Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung D5000 + Philips HTS251 - Jak podłączyc TV i Kino domowe

acidschranz 20 Sty 2014 15:57 3066 17
  • #1 20 Sty 2014 15:57
    acidschranz
    Poziom 8  

Witam,
    Chciałbym podłaczyc pod telewizor Samsung D5000 zestaw kina domowego Philips HTS2511.

Problem moj polega w kablu sygnału video miedzy tymi urzadzeniami.
    Kino posiada wyjscie SCART a TV takiego nie posiada,jak i również nie posiada zadnych typu chinch.
    Mysle,że przez wejscie AV Component IN ale jaki kabel musze kupic ? Dziwne to wejscie dla mnie ?
    Pytanie drugie to jak podłaczyc laptopa pod to kino by przez głosniki leciała muzyczka ?
    Jak to ogarnac ?
    Z góry dzieki wielkie za pomoc :)
    Urzadzenia posiadaja wejscia jak na załączonych zdjeciach

Samsung D5000 + Philips HTS251 - Jak podłączyc TV i Kino domowe Samsung D5000 + Philips HTS251 - Jak podłączyc TV i Kino domowe

0 17
  • Pomocny post
    #2 20 Sty 2014 18:38
    grubs
    Poziom 32  

ext rgb to jest scart, przejściówkę powinieneś dostać z tv

0
  • #3 20 Sty 2014 19:00
    intenso
    Poziom 38  

podłącz tv z kinem za pomocą kabla optycznego,bez kombinowania z przejsciowkami euro to jest zbędne w tym momencie i niepotrzebne.

0
  • #4 20 Sty 2014 19:12
    grubs
    Poziom 32  

intenso napisał:
    podłącz tv z kinem za pomocą kabla optycznego,bez kombinowania z przejsciowkami euro to jest zbędne w tym momencie i niepotrzebne.

Kolega acidschranz chce uzyskać raczej obraz z DVD ale co do dźwięku z TV w kinie to połączenie również jest wskazane.

0
  • #5 20 Sty 2014 19:23
    intenso
    Poziom 38  

Kurde masz rację,choroba mnie bierze i z miejsca wystartowałem że chodzi o dźwięk a przyznam że czytałem problem. Praktycznie wszyscy pytają o dźwięk. sory chłopaki.

0
  • #6 21 Sty 2014 02:00
    acidschranz
    Poziom 8  

Czyli przejsciowka scart ? Czy jakies inne rozwiazania ?

0
  • #7 21 Sty 2014 08:11
    grubs
    Poziom 32  

Kolego w czym problem kabel powinieneś dostać wraz z TV.

0
  • #8 21 Sty 2014 09:04
    acidschranz
    Poziom 8  

Kolego "grubs" ...jak miałbym kabel w komplecie tematu by nie było a skoro się pojawił to chyba w czyms mam problem i byłbym wdzięczny za konkretna ,jasna podpowiedz co,jak i gdzie i to sformułowaną dla typowego laika w dziedzinie audio/video. Dziekuje.

0
  • Pomocny post
    #9 21 Sty 2014 09:21
    grubs
    Poziom 32  

Cóż w dołączonej instrukcji do TV
    http://downloadcenter.samsung.com/content/EM/...1255902/[UD5000-XH]BN68-03432D-02L09-0517.pdf
    jest wyraźnie napisane co powinno zawierać pudełko str 21. (adapter scart)
    No i najlepsza porada również zawarta jest w samej instrukcji
    "Należy sprawdzić, czy poniższe części zostały dostarczone wraz z telewizorem. W przypadku braku którejkolwiek części należy
    skontaktować się ze sprzedawcą"
    Jeżeli kupowałeś nie używany oryginalnie zapakowany TV to powinieneś mieć ten kabel (poszukaj dobrze)
    Jeżeli rzeczywiście go nie masz a TV masz z niepewnego źródła i nie możesz zwrócić się do sprzedawcy to poszukaj kabla w internecie lub w sklepie firmowym samsunga.

0
  • #12 22 Sty 2014 10:30
    acidschranz
    Poziom 8  

Odpowiedz wsparcia Samsunga "nie testujemy sprzetu innych producentów,zapraszam do najblizszego autoryzowanego serwisu w celu zakupu potzrebnych akcesoriów "
    No nic...zamówiłem kabel scart/rgb od Playstation i przetestuje.
    Jesli nic z tego nie wyniknie to pozostaje mi ta Samsungowa przejsciówka która zaproponowałes.

0
  • #13 22 Sty 2014 10:48
    stadzik
    Poziom 8  

Szkoda że nie masz wejścia HDMI w Samsungu (przynajmniej ja nie widzę), przez co nie wykorzystasz w 100% obrazu w TV. Dźwięk możesz podłączyć optycznie wejscia TOSLINK a obraz poprzez jakas przejsciowke SCART-HDMI. Tyle ze niestety obraz najlepszej jakosci nie bedzie.

0
  • #14 22 Sty 2014 11:15
    acidschranz
    Poziom 8  

W TV samsung mam HDMI..w Kinie domowym Philipsa nie ma niestety.

0
  • #15 22 Sty 2014 11:28
    grubs
    Poziom 32  

Mi chodziło o to czy każdy kabel samsunga jest taki sam.
    Pamiętaj że podłączając ten do Play station (o ile wtyk będzie pasował w co wątpię) ryzykujesz uszkodzenie sprzętu.

0
  • #16 24 Sty 2014 10:47
    acidschranz
    Poziom 8  

Zapytałem raz jeszcze bezposrednio w Samsungu o kabel playstation i otrzymałem taka odpowiedz "Może Pan wykorzystać kabel Euro/rgb jednak gwarantujemy poprawna obsługę tylko oryginalnych akcesoriów firmy Samsung Electronics Polska." wiec chyba ryzyko uszkodzenia sprzetu nie jest wielkie.

0
  • #17 24 Sty 2014 11:44
    grubs
    Poziom 32  

acidschranz napisał:
    Zapytałem raz jeszcze bezposrednio w Samsungu o kabel playstation i otrzymałem taka odpowiedz "Może Pan wykorzystać kabel Euro/rgb jednak gwarantujemy poprawna obsługę tylko oryginalnych akcesoriów firmy Samsung Electronics Polska." wiec chyba ryzyko uszkodzenia sprzetu nie jest wielkie.

Ja wątpię żeby te wtyki spasowały w ogóle.
    Samsung

PS

Ale jak widzisz można i tak :)

0
  • #18 24 Sty 2014 16:27
    acidschranz
    Poziom 8  

Masz racje,wtyki nie pasuja,sa takie dokładnie jak na załączonych Twoich zdjeciach wiec dupa :) koniec kombinowania.Czekam na oryginalna przejsciówke :)

0