Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

I znowu polonez 1.6 GLI ...

Daniel_GSM 30 Mar 2005 10:39 1028 1
  • #1 30 Mar 2005 10:39
    Daniel_GSM
    Poziom 25  

Witam,
    Pisze w sprawie swojego poloneza. Mam dziwny objaw. Usterka zdarza mi sie raz na 2 tygodnie i trwa okolo 2 dni :)
    Wyglada to tak:
    Jadac samochodem i wyrzucajac na "luz" obroty spadaja do okolo 500, pozniej jeszcze nizej i samochod gasnie -> taka sytuacja wystepuje na gazie. Na benzynie jest OK.
    Inna sprawa - rano po calonocnym postoju wystepuje problem z odpaleniem nawet na benzynie - trzeba wciskac pedal gazu zeby samochod poprawnie zapalil. Po odpaleniu samochod nie wchodzi na "ssanie" obroty utrzymuja sie na 1000 obrotow.
    I jeszcze jedno - to co mnie najbardziej zastanawia: jak juz rano odpale samochod to po przelaczeniu na gaz jest wszystko ok do momentu kiedy silnik osiagnie okolo 70 stopni - wtedy obroty na gazie znow spadaja do 500 i samochod gasnie.
    Kiedys tez tak mialem - reset kompa zalatwial sprawe - teraz jest troszke inaczej - resetuje kompa kilka razy - pojezdze samochodem w takim stanie okolo 2 dni i ... sam sie naprawia - wszystko wraca do normy.
    Jedzi okolo 2 tygodni i znow sie psuje.
    Co to moze byc? - dlaczego przy niskiej temp silnika obroty na gazie sa ok a przy wysokiej gasnie?
    na benzynie pracuje prawidlowo ale przy zimnym silniku jest problem z odpaleniem - trzeba wciskac pedal gazu...
    Kiedys reset kompa zalatwial sprawe odrazu a teraz musze sie meczyc okolo 2 dni :( zeby sie naprawilo.
    Przy cieplym silniku na gazie nie ma mozliwosci odpalenia - zapale i samochod odrazu gasnie :( krotko mowiac nie ma wolnych obrotow na gazie :(

0 1
  • #2 30 Mar 2005 12:15
    leinadzs
    Poziom 27  

Po pierwsze sprawdź czy ci gdzieś nie łapie obcego powietrza, wężyki gumowe czy nie są popękane. Sprawdź też czy przyczyną tego gaśnięcia nie jest zalewanie silnika benzyną (gazem)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo