Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 1.9DW8 2002r - Zanika zasilanie licznika ??

20 Sty 2014 13:54 2076 5
  • Poziom 26  
    W moim Berlingo zanika ma cały licznik. Jak się załączy to mam tylko kontrolkę od ładowania nie ma nic, brak podświetlenia. Samochód odpala. Po przejechaniu kilku km zaczyna się złączać wszystko. Po załączeniu mam zresetowaną godzinę na liczniku. Mi to wygląda na zaniki napięcia zasilania do liczników lub pada procesor w licznikach (tak wynika z postów na forum). Zanim wyślę do naprawy liczniki lub zamówię procesor do liczników chciałem sprawdzić czy nie zanika zasilania. Posługując się schematem od Picasso, gdzie jest to samo BSI (VALEO) wyczytałem że zasilanie liczników mam na 16pinie czarnych kostek załączanych przez przekaźnik w BSI. Co jeszcze sprawdzić? Czy może to się dziać ze sterowania liczników z złącza "niebieskiego" liczników?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Sprawdź wszystkie kable "-" pod klapa. Może któryś ma zardzewiałe połączenie i nie styka dobrze.

Jak potrafisz wyciągnąć liczniki to podepnij je na "krótko". Zobaczysz czy działają.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 26  
    Masz może kolego schemat, gdzie podać +/-, aby podłączyć zegary "na stole"? Nie mam schematu od Berlingo, posługiwałem się schematem od Picasso, aby sprawdzić zasilanie w BSI.
  • Poziom 17  
    Nie mam schematów. Poszukaj na necie tam jest dużo tego typu rzeczy. Zadzwoń też do serwisu citroena może trafisz na spoko kolesia i Ci to wyśle mailem.
  • Poziom 11  
    podaj numer vin to podeśle schemat
  • Poziom 26  
    Wymiana procesora dala oczekiwany efekt. Licznik działa.