Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DC5700 World Of Tanks ?

19 Sty 2014 21:05 1698 16
  • Poziom 7  
    Witam, piszę na prośbę znajomego któremu spaliła się płyta główna. Jego config wyglądał tak:

ABIT IC7 / Intel Pentium 4 3.0Ghz / 1,5 GB RAM / ATI HD4650 512MB, wykorzystywał go głównie do internetu, oraz pogrywał w World Of Tanks (chociaż ostatnie 3-4 aktualizacje gra zaczęła chodzić bardzo mizernie - ustawienia minimalne a fps między 10-20 maksymalnie).
    Znajomy chce złożyć po kosztach coś nieco mocniejszego, znalazł gotowy zestaw (poleasingowy komputer biurowy) mianowicie HP DC5700. Jego konfiguracja to:

Intel Pentium Dual Core E2160 / 2GB RAM DDRII w dualu (2 banki wolne) / Intel Graphics Media Accelerator 3000 . Znajomy kombinuje, aby przede wszystkim wrzucić tam Fortrona, oraz jakąś kartę graficzną na PCI-E (jaką do 150 max 200 zł?)
    Jakie są szanse pograć na tym w Wot chociaż przy ustawieniach średnich ? Komputer miałby kupić po kosztach za 250 zł + max 200 na kartę graficzną. W inne gry nie pogrywa, więc tylko pod kątem World Of Tanks szuka czegoś z okazji spalenia się jego Abita. Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Jak ten komputer to small factor albo slim to fortron nie wejdzie.
  • Poziom 7  
    Obudowa jest atx więc się bebechy przerzuci (wykorzystana będzie obudowa po tym abicie) jeśli zasilacz do tamtej nie wlezie. Większy kłopot to dobór ewentualnej karty oraz czy ma to szansę w miarę działać - wiadomo płyta HP , to tak jak Dell'e, FJ i tym podobne - bardziej do biura jak do grania...
  • Poziom 25  
    za tyle moze uda ci sie dorwac radeona 4870
    zalezy jaki zasilacz tam bedzie
  • Poziom 7  
    kozak69 napisał:
    zalezy jaki zasilacz tam bedzie

Fortron FPS450-60MDN jak dobrze kojarzę - w każdym razie na pewno 450W Fortrona, nie jestem pewien tylko symbolu.
    A co z procesorem? Leciwy już, płyta nie umożliwi o/c czy uciągnie chociaż na średnich / niskich ?
  • Poziom 25  
    Za grosze można kupić jakiegoś e8xxx.
    Spróbuj poszukać.
  • Poziom 7  
    Witam ponownie. Okazało się że płyty w tych HP mają tylko slot PCI-E 1x - zdyskfalifikowane. Za nie duże pieniądze udało się zakupić :

Asus P5VD2-VM/S + Intel Core 2 Duo E4500 + Asus GeForce 8400GS (256MB / 64bit) + 2 GB ram (2x1GB 667Mhz DDR2). Co na tą chwilę jest "najsłabszym ogniwem" w tym komputerze? Zakładam że karta. Płyta niestety nie oferuje możliwości O/C procesora (program do tego celu ze strony Asusa nie chce się zainstalować przez brak ACPI/ATK0110, z kolei sterownik do tego urządzenia nie pasuje pod Windows 7 32 bit i tak się błędne kółko zamyka).

Ciężko mi znaleźć na stronie producenta konkretne informacje na temat tej płyty, wyczytałem że obsługuje C2D (o C2Q nic nie jest napisane) ale nie pisze jakie modele tych C2D obsługuje, ktoś miał może styczność i mniej więcej wie? Czekam na każde info na temat tego sprzętu. Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Zdecydowanie karta graficzna jest najsłabsza
  • Poziom 7  
    Mógłbyś polecić coś nie drogo, co poradzi sobie w World Of Tanks w nie koniecznie wysokich detalach? Czy będzie to ATI czy nVidia to bez różnicy.

Zasilacz Fortron 450 (dwie wtyczki molex wolne w razie dodatkowego zasilania karty). Oczywiście nie chodzi o nowe bardzo wydajne karty ponieważ cała reszta sprzętu już też dość leciwa :)
  • Poziom 7  
    150-200 zł myślę w tym przedziale, więcej nie ma co inwestować w sprzęt tego typu (płyta nie ma możliwości o/c, max obsługiwane cpu to C2D E6700 itp).
  • Moderator na urlopie...
    Kup C2D E6xxx (30zł) + GF'a 9600 (100zł) lub HD7770 (300zł) i powinno dużo lepiej hulać. Wiem, że HD7770 będzie mocno się nudziła, ale powinna dać trochę mocy temu komputerowi, jeśli nadciągniesz budzet. Jeśli nie - GF9600GT/GSO.

Fortron wystarczy z zapasem.

Co do płyty:
    https://www.asus.com/Motherboards/P5VD2VM/#support
    Faktycznie E6700, ale jest jeszcze jeden mocniejszy C2D obsługiwany...
  • Poziom 7  
    swiercm napisał:
    Faktycznie E6700, ale jest jeszcze jeden mocniejszy C2D obsługiwany...

Mianowicie ?
  • Poziom 7  
    Faktycznie przeoczyłem go, aczkolwiek tak czy inaczej na allegro ani jednej sztuki więc praktycznie niedostępny.
  • Moderator na urlopie...
    VAG90 napisał:
    Faktycznie przeoczyłem go, aczkolwiek tak czy inaczej na allegro ani jednej sztuki więc praktycznie niedostępny.

I jakby był to bardzo drogi.

Sam używam dwu-jajowego E6400 i w porównaniu do E4xxx czy jest PDC jest dużo wydajniejszy.
    Zatem E6400 + GF9600GT + RAM DDR2 800 2-4GB i będzie rakieta w porównaniu do obecnego.