Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mastercook M5EX - Diody nie świecą, piekarnik nie grzeje

crivateos 20 Jan 2014 21:39 6849 2
 • #1
  crivateos
  Level 1  
  Witam wszystkich,

  Jestem na forum nowy, ale nie znalazłem nigdzie rozwiązania swojego problemu, więc zgłaszam się z problemem do Was.  Otóż od niedawna wynajmuję mieszkanie, w którym znajduje się zabudowany piekarnik, niestety bez jakichkolwiek oznaczeń, jednak szukając po grafice znalazłem informację, iż jest to Mastercook M5EX.

  Otóż po niedawnej imprezie, pojawił się problem z piekarnikiem - ktoś musiał opierać się o niego i włączył blokadę, którą udało mi się wyłączyć, jednak od tamtej pory piekarnik nie pokazuje godziny (minuta na piekarniku trwa jakieś 3 sekundy), a dzisiaj próbując go włączyć, okazało się, iż po włączeniu jakiegokolwiek trybu i ustawieniu temperatury, włącza się wentylator, jednak nie zapala się żadna dioda, a piekarnik nie grzeje. Po ustawieniu czasu pieczenia, czas leci podobnie jak w normalnym trybie, tzn. pół godziny zleciało w jakąś minutę lub półtorej.

  Znalazłem w internecie instrukcję (instrukcja.pl/i/mastercook_piekarnik_do_zabudowy_m5e_x_instrukcja_obslugi), jednak nie znalazłem w niej żadnych wskazówek co zrobić. Zastanawiałem się, czy może odłączenie piekarnika od sieci by pomogło, jednak mieszkam tu dopiero tydzień, a piekarnik jest zabudowany i nie wiem nawet gdzie znajduje się kontakt.

  Czekam na uwagi i propozycje jak ten temat problem rozwiązać - generalnie próbowałem chyba wszystkiego, o czym mowa w załączonej instrukcji, jednak bez skutku :/
 • #2
  Chalabala
  Level 11  
  Witam zwracam się do Was z zapytaniem o pomoc w naprawie swojego piekarnika Mastercook Future M6E FX.


  Generalnie żona piekła ciasto, było kilka biszkoptów i piekarnik chodził ponad 3h. Z jej opisu wynika, że w pewnym momencie po prostu przestał grzać, nie było żadnych oznak zewnętrznych usterki.

  Obecnie działa lewe pkrętło, włącza się światło, działa wiatrak, natomiast na żadnym z kanałów/programów pieczenia, pomimo ustawienia zegara i temperatury nie powstaje efekt grzania.

  Przy ustawieniu temperatury (prawe pokrętło) da się słyszeć charakterystyczne przełączenie/"pyknięcie" natomiast dioda się nie zapal i piekarnik nie grzeje.

  Rozkręciłem górny panel i zauważyłem nadpalony przewód na termostacie (swoją drogą dla czego nie zadziałało inne zabezpieczenie w piekarniku?). Włączyłem ponownie piekarnik i sprawdziłem neonówką, że nadpalony styk jako jedyny nie daje zasilania, pozostałe dwie niebieskie wiązki - tak.
  Teraz pytanie, czy wystarczy udrożnić styk (przylutować nową końcówkę), czy mogło podziać się coś więcej, czy to też miał być przewód prądowy, czy właśnie nie?

  Pytania od amatora, ale nic więcej nie zrobię, bo nie dysponuję dokładnym schematem, ani miernikiem.

  Bardzo chętnie skorzystam z Waszej pomocy, podejrzewam że zegar działa dobrze, więc to może tylko kwestia spalonego styku? Mastercook M5EX - Diody nie świecą, piekarnik nie grzeje Mastercook M5EX - Diody nie świecą, piekarnik nie grzeje
 • #3
  Chalabala
  Level 11  
  Czy mógłbym prosić o poradę w powyższym problemie?