Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf V 1.6 FSI - trzęsie silnikiem błąd czujnik położenia wału/wałka

cerberus8 20 Jan 2014 14:37 19347 9
 • #1
  cerberus8
  Level 9  
  Witam. Mam problem z silnikiem 1.6 FSI BAG w moim golfie V 2003 r . Kupiłem autko z podejrzeniem zerwanego łańcucha. Okazało się , że łańcuch był cały ale delikatnie wyciągnięty, oprócz tego uszkodzone 8 zaworów ssących. Wymieniony został cały rozrząd bez wariatora zmiennych faz rozrządu i naprawiona głowica tj. wymienione 8 zaworów. Silnik po złożeniu pracował normalnie równo ale po jakims czasie pojawił sie błąd check engine i błąd "czujnik położenia wału/wałka rozrządu" . Na wolnych obrotach silnik się dziwnie trzęsi i pracuje nierowno. Silnik został ponownie rozebrany z podejrzeniem , ze rozrzad sie przestawl bądź został źle ustwiony. Po ponownym złożeniu silnika znowu pojawił sie ten sam problem. Najpierw pracowal rowno pozniej pojawił sie bląd taki sam jak wczesniej plus do tego silnik jakby delikatnie stracil moc podczas jazdy. Może ktoś miał podobny problem i coś doradzi gdzie szukac , bo rozbieranie tego silnika po raz 3 mnie wykończy.
 • Helpful post
  #2
  sigwa18
  Level 41  
  Błąd dokładnie dotyczy niezsynchronizowania czujników wału i wałka rozrządu. Sprawdź czujnik na wale.
 • #3
  cerberus8
  Level 9  
  No właśnie ten czujnik będę musiał sprawdzić. Czyli uszkodzenie tego czujnika może powodować takie problemy jak opisałem wyżej?? Głowica szczelna, ciśnienie w tłokach odpowiednie , rozrząd na 90% też w porządku ...
 • #5
  cerberus8
  Level 9  
  Czyli jeżeli to nie czujnik to winna może być w rozrządzie??
 • #6
  sigwa18
  Level 41  
  A możesz podać dokładny nr błędu.
 • #7
  cerberus8
  Level 9  
  czujnik walka rozrzadu/walu silnika 17748
 • #9
  cerberus8
  Level 9  
  Temat do zamknięcia. Sprawdzone oba czujniki. Czujnik walakow okazał się sprawny. Czujnik na wale również okazał się sprawny. Silnik zaczął prawcowac równo po wyciągnięciu i przeczyszczeniu czynnika faz rozrzadu. Pozdrawiam.