Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie działający internet w laptopie, mimo działającego routera.

20 Sty 2014 15:40 1689 16
  • Poziom 7  
    Witam. To mój pierwszy post tutaj, mam nadzieję, ze w odpowiednim miejscu... Mam mały, a moze i nie taki mały problem, przekopałam trochę forum i podobnego tematu nie znalazłam. Liczę na jakaś pomoc. Aczkolwiek przechodząc do tematu ...
    Laptop Toshiba, mimo połączenia z internetem bezprzewodowym z Netii nie łączy sie z internetem. Tzn łączy się, jest 'Dostęp do internetu', ale jednak tego internetu nie ma. Zaczęło sie to ponad tydzień temu, więcej ten internet nie działa, niż działa, chociaż co dziwne, były moze 2 dni, ze działał jak gdyby nigdy nic. Dodam tez, ze router jest sprawny, internet na innych laptopach, a także na telefonach działa tak jak działał zawsze... Próbowałam juz chyba wszystkich znanych mi sposobów żeby to naprawić, ale nie dałam rady.
    Ktoś, coś pomoże? Będę wdzięczna do końca życia, a nawet i dłużej!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wklej wynik polecenia ipconfig /all
  • Poziom 33  
    Spróbuj pingnąć wp.pl oraz 8.8.8.8 i wklej wyniki. Podejrzewam DNS-y.
  • Poziom 33  
    Dokładnie. Czyli internet działa poprawnie :) Gratulacje :)
  • Poziom 7  
    A dziękuje, dziękuje ;) Eee, działa poprawnie? wp.pl od 15 minut próbuje się załadować i do tej pory się to nie stało, więc chyba niezbyt poprawnie jednak działa :(
  • Poziom 33  
    Pingi wyraźnie wskazują, że świat (w tym wypadku wp.pl) odpowiada. Jeśli strona się nie ładuje a ping idzie, to oznacza, że złapałeś jakiś syf z neta, który blokuje port 80-ty.
    Chyba pomoże najlepszy program antywirusowy ze stajni M$ czyli format c: :D :D
  • Poziom 7  
    O nieee, w tym momencie mnie nie pocieszyłeś ... :/ ale teraz mi się coś przypomina, ze mój jakże ambitny antywirus Avast wyświetlał mi jakieś powiadomienia o 'zablokowanych zagrożeniach', czy coś na ten styl ... :(
    W każdym bądź razie, dzięki za pomoc! :)
  • Poziom 33  
    Wyłącz avasta i sprawdź ustawienia zapory łyndołsowej. Może obejdzie się bez formata :P
  • Poziom 9  
    Witam!
    Laptop lenovo winda7
    Sciągnąłem aktualizacje Avasta w postaci wykonywalnej. Instal.
    Cos tam było o zagrożeniach po WiFi i z instalacji tego zrezygnowałem.
    po kiku chwilacj zablokowalo WiFi.
    Nic nie pomaga reset, wyłacznik WiFi(włączony) ani cofnięcie instalacji.
    Teraz lapek dziala po kablu.Zainstalowałem ponownie tą aktualizację ale brak jakby tej części procesu instalacji dot.wifi.
    Co w tej sytuacji?
  • Poziom 33  
    Masz włączone przywracanie systemu?? Przywróć poprzednią wersję.
  • Poziom 9  
    Cofnąłem instalację Avasta w ten sposób i nic.
    Niestety nie mam zrobionej kopii zapasowej windy i z formatem może być lipa. No chyba, że mogę ją zrobić teraz i będzie ta kopia systemu ok?

Dodano po 17 [minuty]:

Cofnąłem instalacje nawet do jakiejś aktualizacji windy z przed kilku dni i wciąż nic. WiFi zablokowane jest dalej. W BIOSie jest jako włączone. Żadnej sieci nie widzi a jest ich kilka.
  • Poziom 43  
    Pokaż SS:
    ping 8.8.8.8
    ping onet.pl
    nslookup onet.pl
    oże to tylko problem z DNS-ami
  • Poziom 9  
    Ping Nie działający internet w laptopie, mimo działającego routera.

Wszystkie pingi po koleji na połączeniu kablowym i potem bez kabla czyli powinien się po wifi połączyc.
  • Poziom 43  
    Coś będziesz miał zasyfione w kompie, bo internet i DNS-y działają poprawnie.
    Ściągnij CCleaner i przeczyść system.
  • Poziom 2  
    Your Unistaler lub revo unistaler czy jakos tak odinstaluj z rejestrem dodadkowo AVASTA daj restarta i prze pierdziel go COMBOFIX-em tylko na sztywnym laczu i bedziesz pozniej wiedziec co sie bedzie dzialo... a na stepnie jak ci skoczy wifi jak by ci sie u dalo to nastepnie zainstaluj sobie antyvira tak mi sie wydaje zawsze mozna sprobowac:P ....