Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OKI 3320 przy grubym druku drukuje w miejscu

elo_tomasz 21 Jan 2014 08:42 2691 9
    elo_tomasz
    Level 14  
    Witam,
    Mam problem z w/w drukarką. Mianowicie, jakiś czas temu zaczęła "świrować" ale po przeczyszczeniu trochę jej przeszło. Od niedawna przy drukowaniu faktur znowu daje znać o sobie. Drukuje parę linijek normalnie, po czym zatrzymuje się w jednej linii, drukuje jakieś dziwne znaczki, tak jakby się zacięła by po chwili ruszyć normalnie drukować i znowu postój w jednej linii i drukowanie znaczków. Dodam że nie dzieję się to OKI 3320 przy grubym druku drukuje w miejscu tylko i wyłącznie przy pogrubionej czcionce ale przy niej szczególnie.Spotkał się ktoś już z czymś takim? Czym to może być spowodowane. W załączniku skan wydruku, może się przyda.

Pozdrawiam

https://obrazki.elektroda.pl/2860282800_1390290037.jpg
    rudachary
    Level 17  
    Witam.

Widze ze wydruk jest w trybie graficznym , napisz jaki system operacyjny i jakie sterowniki, czy podpieta pod centronix ( lpt) czy USB

Mnie wstępnie wygląda na problem z sterownikem ewentualnie z przewodem
    elo_tomasz
    Level 14  
    Drukarka jest przez takie urządzenie podłączona które wchodzi w gniazdo lpt ale do niego podpięty jest jeszcze kabel zasilający i sieciowy. Także po sieci po lpt jakkolwiek by to brzmiało. To jest tylko taki wydruk testowy mój, dodam że z programu administracyjnego budynki drukuje dobrze bez takich niespodzianek, z tym że w tym programie jest mało takich pogrubionych liter. Jeśli drukuje się w specjalnym programie fakturowym to już to się zdarza i to często. System to bodajże Xp jak pamiętam. Jakiś czas temu to nie miało miejsca więc tym bardziej to dziwne jest. Myślałem jeszcze że to te trybiki boczne co 3 są z prawej strony. Jeden był trochę ściuchany a miałem na zamianę sprawny z drugiej takiej samej drukarki zastępczej. Niestety i po tym to się zdarzało.

Jakby był problem z przewodem czy sterownikami to chyba by i w jednym i drugim programie takie rzeczy tworzył, czy nie mam racji?

Pozdrawiam
    rudachary
    Level 17  
    Nie całkowicie

Drukarki iglowe - mogą drukowac w 2 trybach graficznym i testowym.

Tekstowy - wykorzystywany byl glownie pod Dos ale nie ktore progamy do teraz wykorzystuja ten tryb. Polega na tym ze wysylasz kody do drukarki i na tej podstawie drukarka sama drukuje

Graficzny - ogolnie wykorzystywany poprzez drukarki - zarzadza trybem druku w komputerze i wysyla drukarki nie znaki jak w teksotowym tylko grafike i wtedy moga wystepowac dziwne anomalia szczegolnie na iglowkach , sproboj np zmienic w opcjach sterownikach buforowanie to jest glowna przyczyna ze iglowki glupieja pod WIN . Jezeli posiadasz Print server tak winika z opisu zdazylo mnie osobiscie raz ze byl uszkodzony ale to bym wymienil jako ostatni element

Powyzszy tesk omawia te dziwne znaki ( krzaczki ) podczas druku .

Rozsuniecie tekstu moga powodowac zuzyte kolka napedu z prawej strony czyli idlle , change , tractor gear.

3PP4025-3341P001 Tractor gear
    4PP4044-5024P001 Idle gear (PLT)
    3PA4044-5165G001 Pull-up roller assembly(W)

Niekiedy zuzyta " linijka" czes znajdujaca sie nad walkiem papieru
    czyli Pull-up roller assy (N) 3PA4044-5050G1
    elo_tomasz
    Level 14  
    Reasumując, spróbować zmienić to buforowanie najpierw? W sensie zmienić na co? Nie bardzo się w tym orientuję. Jeśli nie to kable albo ten cały print server do wymiany?
    Te trybiki raczej nie były od nowości zmieniane, to po prostu tak czy siak zamówię. A czy smarować je jakimś smarem czy na sucho mają działać?
    elo_tomasz
    Level 14  
    Odświeżam temat, czy ktoś ma jakiś pomysł? Doszła do tego druga identyczna drukarka, z tym że jest podłączona zwykłym kablem LPT
    laserjack

Level 30  
    Jaka jest ustawiona emulacja na drukarce , a pod jakim sterownikiem drukuje z komputera?
    Jak drukuję test z panelu drukarki? Jak drukuje test z folderu z komputera?
    elo_tomasz
    Level 14  
    Test wydruk drukuje dobrze. Dopiero jak się puści dużo do drukowania i tam gdzie są pogrubione litery to wtedy robi takei cyrki jak na kartce w zdjęciu w moim pierwszym poście.
    Szczerze mówiąc to nie wiem jaka emulacja. Sterowniki również nie wiem. Drukowane jest z windowsa xp. Jedna jest podczepiona takim jakby emulatorem w którym jest sieć i po sieci parę komputerów na niej drukuje.
    Druga natomiast zwykłym kablem LPT i również podobne problemy z tym że rzadziej.
    elo_tomasz
    Level 14  
    Wymieniłem wczoraj zębatki z prawej strony, wszystkie trzy prócz tej od wałka. Zmieniłem tą emulację na IBM czy coś takiego, bo była wcześniej EPSON. Dam znać za kilka dni czy dalej drukarka "świruje".
    elo_tomasz
    Level 14  
    okej. Wszystko wydaje się być już wporządku tylko w jednym programie do obsługi nieruchomości kiedy drukuje się wydruk z programu z pdf-u, traktor leci po całym wałku i przez to wydruk nie mieści się na kartce.
    Czy jest to kwestia ustawień?