Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Fujitsu siemens C996F wąski obraz?

30 Mar 2005 10:27 948 4
  • Poziom 20  
    Klient przyniósł mi do naprawy monitor 19" fujitsu siemens c996f. Monitor ma za wąski obraz niezależnie od ustawionej rozdzielczości i czestotliwości odświeżania brakuje po bokach około 2-3cm Wszystkie regulacje działają prawidłowo, szerokość także. Na każdej rozdzielczości brakuje tyle samo.
    Napiecia sprawdziłem i wg opisu na płycie są prawidłowe. Nic nie wygląda na spalone ani przegrzane. Może ktoś spotkał się z poodbną usterką lub ma schemat tego monitora lub chociaż kawałek z wysokim napięciem?
  • Poziom 20  
    Ale co z liniowością? Mam kłopot z szerokością obrazu po prostu jest za wąski, a reszta jest ok. Wysokość można regulowac w bardzo dużym zakresie. Szerokość zresztą też można regulować jednak od bardzo wąskiego do szerokiego jednak przy maksymalnym ustawieniu jest jeszcze za wąski, a powinien być za szeroki.
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    poruszamy sie po omacku ......
    schematu nie mam
    ale skoro brakuje mu po bokach ( rozumiem Lewy-Prawy) po x-cm
    NIZALEŻNIE od trybu pracy

Wniosek: czyli coś z linią
    - za małe +B
    - lub coś z pojemnościa rezonansowa w kolektorze Hot-a

Mierz Wymień
    pisz
  • Poziom 20  
    Jak już pisałem napięcia sprawdziłem z tym co jest napisane na płycie i są prawidłowe.
    Również podejrzewałem, że jest coś nie tak z pojemnością niestety bez schematu układ wydaje się dość zawiły, ale za sugestią kolegi liska postanowiłem podmieniać kondesatory i okazało się, że 2 kondensatory 2.2nF/2500V są pęknięte.
    Najpierw wymieniłem jeden i juz szerokość się poprawiła więc szukałem dalej i wymontowałem kolejny. Po wymianie drugiego szerokość jest prawidłowa i jest dość duży zapas w regulacji.
    Dziękuję wszystkim za pomoc i zaintersowanie tematem.