Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault dxi 410 - Webasto Propan-butan

20 Sty 2014 17:38 1824 7
 • Poziom 17  
  Witam kupiliśmy 2 renowki 2007 rok maja webasto na butle ktoś miał do czynienia z takim wynalazkiem jakie opinie ?

  Bo z tego co zauważyłem po zmianie butli strasznie ciężko odpowietrzyć układ trwa to wieki zanim webasto przedmucha dysze z powietrza i drugi problem to przy -4 już łapie butle i nici z ogrzewania .
  Czy nasz gaz w butlach propan-butan jest słabej jakości i zamarza bo jak to montuja to chyba powinno działać takie ogrzewanie jak butla jest na zew autka .

  Ktoś ma , pochwali sie doradzi ?
 • Poziom 39  
  Propan
  Propan – organiczny związek chemiczny z grupy alkanów, bezbarwny i bezwonny gaz. Jest cięższy od powietrza. Propan jest nierozpuszczalny w wodzie, rozpuszcza się w etanolu i eterze dietylowym. Wikipedia
  Wzór: C3H8
  Gęstość: 493,00 kg/m³
  Masa molowa: 44,1 g/mol
  Temperatura wrzenia: -42 °C
  Temperatura topnienia: -188 °C

  Butan
  Butan – organiczny związek chemiczny z grupy alkanów. Występuje w dwóch formach izomerycznych: liniowy n-butan oraz rozgałęziony izobutan. Jest bezwonny. Struktury szkieletowe izomerów butanu n-butan izobutan Wikipedia
  Wzór: C4H10
  Temperatura wrzenia: -1 °C
  Gęstość: 2,48 g/cm³
  Masa molowa: 58,12 g/mol
  Temperatura topnienia: -140 °C

  Tu masz odpowiedź.
  Żeby to działało to musisz w butlę załadować propan albo chociaż mieszankę zimową LPG.
 • Poziom 34  
  A normalnie w butlach masz mieszankę do użytku "domowego", w pomieszczeniach w temperaturach dodatnich.
 • Poziom 17  
  Zgadza sie tylko problem z tym ze samego propanu nie idzie kupić a kierowca w trasie może sobie szukać jak sie butla skonczy :( to na stacji kupuje a tam tylko propan-butan.
  Kiedyś był sam propan na BP teraz jzu nie mają

  A do samego układu i zapowietrzania sie przy wymianie butli ktoś ma takie utrojstwo?
 • Poziom 39  
  Wymyśliłem. Zamontuj jakąś butlę od instalacji LPG (walcowe są tanie). Butla jest zabezpieczona na dwa albo 3 sposoby i robisz sobie wygodę z wlewem LPG jak w autach osobowych. Podjeżdżasz pod dystrybutor, tankujesz płacisz i odjeżdżasz.
  Co do odpowietrzania to myślę że jak ciśnienie z butli będzie to powietrze zostanie na momencie wydmuchane z instalacji.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Kwok, a co powiedzą na to "krokodyle" i inni? Wiem, zawartość "ta sama", ale butla 11 jest bardziej "cywilna", butla do LPG to zaświadczenia, papiery....
 • Poziom 39  
  Przemo jak by to powiedzieć... Z racji braku możliwości napełniania cywilnej butli propanem czy mieszanką LPG wymyśliłem takie rozwiązanie pomijając aspekty prawne, ale można się zorientować w UDT czy jest możliwe uzyskanie homologacji na taką instalację grzewczą w pojazdach użytkowych.
  Z drugiej strony można by się zorientować w jakich krajach sprzedawany jest propan w butlach i po prostu tam wymieniać. Wiąże się to oczywiście z wożeniem drugiej butli na zapas.
  Jest jeszcze trzecie wyjście ale z racji ryzyka utraty zdrowia/życia nie powiem na forum.
 • Poziom 17  
  Znalazłem w mojej okolicy firmę która sprzedaje sam propan cena prawie ta sama i teraz nie ma żadnego problemu webasta chodzą jak talala