Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Inne] Jaki papier A4 kupic - jakość papieru jak okładki od czasopism?

_haker_1 20 Jan 2014 23:43 2184 5
    _haker_1
    Level 32  
    Potrzebuje kilkanaście A4-rek do wydruku pewnego manuala.
    Arkusze będa zadrukowane z obydwu stron w kolorze o możliwie najlepszej jakości.
    Druk atramentowy.

Co do samego papieru - cieżko mi to opisać ale chodzi mi o cos takiego jak okładki od czasopism - sa one stosunkowo grube, blyszczace ale... nie jest to papier fotograficzny taki jaki mozna kupic w sklepie. Mysle, ze jak wezmiecie do dloni okladke jakiegokolwiek czasopisma to bedziecie wiedzili o co mi chodzi.

Kupilbym papier foto dwustronny ale to zdecydowanie nie to. w jego przypadku widac, ze jest ... za dobry. Grubszy, lepiej wykonany - ciezko to opisac slowami.

Czy ktos ma pomysl jak moze nazywac sie taki papier i gdzie go znalezc w formacie A4?
    Agito_pl
    Level 14  
    Polecamy Ci zakup papieru International Papier Xero A4 Pol Jet Prime 80g. Wydaje nam się, że spełni Twoje oczekiwania - papier jest stosunkowo gruby, nie jest łatwo go podrzeć, ma ładną biel a wydruk się nie rozmazuje (co jest częste przy wydruku atramentowym na niskiej jakości papieru).
    sorier
    Level 27  
    Chodzi ci o papier kredowy? Z tego co wiem on nie nadaje się do drukarek atramentowych z powodu małej "wsiąkliwości", tusz będzie spływał zamiast wsiąkać.

edit
    Jeżeli szukasz połysku jak na papierze kredowym, to właściwie tylko papier foto, dwustronny o małej gramaturze. Może jakis półmat, albo satyna.

Są też zwykłe papiery o więkzej gramaturze, 120g albo i więcej. To wciąż zwykły matowy papier, ale wydruki na nim nie wyglądaja tak tandetnie jak na papierze "do ksero".
    User removed account
    Level 1  
    _haker_1
    Level 32  
    Dokladnie o papier kredowy chodzi - nie wiedzialem, ze ma taka nazwe.
    Czy zupelnie nie da sie go zastosowac w atrametowkach?
    User removed account
    Level 1