Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris II - Licznik Analogowy do Yaris II

Sesjusz 20 Sty 2014 08:50 3849 2
  • #1 20 Sty 2014 08:50
    Sesjusz
    Poziom 8  

Witam,

Dostałem licznik analogowy od Yaris II benzyna (83800-0DG10) z 2011 roku. Wcześniej miałem cyfrowy od diesla D4D z 2006 roku: 83800-0D690, mój Yaris jest z 2006 roku. Mimo, że jeden jest od benzyny a drugi od diesla i różnią się 5 latami to pasuje idealnie. Obroty mimo wyższej skali na benzyniaki - do 8 tyś - wyświetlane są poprawnie, podobnie prędkość, spalanie. Sprawdzałem to z komputerem.

Jednak jest jedna rzecz, której nie rozumiem - ciągle mi się świeci ikonka wskazująca gorący silnik. Na starym liczniku cyfrowym, jak uruchomię auto to wpierw na 4 sekundy zapala się ta ikonka gorącego silnika i po 4 sekundach gaśnie i zaświeca się ta od zimnego silnika. W nowym liczniku nie mam takiego przełączenia i od początku uruchomienia auta świeci się w nieskończoność (na zimnym i gorącym silniku) wskaźnik gorącego silnika.

Może jakoś powinienem skalibrować licznik z autem ? A może to niezgodność komunikatów sieci CAN akurat odnośnie temperatury silnika ? Czy może ktoś wie jak rozwiązać ten problem (o ile jest rozwiązywalny) ? Wszystko wskazuje jak trzeba prócz tego jednego wskaźnika.

Tak wygląda po zmianie z cyfrowego na analogowy:
    Toyota Yaris II - Licznik Analogowy do Yaris II

0 2
  • #2 14 Kwi 2015 23:08
    vvafel86
    Poziom 1  

Witam
    opisz mi proszę jak zdemontowałeś ten licznik. nie chcę niczego połamać, pewnie same zatrzaski..
    muszę sprawdzić przycisk ten z lewej bo nie kasuje przebiegu dziennego..
    i napisz czy udało ci się rozwiązać Twój problem.
    dzieki

2
  • #3 04 Lis 2017 18:45
    Tomek__
    Poziom 10  

Wiem, że odgrzewam kotleta ale właśnie miałem problem z podmianą licznika w Yaris II. Objaw podobny jak kolega wyżej opisywał pojawia się niegasnąca kontrolka płynu chłodniczego/przegrzania. Jak to rozwiązać? Otóż licznik składa się z 2 płytek drukowanych: 1 duża z podłączonymi wyświetlaczami, a druga mała z procesorem. Zatem wystarczy w nowym liczniku wstawić tą mniejszą płytkę z procesorkiem z licznika starego (o ile sprawna jest). Dodatkowy bonus to zachowanie oryginalnego przebiegu. Przetestowane na podmianie licznika 83800-52A70 na licznik 83800-0DJ00.

1