Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win Xp pasek startu długo ładuje

koloxd1992 20 Sty 2014 09:16 2394 8
  • #1 20 Sty 2014 09:16
    koloxd1992
    Poziom 17  

Witam. Obiektem napraw padł PC z win XP Home jego specyfikacji dokładnie nie pamiętam dlatego podam w przybliżeniu:
    1,86 GHZ x 2 Intel Celeron
    1-1,5 Gb RAM - Good Ram
    -dysk 200 GB
    Karta graficzna 7300 gs która się przypaliła (zaciął się wiatrak połamało mu łopatki i stanął na dodatek a karta pod wpływem temp nadmiernego obciążenia gamingowego )

Więc sprawa z obrazem została rozwiązana bo głównie takie były objawy niedziałającego PC no ale wiadomo że oprócz tego jak się komuś PC robi chce się to zrobić jak najlepiej, wiec zrobiłem pełny skan PC wirusów, poprawiłem rejestr , defragmentowałem dyski PC zamiata teraz a był prawdziwym mułem, ale nadal nie mogę sobie poradzić z tym iż po załadowaniu systemu jak każdy wie mamy pulpit i pasek startu który się ładuje długo ok 2 min i po 2 minutach w kilka sekund ładują się programy typu AVG, Skype , GG itp i po tym PC chodzi tak jak trzeba.

Więc teraz pojawia się moje pytanie czemu pasek startu tak długo się ładuję ?

• #2 20 Sty 2014 11:12
    Krzycho92
    Poziom 18  

Tak długo ładuje się sam pasek startu, czy ikony na pulpicie również?
    Wejdź w "uruchom", wpisz "msconfig" i w zakładce "Uruchamianie" zobacz czy nie ma zbędnych programów, które ładują się na starcie systemu.
    Możesz też w pierwszej zakładce wybrać "uruchamiania diagnostyczne" i uruchomić ponownie komputer - jeśli wtedy system uruchomi się normalnie (tzn. pasek start nie będzie zwlekał z pokazaniem się) to będzie znaczyło, że coś w tle może zbyt długo ładować się lub jakiś sterownik szwankuje.

• #3 20 Sty 2014 12:25
    koloxd1992
    Poziom 17  

Własnie nie zdarzyłem dopisać wyłączyłem z auto startu wszystkie app i nie dało to żadnego rezultatu więc uruchomienie Pc z diagnostykiem i zobaczę co bedzie.
    W trybie awaryjnym odpala się bardzo szybko .

Chodzi o pasek startu , pulpit bardzo szybko się ładują i ikonki się nie wieszają

• #4 20 Sty 2014 12:45
    Krzycho92
    Poziom 18  

W trybie diagnostycznym też uruchamia się normalnie?
    W menadżerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników?
    Odinstaluj antywirusa i zobacz czy pomoże

Czy zanim pojawi się pasek start możesz uruchomić jakąś ikonę z pulpitu (przeglądarkę, mój komputer, jakiś program)? Podczas "ładowania się" tego paska możesz też w menadżerze zadań w oknie "procesy" obserwować czy po pojawieniu się paska nie uruchomią się jakieś procesy - one mogą być winne.

• #5 20 Sty 2014 13:00
    koloxd1992
    Poziom 17  

Krzycho92 napisał:
    W trybie diagnostycznym też uruchamia się normalnie?
    W menadżerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników?
    Odinstaluj antywirusa i zobacz czy pomoże

Czy zanim pojawi się pasek start możesz uruchomić jakąś ikonę z pulpitu (przeglądarkę, mój komputer, jakiś program)? Podczas "ładowania się" tego paska możesz też w menadżerze zadań w oknie "procesy" obserwować czy po pojawieniu się paska nie uruchomią się jakieś procesy - one mogą być winne.

W trybie diagnostycznym spróbuje jak będę w domu. Antywirus był wcześniej AVAST i było tak samo odinstalowałem go i jest AVG (lepszy moim zdaniem). Pasek startu widnieje cały czas tylko jak się naleci na niego myszka jest KLEPSYDRA. Podczas tego ładowania tak można korzystać z pulpitu wejść w mój komp odtworzyć muzykę czy coś skopiować PC chodzi normalnie prócz paska który się ładuje ok 2 min bo jeśli się naciśnie start to się cały zawiesi do tego momentu dopóki nie załaduje tych app co ma nagrane .

• #6 20 Sty 2014 13:14
    Krzycho92
    Poziom 18  

Masz jakiś Service Pack zainstalowany?
    Sprawdź (w usługach) czy masz aktywną usługę "Background Intelligent Transfer Service (Usługa inteligentnego transferu w tle)", jeśli tak, to zobacz w trybie awaryjnym lub Diagnostycznym czy ta usługa również jest aktywna - jeśli nie, to wyłącz ją w systemie (po normalnym uruchomieniu).

• #7 20 Sty 2014 13:30
    elessar87
    Poziom 33  

koloxd1992 napisał:
    ale nadal nie mogę sobie poradzić z tym iż po załadowaniu systemu jak każdy wie mamy pulpit i pasek startu który się ładuje długo ok 2 min

Czyli ten problem występował zanim jeszcze zabrałeś się za czyszczenie? Jak wygląda sprawa dysku? Sprawdzałeś SMART?

• #9 20 Sty 2014 21:12
    koloxd1992
    Poziom 17  

Winowajca się znalazł sterowniki od karty dźwiękowej były nie odpowiednie i z tąd ten problem . :)

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo