Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA C660-2L0 Jak odzyskać pliki HDDRecovery

20 Sty 2014 23:50 2391 12
  • Poziom 6  
    Witam!

Mam nie oryginalne oprogramowanie win 7 a na dysku D znajduje się cały folder z HDDRecovery z oryginalnym oprogramowaniem który chciałbym wgrać na nowo.
    Z jednego postu dowiedziałem sie o możliwości wgrania innego póżniej podmienić do niego HDDRecovery które mam i wypalić płyte. Teoretycznie prosta sprawa, lecz nie do końca musze to HDDRecovery przenieść na jakiś zewnętrzny nośnik żeby tego nie utracić podczas instalowania innego ale właśnie z tym mam prblem bo nie może mi skopiować ani nie chce przenieść i jak tu zachować te dane?
    A i co jest ważne podczas jak był instalowany ten nie oryginalny system pisało że nie można użyć tego dysku bo może uledz awarii czy coś takiego i żeby wybrać inny dysk, ale jest tylko ten jeden podzielony na 2 partycje i 3 400MB która jest systemowa.
    Prosze o pomoc bo nie naążam już.

TOSHIBA C660-2L0
    PSC1QE-04600NPL
  • Poziom 12  
    Wyciągnij dysk z laptopa, podłącz go jako zewnętrzny i spróbuj skopiować z tego dysku na innym komputerze (systemie) np. u kolegi jeśli nie dysponujesz drugim komputerem lub przynajmniej dyskiem.
  • Poziom 6  
    Próbowałem właśnie już tak i nie da rady podpinałem dysk do swojego stacjonarnego kompa.
    Wieczorem bede miał inny dysk twardy do laptopa podepne go i zobacze czy bedzie taki sam komunikat podczas instalacji systemu.
    Obawiam sie że ten dysk z tym HDDRecovery jest uszkodzony.
    Dodam jeszcze ze zanim przystąpiłem do odświeżania laptopa to działał słabo reakcje czasem opóźnione a jak próbowałem zdefragmentować dysk to defragmentował sie całe 48godzin i jeszcze nie skończył prawde mówiąc na początku troszke coś ruszyło a później nie było żadnego postępu musiałem przerwać bo ileż to można czekać.
    Chyba pozostało iść z tym dyskiem do jakieś firmy co zajmują sie odzyskiwaniem danych
  • Spec od komputerów
    Witaj.
    Najpierw robisz wszystko aby dane utracić (defragmentacja ) a potem chcesz odzyskiwać.
    Podaj SMART dysku to się zobaczy w jakim jest stanie i co da się zrobić. Nie katuj tego dysku i nie włączaj bez potrzeby.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Myślę że chyba możesz sobie odpuścić odzyskiwanie tych danych koszt odzyskiwania wyniesie pewnie więcej niż ten laptop warty, lepiej poszukać kogoś z DVD recovery do TOSHIBA C660-2L0 ja mam taką płytę do Toshiba+C660-1KW
  • Poziom 34  
    Czekajcie, nie mieszajcie
    linuks napisał:
    Najpierw robisz wszystko aby dane utracić (defragmentacja ) a potem chcesz odzyskiwać.

Ja myślę że chciał zrobić defragmentację na "C", a nie na "D".
    ludek1988 napisał:
    Myślę że chyba możesz sobie odpuścić odzyskiwanie tych danych koszt odzyskiwania wyniesie pewnie więcej niż ten laptop warty

A kto mówi o odzyskiwaniu w firmach które się tym zajmują? Czytaj:
    linuks napisał:
    Podaj SMART dysku to się zobaczy w jakim jest stanie i co da się zrobić.

Do andrew__z Na Elektrodzie jest dużo ludzi którzy się na tym znają i jeżeli będzie możliwość odzyskać ten folder bez specjalistycznych narzędzi to ci pomogą.
  • Poziom 6  
    Zgadza sie jak mówi
    Wawrzyniec napisał:
    Ja myślę że chciał zrobić defragmentację na "C", a nie na "D".

tak właśnie zrobiłem
    A jeżeli chodzi o S.M.A.R.T. To za bardzo nie wiem z jakiego programu skorzystać przedstawie to co na razie otrzymałem z programu HD Tune 2.55

