Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt kina domowego wbudowanego w ścianie - dobór sprzętu

FutrzaQQ 20 Sty 2014 12:58 2055 1
  • #1 20 Sty 2014 12:58
    FutrzaQQ
    Poziom 6  

Witam.
    Zastanawiam się jakie głośniki kupić, oraz jak je rozmieścić.

Załączam zdjęcia dla lepszego widoku.
    Projekt kina domowego wbudowanego w ścianie - dobór sprzętu Projekt kina domowego wbudowanego w ścianie - dobór sprzętu Projekt kina domowego wbudowanego w ścianie - dobór sprzętu

Mam nadzieje ze wszystko widać:)

Nastąpiły małe zmiany w stosunku do tego co jest na zdjęciach.
    Będzie tak:
    Z przodu, telewizor nie będzie na szafce, ale będzie w ten wystającej ściance karton gipsowej schowany na stelażu. Więc przednie głośniki też chciałem schować w tej ściance. Jeden nad telewizorem oraz dwa z boku telewizora.
    Teraz największy problem. Dwa tylne głośniki. Czy powinny to być głośniki na jakieś podstawie i powinny stać koło kanapy, czy poprowadzić kable w podłodze --> ścianie, zrobić wyjście na górze i zaczepić je na na ścianie. (tylko jak wyliczyć w którym będą one miejscu)

Jakie kable najlepiej kupić aby wpuścić je w ścianę? (pode mną jest garaż, więc mogą tam być jakieś kable które będą zakłócać przesył?)

Jakie kino domowe jest najbardziej odpowiednie do tak małego pomieszczenia? (od telewizora do kanapy mam nie całe 3 metry) Kwota do 3-4 tysięcy maximum. Dobrze jakby było tańsze, nie znam cen w ogóle.
    Nie zależy mi na głośności ale na jakości dźwięku. Będę oglądał filmy i słuchał muzyki i grał w gry :)

Mam nadzieje ze w miarę jasno wszystko opisałem. Ewentualnie poprawie jeżeli coś by było nie tak.
    Pozdrawiam

0 1
  • #2 20 Sty 2014 14:47
    RMS.pl

Poziom 26  

Tyle głośniki surround możesz zamocować na uchwytach lub na płasko do ściany na haku taką opcję umożliwi, np. głośnik Melodika BLS20.

Najlepiej byłoby w przedniej ściance przygotować półki na głośniki, na fronty Melodika BL20, centralny BLC20. Kable najlepiej także Melodika MDC2250.

Do tego ultrapłaski amplituner Marantz NR1504 i jesteś w domu.

0