Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CANDY,AQUA1000T - amortyzatory

niobe 20 Sty 2014 12:40 1266 4
  • #1 20 Sty 2014 12:40
    niobe
    Poziom 8  

Odziedziczyłem prawie nową pralkę firmy CANDY.Typ AQUA1000T.Po włączeniu po raz pierwszy prania wystraszyłem się głośną praca i bieganiem pralki po łazience. W poprzedniej pralce taki objaw sugerował zniszczone amortyzatory.kiedy zajrzałem do pralki stwierdziłem brak amortyzatorów,a w ich miejsce były klocki cierne.Moje pytanie do specjalistów brzmi,czy te amortyzator jakoś się regeneruje,lub czy ktoś przerabiał ten system na amortyzatory pneumatyczne,stosowane w większości pralek.

0 4
  • Metal Work Pneumatic
  • Pomocny post
    #2 22 Sty 2014 09:29
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

niobe napisał:
    czy ktoś przerabiał ten system na amortyzatory pneumatyczne,stosowane w większości pralek.

:D Na pewno pneumatyczne widziałeś? w większości pralek? miałeś na myśli zapewne hydrauliczne, które zresztą też są stosowane już u niewielu producentów.
    Obecnie stosowane są w większości amortyzatory cierne (takie jak u Ciebie i inne rozwiązanie) które raczej radzą sobie lepiej niż tamte hydrauliczne.
    niobe napisał:
    W poprzedniej pralce taki objaw sugerował zniszczone amortyzatory...Odziedziczyłem prawie nową pralkę firmy CANDY.Typ AQUA1000T

to gdzie chcesz tutaj mieć zużycie amortyzatorów (chociaż "prawie" znaczy wielką różnicę :D)
    Wypoziomuj ją żeby stała równo na czterech nóżkach, podłóż jakieś gumowe podkładki pod każdą z nich i to powinno dać oczekiwany efekt (czyt. stabilną pracę na wirowaniu).

1
  • Metal Work Pneumatic
  • #3 22 Sty 2014 10:46
    niobe
    Poziom 8  

Dzięki za tą informacje,nie wiedziałem o stosowaniu amortyzatorów ciernych w pralkach.Zrobię próbę i napiszę jaki był efekt.

0
  • Pomocny post
    #4 22 Sty 2014 22:31
    zhudomel
    Specjalista AGD

niobe napisał:
    prawie nową pralkę
    Skoro tak, to może jest jeszcze z blokadą transportową?

0
  • #5 25 Sty 2014 17:30
    niobe
    Poziom 8  

pralka pracowała kilka lat,nie ma blokady.

0