Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Renault Laguna II 1.9 120KM - elektryczny podgrzewacz p造nu ch這dniczego

21 Sty 2014 07:26 7539 5
  • Poziom 10  
    Witam koleg闚.

Wymieni貫m 鈍iece 瘸rowe w podgrzewaczu p造nu ch這dniczego. Wszystkie sprawne, a w samochodzie dalej zimno.

termostat sprawny, ale optymaln temperatur z豉pi dopiero po 20-25 jazdy w mie軼ie (oko這 zera na zewn徠rz), zaczyna dmucha ciep造m powietrzem po 2-3 km dopiero.

gdzie szuka jeszcze problemu?

(nie czepia bym si samego uk豉du ch這dzenia, bo latem wszystko dzia豉 sprawnie, ale w zimie, przy ni窺zych temp samoch鏚 rozgrzewa si zdecydowanie za wolno)

prosz o pomoc
  • Poziom 13  
    Witam - ten dogrzewacz zaczyna dzia豉 wg r騜nych 廝鏚e, dopiero poni瞠j zera (cho niekt鏎e 廝鏚豉 podaj ok. 5*) - ja w traficu pomin掖em do嗆 dziwne za陰czanie 鈍iec dogrzewacza przez sterownik, a podpi掖em si z czas闚k regulowan 0-15min i przy mrozach mam ciepe趾o ju po 2-4 km (mo積a by nawet na postoju pogrza, ale te nowe przepisy...). Oczywi軼ie najpierw uruchamiam silnik, a p騧niej dogrzewacz, aby nie by這 niespodzianek z rozruchem -w ko鎍u 4 鈍iece troch pr康u pobieraj.
  • Poziom 39  
    Wystarczy, 瞠 w EDC b璠zie b陰d sygnalu z alternatora lub niskiego napi璚ia i grza豉 nie ruszy.
  • VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Grzesiek002 napisa:
    termostat sprawny, ale optymaln temperatur z豉pi dopiero po 20-25 jazdy w mie軼ie (oko這 zera na zewn徠rz), zaczyna dmucha ciep造m powietrzem po 2-3 km dopiero.

Czyli wszystko ok.

Wszystkie grza趾i nie s sterowane od razu na 100%, zak豉daj帷 瞠 jedna poci庵nie na dzie dobry 20A, pomn騜 razy 4... Alternator jest chyba 120A, a 鈍iate趾a, a wentylator, a ogrzewanie szyby...

Diesel, p璠 powietrza pod mask, ogrzewanie max... No nie ma cud闚 ch這pie.
  • Poziom 30  
    My郵 瞠 nic z tym nie zrobisz , mam auto na benzyn (szybciej si nagrzewa) 鈍ie穎 wymieniony termostat i silnik nagrzewa mi si do otwarcia termostatu po 10km . Webasto tego potrzebujesz ,sam posiadam jest to rzecz w zim nie do przecenienia.
  • Poziom 8  
    Musze wymieni 鈍iece 瘸rowe w swoim podgrzewaczu. Nie bardzo wiem jak to zrobi, 瞠by p造n si nie wyla. 圭iskanie w篹y odpada, nie mam 瘸dnych 軼isk闚. Musia豚ym wymieni je na takie gdzie przykr璚a si z g鏎y konektorki, bo moje fajki od tych 鈍iec si po豉ma造 i dwie nie 陰cz (mo瞠 kto wie jaki to numer 鈍iecy?). Pytanie te mam jak obej嗆 za陰czanie z ECU? Zrobi豚ym sobie "pstryczek" (najlepiej wy陰cznik czasowy, b康 temperaturowy) na r璚zne uruchamianie. Mam Lagun 2 1.9 dci wi璚 alternator jest na takie rzeczy przygotowany (fabrycznie montowany podgrzewacz) Dla zainteresowanych podgrzewacz w nowszych modelach ma 3 鈍iece 瘸rowe i przykr璚ane konektory oczkowe zamiast fajek. M鎩 podgrzewacz ma 4 鈍iece.