Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirpool AWE2805P - wyskakuje błąd po kilku obrotach bębna

danielek2509 20 Sty 2014 16:44 3174 7
  • #1 20 Sty 2014 16:44
    danielek2509
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem z pralką Whirpool AWE2805P jest to pralka ładowana od góry. Problem polega na tym że pobiera wodę załącza się silnik ale wykona kilka obrotów bębna i wyświetla się błąd na diodach i zatrzymuje cały cykl. Proszę o podanie znaczenia tego błędu i co może powodować takie zachowanie pralki.

Pralka Whirpool AWE2805P - wyskakuje błąd po kilku obrotach bębna

0 7
  • #2 20 Sty 2014 21:24
    h jaworski
    Specjalista AGD

Generalnie kody błędów często nijak się mają do uszkodzenia przyczyny po prostu trzeba szukać polecam zacząć od podmiany grzałki na sprawną bo i pomiary grzałki często nic nie dadzą.

0
  • #4 20 Sty 2014 22:52
    ELEKTROMECHANIKTOM
    Poziom 15  

F27-Bład przekaźnika sterującego ruchami rewersyjnymi bębna
    jeżeli elektronika sterowania(programator)wykryje ze silnik może obracać się tylko w jednym kierunku to wtedy zostanie wyświetlony ten kod. Możliwe przyczyny
    1. Sprawdzić wiązkę do silnika
    2.Sprawdzić(wymienić)programator

Tyle mówi dokumentacja serwisowa.W praktyce programator do wymiany.Chyba ze znajdzie się jakiś elektronik by go prześwietlić.

0
  • #5 21 Sty 2014 00:42
    falo22
    Poziom 25  

często w tych pralkach na module sterowania pojawiały się zimne luty , szukać na przekaźniku.

0
  • #6 21 Sty 2014 14:45
    danielek2509
    Poziom 9  

Dziękuje za odpowiedzi. Ale dodam że jest to nowa pralka używana kilka razy,ponadto nikt nie zdjął blokady transportowej. I jeszcze w dodatku spadła ze schodów ale nic oprócz zawiasu dzwi się nie uszkodziło. Sprawdziłem wiązke kabli od silnika,grzałkę,tacho ma około 70ohm. Wymontowałem programator i będę go sprawdzał... Silnik kręci się w prawo kilka razy a potem w lewo a po chwili zatrzymuje się i wyskakuje ten błąd. Co jeszcze sprawdzić???

0
  • #7 21 Sty 2014 16:05
    falo22
    Poziom 25  

Należy sprawdzić dokładnie połączenie między modułem a czujnikiem NTC przy grzałce.

0
  • #8 21 Sty 2014 17:20
    danielek2509
    Poziom 9  

Ok. Narazie sprawdzam zimne luty na sterowniku bo te na przekaźnikach mi się nie podobają. Czujnik NTC sprawny około 10kOhm wtyczki też w porządku... Jeszcze jakieś sugestie macie?

1