Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zaprogamować sterowanie wielokrotne przyciskiem dla ATMEGI.

ztom_36 19 Sty 2014 22:08 897 3
  • #1 19 Sty 2014 22:08
    ztom_36
    Poziom 12  

Witam,

Przeglądałem wiele projektów dotyczących sterowania za pomocą przycisków ale nie znalazłem nic na temat sterowania opartego na krotności naciśniętego przycisku.
    Chcę wykonać sterowanie za pomocą jednego przycisku różnymi urządzeniami.

np.
    jedno naciśnięcie przycisku w czasie 3sekund powoduje uruchomienie 1 urządzenia.
    dwa naciśnięcia przycisku w czasie 3 sekund powoduje uruchomienie 2 urządzenia
    trzy naciśnięcia przycisku lub więcej w czasie 3 sekund powoduje uruchomienie 3 urządzenia
    naciśnięcie przycisku i przytrzymanie przez 3 sekundy powoduje wyłączenie .

pozdrawiam

0 3
  • #3 20 Sty 2014 09:24
    voytaschec
    Poziom 24  

Nie wiem na jakim poziomie jesteś i co ci trzeba tłumaczyć, a co już wiesz, ale może pomoże ci taki przykład (właśnie napisałem go na kolanie, tak więc nie obiecuję, że będzie działać bez problemów, ale może przynajmniej cie naprowadzi).

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #4 20 Sty 2014 11:43
    SylwekK
    Poziom 29  

Rozwiązanie banalne... Do gotowej procedury obsługi klawisza wystarczy dodać jeden programowy licznik ustawiany przy każdym wciśnięciu na np. 3 sekundy. Podczas każdego wciśnięcia zwiększasz jakąś zmienną. Teraz wystarczy badać czy ta zmienna jest różna od zera jeśli i licznik programowy też równy jest zero. Wartość tej zmiennej zerujesz przy wywołaniu konkretnej już funkcji. Jako sam przykład niezawodnej kontroli przycisku możesz posiłkować się tym.

0