Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y580 - Ukryta partycja

19 Sty 2014 21:59 1257 2
  • Poziom 8  
    Witam
    Laptop Lenovo Y580 kupiłem pół roku temu bez systemu zainstalowałem windows 7 ultimate. Mam problemy z systemem komputer się wiesza po starcie czasami w trakcie użytkowania skany już robiłem zero wirusów i trojanów także chce sobie sformatować dysk C i zainstalować na nowo świeży system. Mam Pytanie odnośnie ukrytej partycji na moim dysku, Jest to partycja L: która była niewidoczna dopóki nie nadałem jej nazwy. Moje pytanie brzmi czy moge skasować tą partycje lub sformatować i powiększyć ? chciałbym zrobić tak żeby mieć 3 partycje dwie na których będę miał Dane a jedna z systemem i tylko systemem. Proszę o poradę jak to zrobić w moim przypadku ponieważ na chwilę obecną nie mogę zmniejszyć partycji C ponieważ wyskakuje powiadomienie że uzyskałem maksymalną ilość partycji. Chyba że dobrym wyborem będzie na tej partycji L: po sformatowaniu C i zainstalowaniu świeżego systemu utworzyć na niej kopie zapasową systemu.

Lenovo Y580 - Ukryta partycja Lenovo Y580 - Ukryta partycja Lenovo Y580 - Ukryta partycja
  • Poziom 29  
    Na tej partycji jest obraz systemu dla funkcji przywracania.
    Jeśli nie chcesz z niej korzystać możesz ją usunąć.
  • Poziom 8  
    hm to chyba jednak tego obrazu tam nie ma bo przy uruchamianiu wciskam przycisk nad F4 odpowiedzialny właśnie za przywracanie systemu tzw "One KeyRecovery" i nic się nie dzieje. Dodam że nie robiłem kopii zapasowej systemu :D to mój pierwszy komputer przenośny więc niebardzo wiedziałem że trzeba coś takiego zrobić. Pytanie czy po przeinstalowaniu systemu i uruchomieniu kolejno opcji w systemie "Kopia zapasowa systemu" -> utworzyć ją na tym właśnie dysku ? w celu aktywowania tego przycisku ? czy jakoś inaczej się to robi