Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Halogen LED Problemy - Efekt stroboskopu

19 Sty 2014 20:53 10053 7
  • Poziom 2  
    Witam,

Jestem nowy na forum. Do tej pory kilka razy skorzystałem z pomocy forum. W obecnym przypadku nie znalazłem rozwiązania :cry:
    Halogen LED zamontowany na zewnątrz (z czujką ruchu i zmierzchu) w niskiej temperaturze mruga jak stroboskop. W temperaturze pokojowej świeci normalnie. Problemy zaczęły się na jesieni gdy temperatura spadła poniżej 10 stopni.
    Dzisiaj go wymontowałem i podłączyłem w domu. Na początku mrugał, a jak się ogrzał to wszystko było ok. Po zamontowaniu na zewnątrz na odwrót.
    O co może chodzić? Czy mój halogen nie lubi zimy?:)
  • OptexOptex
  • Poziom 23  
    Wina układu zasilającego LEDy, nie jest przystosowany do pracy w niskich temperaturach(czyt. pewnie taniocha i chińszczyzna) lub jest zepsuty. Tak z ciekawości, jakieś dokładniejsze dane tego urządzenia podasz?
  • OptexOptex
  • Poziom 25  
    Miałem tak samo z lampą Osram Noxlite za którą swego czasu zapłaciłem 400 PLN.

Wymieniałem go 2 razy w sklepie potem zwróciłem. Była zbyt droga żeby bawić się w naprawę.

Gdy tylko temperatura spadała poniżej 5 stopni zaczynała błyskać jak strobo.
  • Poziom 2  
    Halogen chinski :D
    20 W, 20 diod. W środku transformatorek z 220 V ~ na 30,8 V-. Myślę, że to wina transformatorka.
    Halogen służy jako straszak na nieproszonych gości, więc stroboskop w zimie może zostać. Robi lepsze wrażenie niż normalne światło :D
    Z drugiej strony zapłaciłem dwa razy więcej niż za zwykły Halogen, więc niedosyt pozostał :cry:
  • Specjalista elektryk
    Halogen czy LED? To dwa różne źródła światła. Nawet jeżeli mają podobne obudowy!
    Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    też mam problem z takim halogenem.jak go zdejme to w garażu świeci,założe na ściane przed garażem to jest ok,minie 40 minut i jak podchodzi sie to nie świeci tylko mryga,szlak mnie zaraz trafi,3 razy go zdejmowałem i ciągle to samo
  • Moderator
    Poczekaj do lata samo przejdzie. Temat zamykam.