Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha+ inne - Optymalizacja podłączenia: HDRecorder NC+ _TV_Sounbar_Blu ray

Vincentom 20 Sty 2014 22:20 1074 5
  • #1 20 Sty 2014 22:20
    Vincentom
    Poziom 8  

Witam,
    chciałbym zoptymalizować podłączenie urządzeń jak niżej tak aby uzyskć jak najlepszą jakość obrazu i dźwięku.

TV nowszy model (input: 4xHDMI, 1xoptical, PC/DVIaudio in + inne)
    Soundbar Yamaha [input: 3 xHDMI, output: 1xHDMI, 3 audio input ( 2xoptical, 1x coaxial), video out, L+R jack audio, IRC out]
    HTTV Recorder - NC+ ( output: 1x HDMi, 1 x optical)
    Blu ray - jeszcze nie kupiłem ale póki co mam DVD: 1 xHDMI, 1 x optical output.

Chciałbym oglądać:
    TV z NCdecoder przez soudbar (dźwięk)
    Blu ray (filmy, muzyka) przez soundbar

Zamierzam kupić dobre (a więc też drogie) kable. Dlatego optymalizacja ma dotyczyć właśnie kabli połączeniowych. Jak widać jest sporo I/O
    Priorytetem ma być jednak najlepsza jaką się da wyciągnąć z tego zestawu jakość dźwieku i obrazu a ilość kabli optymalna. Jak piszę póki co mam DVD z takim zestawem output, ale jak będę kupował blu ray mogę postarać się o więcej I/O jeśli oczywiscie bedą tu potrzebne.

PS
    Do zestawu sounbar dostałem kabel IRC z malutkim czujnikiem podczerwieni podłączany do sounbara, nie wiem czy służy (niezrozumiały krótki opis w instr angielskiej) :
    -czy tylko do załączania TV normalnym pilotem TV gdyby odbiornik podczerwieni telewizora był przysłonięty przez soudb,
    - czy mozna go wykorzystać do załącznia TV przez pilot sounbara yamahy - to by mi się bardzo przydało.

0 5
  • #3 20 Sty 2014 22:37
    Vincentom
    Poziom 8  

W dekoderze NC+ oczywiscie są wyjścia, już poprawiłem. TV ma jezcze USB ale to nie istotne w temacie oraz AVIN (audio/video) jakby pod kabel symetryczy ale to chyba pod urzadzenia starszego typu wiec też nie istotne.
    Oznaczenie HDMI w telewizorze (rozumię, że to wszystko Input)
    1 DVI
    2 ARC
    3
    4

0
  • #4 21 Sty 2014 08:13
    grubs
    Poziom 32  

Napisz po prostu modele wszystkich urządzeń bo same we/wy to nie wszystko.
    Dużo szybciej otrzymasz odpowiedź.

0
  • #5 21 Sty 2014 15:37
    Vincentom
    Poziom 8  

grubs napisał:
    Napisz po prostu modele wszystkich urządzeń bo same we/wy to nie wszystko.
    Dużo szybciej otrzymasz odpowiedź.

To nie ma znaczenia, HDMI w Jamaha czy Harman to zawsze HDMI, podobnie I/O coaxialne czy optyczne. Dlatego szczegółowo podałem ilość I/O.
    Co innego z kablami tu jest duża różnica w jakosci przekazu audio czy video oraz cenie. dlatego pytanie jakie kable (czyt. I/O) wykorzystać do tych funkcji w prostym przecież zestawieniu:) Naprawdę nie ma kogoś kto by podpowiedził jakie kable bedą tu optymalne.

0
  • #6 21 Sty 2014 20:08
    grubs
    Poziom 32  

No cóż pytałeś o optymalne połączenie a nie o kable a to należy wybierać w oparciu o dane sprzętu który się podłącza. Jeżeli to według Ciebie nie ma znaczenia i jest problemem podać dane tego sprzętu to pozostaje mi życzyć Ci powodzenia, może ktoś Ci odpowie.
    Pozdrawiam.
    Jeżeli chodzi o kable - używając tylko cyfrowych możesz kupić kable ze średniej czy nawet niskiej półki cenowej nie będzie to miało żadnego znaczenia.
    Kupisz drogie to nie dostaniesz żadnej różnicy w jakości dźwięku i obrazu.
    Co najwyżej kabel dłużej wytrzyma ale tu też nie ma reguły.

0