Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PANASONIC NV J40 pomocy !!!

TELERADIOMECHANIKA 30 Mar 2005 11:44 1424 6
    TELERADIOMECHANIKA

Level 29  
    Jak w temacie: objaw jest taki,że obraz wygląda jak brak synchronizacji poziomej,brak również dźwięku.Podmieniałem głowicę wizyjną ale nic to nie dało.Mechanika jest dobra.Gdzie leży przyczyna??
    Wymieniłem 2 elektrolity w zasilaczu i nic. Może ktoś z kolegów miał podobny przypadek.
    TELERADIOMECHANIKA

Level 29  
    Ten vcr nie ma ntsc.W tych postach co podałeś w linku sugerują wymianę całego druumu.Ja jednak sądzę że to jest usterka w elektronice.Ten dysk nie wygląda tak tragicznie.
    oldboy
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    To zaglądnij w elektronikę. Wygląda na brak regulacji obrotów CAPSTAN`a. Sprawdź czy do procesora przychodzi sygnał tachometryczny FG z CAPSTAN`a oraz CTL z głowicy. Sprawdź zasilanie sterownika CAPSTAN`a (XRA6435S) - REG 12V i 5V SERVO (oba elektrolity 680u/20V i 330u/10V w zasilaczu - to abecadło).
    danao
    Level 24  
    To prawda, najcześciej to elektrolity w przetwornicy powodują tego typu usterki.
    maryann
    Level 37  
    Gdyby nie działał układ kontroli prędkości DRUM, wtedy osiągałby on bardzo dużą prędkość, co oznaczało by praktycznie brak obrazu, zaś informacja, że 'jakby nie było synchro poz.' wskazuje na nieznaczny wzrost prędkości obrotów bębna(np. o 20%). W SE jest informacja o możliwości odtwarzania przez ten model NTSC, więc jednak poszukałbym, co mogło włączyć ten system.
    TELERADIOMECHANIKA

Level 29  
    Temat zamykam, nie udało się zrobić.