Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD Elements 2TB - komputer nie wykrywa dysku, brak inicjaci

20 Sty 2014 18:26 4107 12
  • Poziom 9  
    Witam,
    Po podpięciu dysku WD Elements 2TB do komputera nie zostaje on wykryty, jest sygnał podpięcia USB oraz można go wysunąć ale nie można dostać się do zawartości. Dysk świeżo po podpięciu chodzi ( słychać, że działa ), lecz po jakimś czasie przestaje i nic się nie dzieje. Po próbie inicjacji wyskakuje że dane są zabezpieczone. Proszę o szybką pomoc, czy da się coś z takim dyskiem zrobić, posiadałem na nim sporo danych, gdzie ewentualnie można zgłosić się z takim problemem lub czy możliwa jest naprawa we własnym zakresie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 38  
    Pod jakim systemem operacyjnym nie wykrywa? Jeśli Windows 7 to pokaże kolega screena z Zarządzanie komputerem --> Magazyn. Dysk na gwarancji? Jeśli nie to próbował kolega go podpinać bezpośrednio do PC pomijając obudowę? Próbował kolega przeglądać dysk przez jakieś LiveCD (Ubuntu, Geparted)
  • Poziom 43  
    celin28 napisał:
    Proszę o szybką pomoc

A my prosimy o równie szybkie informacje na temat PEŁNEJ konfiguracji sprzętowej oraz sposobu podpięcia dysku do USB (Czy jest użyty kabel typu "Y").
    Inaczej to szybko musisz zapytać wróżek.
    Czytałeś i zastosowałeś się do tego?:
    Link
  • Poziom 9  
    Dysku nie wykrywa na win 7 i 8 jak i na ubuntu, dysk jest zewnętrzny i używałem do tej pory kabla, który został do niego załączony. Dysk nie był podpinany bezpośrednio do komputera stacjonarnego ale była zmieniana obudowa, dysk nie jest na gwarancji gdyż ma ponad 3 lata.

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    celin28 napisał:
    Dysk nie był podpinany bezpośrednio do komputera stacjonarnego ale była zmieniana obudowa

Nie rozumiem tego zdania.
    Kiedy była wymieniana obudowa i jaka?
  • Poziom 9  
    Cała sytuacja miała miejsce dziś kiedy chciałem podpiąć dysk do laptopa, dysk był kupiony zewnętrzny WD, pierwszą myślą było to że może obudowa była uszkodzona, znaczy porty w obudowie. Kolega użyczył mi obudowy do której włożyliśmy dysk. Po zmianie obudowy dalej było to samo, a podłączenie dysko do komputera tyczyło się przedmówcy. Dysk nie był wyjęty z obudowy i podpinany bezpośrednio do komputera stacjonarnego gdyż nie miałem takiej możliwości.
  • Poziom 43  
    Jeżeli na stacjonarnym było OK a na laptopie nie działa, to przyczyną prawdopodobnie jest mała wydajność prądowa portów USB w laptopie. W stacjonarnym jest 500mA a w laptopach bywa tylko 300mA.

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    A to nie jest przypadkiem Elements 3,5"?
    Poza tym nie jestem pewien czy mi pamięć nie szwankuje, ale te obudowy chyba były szyfrowane. Możesz odczytać SMART tego dysku?
  • Poziom 9  
    Tak jest to dysk zewnętrzny WD Elements 3,5 cala z zewnętrznym zasilaniem, dysk od nowości kiedy go kupiłem był w obudowie(firmowej WD) i zawsze podpinałem go do laptopa więc nie jest to kwestia zasilania, SMART nie da się odczytać, wyskakuje error oraz w innych programach do odzyskiwania danych wyskakuje błąd odczytu. Jeden z kolegów sugeruje, że może to być problem z elektroniką dysku. Czy jest jakaś szansa w tej sytuacji na uratowanie danych?
  • Poziom 43  
    celin28 napisał:
    Tak jest to dysk zewnętrzny WD Elements 3,5 cala z zewnętrznym zasilaniem, dysk od nowości kiedy go kupiłem był w obudowie(firmowej WD)

A prosiłem właśnie o to. Cztery godziny czekania na informację...
    Robert B napisał:
    prosimy o równie szybkie informacje na temat PEŁNEJ konfiguracji sprzętowej oraz sposobu podpięcia dysku do USB
  • Poziom 9  
    Przepraszam za zwłokę, ale cały dzień dziś w biegu w celu naprawy wysłużonego dysku :/
  • Poziom 43  
    Wyjmij go z obudowy i podłącz do stacjonarnego.
  • Poziom 9  
    Ok jeśli będę miał taką możliwość to zrobię to, niestety posiadam tylko laptopa więc dopiero jutro będę mógł to zrobić. Jutro dam znać jak uda mi się podłączyć dysk do komputera stacjonarnego.