Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa telefonu Panasonic KX-TCA120E

20 Sty 2014 20:58 1200 6
 • Poziom 2  
  Witam.
  Leży mi w szafie w/w telefonik. Swego po burzy przestał działać...
  Teraz w ramach porządkowania postanowiłem albo wyrzucić albo spróbować naprawić. Jeśli chodzi o fakty: Telefonik w trakcie burzy był wyłączony z zasilania, nie był niestety odpięty od gniazda telefonicznego. Teraz moje pytanie: Czy jest szansa naprawy i czy się opłaca.
  - baza ładuje akumulatorki w słuchawce.
  - cały czas mruga ikonka zasięgu.
 • Poziom 27  
  A próbowałeś ponownie zalogować słuchawkę do bazy?
  Może to wystarczy aby reanimować telefon?
  RP
 • Poziom 2  
  instalatorPBS napisał:
  A próbowałeś ponownie zalogować słuchawkę do bazy?
  Może to wystarczy aby reanimować telefon?
  RP


  Oj nie. Nawet nie wiedziałem, że tak można. Poszukam instrukcji i sprawdzę.

  Dodano po 34 [minuty]:

  Niestety słuchawka nie wykrywa bazy. Cały czas podczas rejestracji jest napis PROSZĘ CZEKAĆ i po jakimś czasie gaśnie. Nadal mruga ikonka sygnału.
 • Pomocny dla użytkowników
  Żeby baza widziała słuchawkę to musi być włączone zasilanie bazy. Do tego nie jest konieczne podłączenie linii telefonicznej. Oczywiście burza potrafi co nieco uszkodzić w aparacie, ale akurat nie zepsuła obwodów, które odpowiadają za komunikację słuchawki z bazą. Nie podałeś symbolu bazy. Domyślać się można, że jest to np. KX-TCD200 lub podobna. Podaj ten typ, to może coś da się jeszcze doradzić.
 • Poziom 30  
  Witam,
  w skutek przepięć towarzyszących burzy padały czasami stabilizatory napięcia w bazie. Proponuję rozebrać część bazową i pomierzyć napięcia za stabilizatorami (albo chociaż sprawdzić, czy nie grzeje się procesor lub moduł RF-ten pod blachą). Jeśli cokolwiek się grzeje to na 99 szmelc-naprawa nieopłacalna. Jeśli nie to patrz punkt pierwszy-sprawdzenie napięć i ewentualna wymiana stabilizatorów. Jak sprawdzisz model części bazowej to powiem Ci jakie i gdzie powinny być napięcia.

  pozdrawiam
  teskot
 • Pomocny dla użytkowników
  teskot napisał:

  w skutek przepięć towarzyszących burzy padały czasami stabilizatory napięcia w bazie

  To wydaje się logiczne, ale autor tematu napisał na początku, że telefon w czasie burzy był wyłączony z zasilania.
 • Poziom 30  
  Witam,
  sarkazm rozumiem, aczkolwiek taki stabilizator czy cokolwiek innego po otrzymaniu "dawki" paru kilowoltów od strony wyjścia często kończy swój żywot. I nie są to przypuszczenia, tylko wnioski z wielu lat praktyki. Ładowanie akumulatorów słuchawki jest sprzed stabilizatorów, a więc skoro telefon był odłączony od sieci energetycznej, to nic dziwnego, że zasilacz przeżył i obwody ładowania również (raptem 2 rezystory). Niech autor wątku wykaże trochę inicjatywy i zobaczymy co dalej.

  pozdrawiam
  teskot