Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozbudowa trójdrożnych kolumn SONY

trileniumm 20 Sty 2014 09:25 1362 6
  • #1 20 Sty 2014 09:25
    trileniumm
    Poziom 8  

Witam!
    Proszę o pomoc, chciałbym zmodernizować swoje kolumny sony, chciałbym dodać do kolumn po drugim głośniku niskotonowym.

Moje pytanie: co muszę zrobić by wszystko było dobrze, jakie głośniki założyć?
    W jaki sposób połączyć ze sobą dwa głośniki niskotonowe?

Kolumny są 160 watowe 8 Ohm
    link do wzmacniacza z którym pracują
    http://www.kenwood-electronics.fr/view.aspx?u...d_557/category_8/original/KRF-V5090D-rear.jpg

0 6
  • #2 20 Sie 2014 00:36
    trileniumm
    Poziom 8  

nikt nie pomoże??

0
  • #3 20 Sie 2014 11:30
    House System
    Poziom 18  

Witam, moim zdaniem nie opłaca się modernizować tych kolumn przez dołożenie 2 głośnika niskotonowego, ponieważ zwrotnica zapewne jak i obudowa są zrobione pod głośniki zastosowane w owych kolumnach. Dołożenie głośnika niskotonowego spowoduje pogorszenie brzmienia. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest zbudowanie aktywnego bądź pasywnego subwoofera według Twoich potrzeb.

Pozdrawiam.
    House System.

0
  • #4 20 Sie 2014 11:33
    marian133
    Poziom 37  

Moim zdaniem nie ma sensu.
    Lepiej sprzedać te kolumny i od nowa zrobić porządny projekt.

Dlaczego nie ma sensu?
    -musiał byś mieć taki sam głośnik basowy (nie do kupienia podejrzewam)
    -musiał byś przerobić zwrotnice (sam tego nie zrobisz)
    -dodając drugi głośnik basowy musiał byś zwiększyć litra obudowy (nie da się)
    -jakość głośników pewnie jest na niskim poziomie, nie opłaca się w nie inwestować

Tani i dobry projekt: http://diyaudio.pl/showthread.php/24374-quot-...-do-wyboru-do-koloru-%29-projekt-by-raven1985

Ma jeden woofer 8", o rozmiar większy od Twojego.

0
  • #5 20 Sie 2014 11:52
    trileniumm
    Poziom 8  

U góry w załączeniu dodałem schemat obu kolumn na których widać wymiary tj, kolumna z 1 sub ma 108cm wysokości a kolumna z 2 sub ma 100cm wys.
    Przypuśćmy że mam takie same brakujące suby to pozostaje tylko problem zwrotnic??
    (pomijam skrzynie bo wymiary są zbliżone i wydaje mi się ze kolumny nie mają przegród)

Mam z kompletu skrzynie basową niestety jest ogromna;] dlatego zastanawiam się nad rozbudową kolumn

0
  • #6 20 Sie 2014 12:44
    marian133
    Poziom 37  

trileniumm napisał:
    U góry w załączeniu dodałem schemat obu kolumn na których widać wymiary tj, kolumna z 1 sub ma 108cm wysokości a kolumna z 2 sub ma 100cm wys.

Nie wiem skąd masz te dane, ale wychodzi na to że kolumna z jednym wooferem ma więcej litrów. Nie możesz wstawić tam drugiego woofera, ponieważ wtedy pomniejszysz litraż o połowę, co jest bez sensu.
    Po za tym, zwrotnicy sam nie przerobisz, ani nawet nikt nie pomoże Ci tego zrobić przez internet, bo tak się nie da (jeśli am być dobrze oczywiście).

0
  • #7 20 Sie 2014 12:54
    trileniumm
    Poziom 8  

dane pochodzą od SONY( instrukcja obsługi)

0