TOSHIBA C660-2L0 Jak odzyskać pliki HDDRecovery

Jeżeli ktoś potrafi to niech pomoże albo stwierdzi odrazu żebym sie nie męczył już bo nie wiem z której strony mam to ugryść
    albo podajcie jakiś lepszy program do odczytywania i analizy S.M.A.R.T.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Dysk uszkodzony. Do wymiany. Myślę że już nie da się z niego odzyskać plików obrazu HDDrecovery.
    Szkoda czasu. Można próbować ale to poniżej 1% szansa że się uda.
    DMDE
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2341359-30.html
    testdisk
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11122592#11122592
    Oczywiście wcześniej kopia posektorowa na zdrowy dysk.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 6  
    jeszcze jedno ptanko a jeżeli bym chciał wypalić płyty z HDDRecovery zaraz przed przystąpieniem do wgrywania nowego to odzyskał bym w pełni te kopie systemu a czy byłby problem?
    Bo moja sugestia jest taka ze dysk już musiał być wcześniej uszkodzony.
    Czy upadek laptopa ma wpływ na dysk twardy? Mogło mu coś takiego zaszkodzić? Bo dowiedziałem sie od brata że raz coś mu dzieci zrobiły że musiał wymieniać matryce pewnie od upadku.
    A i jeszcze brat mi powiedział że czasem jak on korzystał z niego nie chciał sie uruchomić
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    andrew__z napisał:
    Czy upadek laptopa ma wpływ na dysk twardy? Mogło mu coś takiego zaszkodzić? Bo dowiedziałem sie od brata że raz coś mu dzieci zrobiły że musiał wymieniać matryce pewnie od upadku.

Oczywiście. Ogromna wartość atrybutu BF a w następstwie tego 05 i C5 mówią same za siebie.
    www.elektroda.pl/rtvforum/topic1467175.html
    Cytat:
    Atrybut ID 191 ( BF )
    G-sense error rate
    Częstotliwość błędów w wyniku oddziaływania przeciążenia. Atrybut ten informuje o błędach pracy dysku w wyniku drastycznego przeciążenia (np. Upadek).

Dysk do utylizacji.
  • Poziom 6  
    Bawie sie dalej w odzyskiwanie te rozne programy nie pomagają mi sczerze nie umie sie nimi posługiwać ajak już jest jakiś łatwy to znów nie ma licencji

robiłem kopie zapasową w windowsie bo wyskakuje mi taki komunikat co jakiś czas zebym tak zrobił kopia prawie cała tylko 4 plików nie dało rady skopiować teraz ręcznie kopiuje te HDDRecovery i wszystko mam oprócz tych 4 plików przedstawie jak to mi wykazało.

Wystąpił problem podczas wykonywania kopii zapasowej pliku H:\HDDRecovery\SWImg\15585XSP.swm. Błąd: (Błąd danych (CRC). (0x80070017))
    Wystąpił problem podczas wykonywania kopii zapasowej pliku H:\HDDRecovery\SWImg\15585XSP2.swm. Błąd: (Błąd danych (CRC). (0x80070017))
    Wystąpił problem podczas wykonywania kopii zapasowej pliku H:\HDDRecovery\SWImg\15585XSP3.swm. Błąd: (Błąd danych (CRC). (0x80070017))
    Wystąpił problem podczas wykonywania kopii zapasowej pliku H:\HDDRecovery\ODDFiles\sources\boot.wim. Błąd: (Błąd danych (CRC). (0x80070017))

Teraz moje pytanie brzmi czy mógłbym te 4 pliki poszukać w innym HDDRecovery i wrzucić do tego swojego np z Toshiba+C660-1KW?

Dodam jeszcze że te piliki 3 ostatnie zajmóją każdy po 1GB
  • Poziom 6  
    Posłuchajcie co wam powiem
    Pliki te które wymieniłem wyżej w każdej HDDRecoery są inne i nie ma szans skompletować zbierająć z różnych nawet jeśli bedzie jedno i drugie pochodzić z TOSHIBA C660
    Moja TOSHIBA C660-2L0
    inna TOSHIBA C660-1KW

Nie ma drugiego takiego, każdy laptop w produkcji otrzymuje swój nr w nazwie tak jak mój 2L0 kolegi 1KW i takich gdzie indziej już nie spotkamy.

Tyle by to było, dzięki koledzy za pomoc
  • Poziom 6  
    Za szybko wyciągnąłem wnioski tego co wczesnie pisałem wybaczcie ze tak pochopnie podsumowałem to, po dalszej obserwacji jednak są takie modele tylko żadko spotkać taki sam jak sie posiada
    dzieki wszystkim za pomoc
    temat uznaje za zamknięty