zasobnika do zbiornika.
    Zdejmij górny blat, namierz wąż o którym napisałem i go pościskaj (z umiarem) powinno pomóc :D

2
  • #9 24 Sty 2014 10:15
    Edyta Kuklińska
    Poziom 2  

Dziękuję serdeczne wszystkim Panom za pomoc. Znalazłam przyczynę w wężu łączącym szufladę ze zbiornikiem-męża skarpetka:) tylko nie mam pojęcia zielonego, jak ona się tam dostała:))))

2