Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router - dzielenie internetu -

DiiXoX 20 Jan 2014 16:00 1080 8
 • #1
  DiiXoX
  Level 17  
  Witam,
  mam problem z routerem, od razu mówię, że kompletnie się na tym nie znam i nie wiem czy u każdego tak jest. Posiadam router D-Link DIR 600, gdy nikt nie siedzi na laptopie, to Internet na komputerze normalnie działa, w momencie włączenia tego laptopa nagle zaczyna mi jakby dzielić na połowe, albo i gorzej. Tam wszystko dobrze chodzi, a na komputerze wszystko zaczyna wolno się ładowac, ping straaasznie skacze, lub stale jest bardzo wysoki. Równiez gdy jestem na konsoli PS3 wszystko w niej co związane z internetem działa normalnie, w momencie włączenia komputera albo laptopa, to w konsoli zaczyna ciągle rozłączać sie wszystko, wyłączać. Router podłączał mi dostawca internetu, może coś źle zrobili. Jest to strasznie uciążliwe.
 • #2
  mbo
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Na początek podaj co to za łącze i model routera.
 • #6
  matek451
  Level 43  
  Jeśli tak jak piszesz 2mb/s to masz dwa milibity na s. A tak na serio robiłeś testy w różnych porach, przy jednym kilku klientach. Na routerze i bez. Niejeden miał mieć wg. dostawcy a wychodziło różnie. Istotne jak są podłączone urządzenia do routera, kabel , WiFi? Łącze jest słabe i dla 3 osób wystarczy właściwie tylko do przeglądania stron. Dla gier, pobierania , streamingu video przez kilku użytkowników za wolne.
 • #7
  DiiXoX
  Level 17  
  Komputer kablem, a laptop WiFi. Jest jeszcze jedna sprawa, bo wydaje mi się, że zwalili coś z podłączeniem. bo w momencie kiedy odłączam router i chce normalnie podpiąc neta tylko pod kompa, to mi kompletnie nie wykrywa, niby z tyłu świeci się, ze podpięte, a neta nie ma. Teraz bez routrea podłączonego nie mam internetu.

  Dodano po 31 [minuty]:

  Ja nigdy nie siedze, zeby wszystko było odpalone, zazwyczaj tylko laptop + komputer, PS3 + laptop
 • Helpful post
  #9
  tyler.dyrden
  Level 10  
  Witam.
  Po pierwsze, ten model domyślnie ma "puste" hasło admina. Implikacji nie muszę chyba tłumaczyć :)
  Ściągnij najnowszy firmware Link lub wgraj alternatywny ( dd-wrt, gargoyle ).
  Jeśli to nie pomoże ,podłącz inny router i sprawdź czy problem się pojawia ( dir600 miewał problemy ze stabilnością wifi , nie wspominając o bezpieczeństwie Link )