Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI 3320 przy grubym druku drukuje w miejscu

elo_tomasz 21 Sty 2014 08:42 2103 9
  • #1 21 Sty 2014 08:42
    elo_tomasz
    Poziom 14  

Witam,
    Mam problem z w/w drukarką. Mianowicie, jakiś czas temu zaczęła "świrować" ale po przeczyszczeniu trochę jej przeszło. Od niedawna przy drukowaniu faktur znowu daje znać o sobie. Drukuje parę linijek normalnie, po czym zatrzymuje się w jednej linii, drukuje jakieś dziwne znaczki, tak jakby się zacięła by po chwili ruszyć normalnie drukować i znowu postój w jednej linii i drukowanie znaczków. Dodam że nie dzieję się to OKI 3320 przy grubym druku drukuje w miejscu tylko i wyłącznie przy pogrubionej czcionce ale przy niej szczególnie.Spotkał się ktoś już z czymś takim? Czym to może być spowodowane. W załączniku skan wydruku, może się przyda.

Pozdrawiam

https://obrazki.elektroda.pl/2860282800_1390290037.jpg

0 9
  • #2 21 Sty 2014 11:00
    rudachary
    Poziom 17  

Witam.

Widze ze wydruk jest w trybie graficznym , napisz jaki system operacyjny i jakie sterowniki, czy podpieta pod centronix ( lpt) czy USB

Mnie wstępnie wygląda na problem z sterownikem ewentualnie z przewodem

0
  • #3 21 Sty 2014 12:23
    elo_tomasz
    Poziom 14  

Drukarka jest przez takie urządzenie podłączona które wchodzi w gniazdo lpt ale do niego podpięty jest jeszcze kabel zasilający i sieciowy. Także po sieci po lpt jakkolwiek by to brzmiało. To jest tylko taki wydruk testowy mój, dodam że z programu administracyjnego budynki drukuje dobrze bez takich niespodzianek, z tym że w tym programie jest mało takich pogrubionych liter. Jeśli drukuje się w specjalnym programie fakturowym to już to się zdarza i to często. System to bodajże Xp jak pamiętam. Jakiś czas temu to nie miało miejsca więc tym bardziej to dziwne jest. Myślałem jeszcze że to te trybiki boczne co 3 są z prawej strony. Jeden był trochę ściuchany a miałem na zamianę sprawny z drugiej takiej samej drukarki zastępczej. Niestety i po tym to się zdarzało.

Jakby był problem z przewodem czy sterownikami to chyba by i w jednym i drugim programie takie rzeczy tworzył, czy nie mam racji?

Pozdrawiam

0
  • #4 21 Sty 2014 12:59
    rudachary
    Poziom 17  

Nie całkowicie

Drukarki iglowe - mogą drukowac w 2 trybach graficznym i testowym.

Tekstowy - wykorzystywany byl glownie pod Dos ale nie ktore progamy do teraz wykorzystuja ten tryb. Polega na tym ze wysylasz kody do drukarki i na tej podstawie drukarka sama drukuje

Graficzny - ogolnie wykorzystywany poprzez drukarki - zarzadza trybem druku w komputerze i wysyla drukarki nie znaki jak w teksotowym tylko grafike i wtedy moga wystepowac dziwne anomalia szczegolnie na iglowkach , sproboj np zmienic w opcjach sterownikach buforowanie to jest glowna przyczyna ze iglowki glupieja pod WIN . Jezeli posiadasz Print server tak winika z opisu zdazylo mnie osobiscie raz ze byl uszkodzony ale to bym wymienil jako ostatni element

Powyzszy tesk omawia te dziwne znaki ( krzaczki ) podczas druku .

Rozsuniecie tekstu moga powodowac zuzyte kolka napedu z prawej strony czyli idlle , change , tractor gear.

3PP4025-3341P001 Tractor gear
    4PP4044-5024P001 Idle gear (PLT)
    3PA4044-5165G001 Pull-up roller assembly(W)

Niekiedy zuzyta " linijka" czes znajdujaca sie nad walkiem papieru
    czyli Pull-up roller assy (N) 3PA4044-5050G1

0
  • #5 21 Sty 2014 13:17
    elo_tomasz
    Poziom 14  

Reasumując, spróbować zmienić to buforowanie najpierw? W sensie zmienić na co? Nie bardzo się w tym orientuję. Jeśli nie to kable albo ten cały print server do wymiany?
    Te trybiki raczej nie były od nowości zmieniane, to po prostu tak czy siak zamówię. A czy smarować je jakimś smarem czy na sucho mają działać?

0
  • #6 30 Kwi 2014 09:19
    elo_tomasz
    Poziom 14  

Odświeżam temat, czy ktoś ma jakiś pomysł? Doszła do tego druga identyczna drukarka, z tym że jest podłączona zwykłym kablem LPT

0
  • #7 01 Maj 2014 12:56
    laserjack

Poziom 31  

Jaka jest ustawiona emulacja na drukarce , a pod jakim sterownikiem drukuje z komputera?
    Jak drukuję test z panelu drukarki? Jak drukuje test z folderu z komputera?

0
  • #8 04 Maj 2014 22:06
    elo_tomasz
    Poziom 14  

Test wydruk drukuje dobrze. Dopiero jak się puści dużo do drukowania i tam gdzie są pogrubione litery to wtedy robi takei cyrki jak na kartce w zdjęciu w moim pierwszym poście.
    Szczerze mówiąc to nie wiem jaka emulacja. Sterowniki również nie wiem. Drukowane jest z windowsa xp. Jedna jest podczepiona takim jakby emulatorem w którym jest sieć i po sieci parę komputerów na niej drukuje.
    Druga natomiast zwykłym kablem LPT i również podobne problemy z tym że rzadziej.

0
  • #9 06 Maj 2014 08:56
    elo_tomasz
    Poziom 14  

Wymieniłem wczoraj zębatki z prawej strony, wszystkie trzy prócz tej od wałka. Zmieniłem tą emulację na IBM czy coś takiego, bo była wcześniej EPSON. Dam znać za kilka dni czy dalej drukarka "świruje".

0
  • #10 09 Maj 2014 15:44
    elo_tomasz
    Poziom 14  

okej. Wszystko wydaje się być już wporządku tylko w jednym programie do obsługi nieruchomości kiedy drukuje się wydruk z programu z pdf-u, traktor leci po całym wałku i przez to wydruk nie mieści się na kartce.
    Czy jest to kwestia ustawień?

0