Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KDL32S5600 - Złe ustawienia odcieni kolorów, tryb serwisowy

dudi2003 21 Sty 2014 09:17 1878 7
  • #1 21 Sty 2014 09:17
    dudi2003
    Poziom 9  

Po wejściu w ustawienia- regulacja obrazu-odcienie kolorów w zakładce- zimne, obraz jest podbarwiony mocno na zielono, a w zakładce- neutralne, na czerwono. Innej opcji nie ma. Aktualizacja oprogramowania ze strony producenta nic nie zmieniła. Próby wejścia w tryb serwisowy typową kombinacją i, 5, vol+, ST nie powiodły się.Taką informację znalazłem:Sony wprowadził dodatkowe zabezpieczenia przed wchodzeniem w tryb serwisowy przez osoby nieupoważnione. Obecnie musisz mieć licencje serwisanta i moduł uwierzytelniający, który wkłada się do wejścia CI, inaczej żadne kombinacje nie zadziałają. Czy to prawda?

0 7
  • Pomocny post
    #3 02 Lut 2014 00:25
    rtv6
    Poziom 17  

Witam.
    Miałem w naprawie dokładnie ten model jaki podałeś. W tryb serwisowy wchodziłem bez problemu w ten sposób: telewizor włączony, trzeba szybko wklepac kombinację klawiszy z pilota taką jak podałeś (i>5>+vol>power). Wyłączenie nie zadziała tylko wejdzie tryb serwisowy. W trybie ser. doradzam dużą ostrożnośc.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.[/b]

0
  • #4 02 Lut 2014 09:40
    mirex
    Poziom 43  

A Ty co? Jeden z tych serwisantów zaufanych? :) I zdradzasz lamerom totalnym tajemnicę służbową? :)

A może i dobrze. Dla Ciebie. ;)
    W razie czego pojedziesz i TV naprawisz po ingerencji w tryb osoby "nieuprawnionej" pod każdym względem. ;)

0
  • #5 03 Lut 2014 09:12
    dudi2003
    Poziom 9  

Witam, problem rozwiązany, po prostu w niektórych modelach należy wchodzić w tryb serwisowy ze stanu st-by OF np. KDL32BX320 ( mam go na stole i to mnie zmyliło), a w innych ze stanu ON ( właśnie KDL32S5600) stosując taką samą kombinację. Dziękuję rtv6, któremu chciało się odpowiedzieć bez zbędnej ironii.
    Natomiast co wnosi do sprawy mirex? Oceńcie sami.

0
  • #6 03 Lut 2014 09:50
    mirex
    Poziom 43  

Panie serwisant rtv! A cóż innego można zrobić, niż obśmiać taki tekst?

dudi2003 napisał:
    Taką informację znalazłem:Sony wprowadził dodatkowe zabezpieczenia przed wchodzeniem w tryb serwisowy przez osoby nieupoważnione. Obecnie musisz mieć licencje serwisanta i moduł uwierzytelniający, który wkłada się do wejścia CI, inaczej żadne kombinacje nie zadziałają. Czy to prawda?

Cóż innego można zrobić, niż ulitować się nad kolejnym:
    dudi2003 napisał:
    po prostu w niektórych modelach należy wchodzić w tryb serwisowy ze stanu st-by OF np. KDL32BX320 ( mam go na stole i to mnie zmyliło), a w innych ze stanu ON ( właśnie KDL32S5600) stosując taką samą kombinację.

I to w dobie bezproblemowego dostępu do dokumentacji serwisowej.
    Zmień pan ten opis w profilu. Nie wprowadzaj ludzi w błąd, żeś serwisant.

Tak, oceńcie sami.

0
  • #7 03 Lut 2014 10:03
    dudi2003
    Poziom 9  

Co wnosi obśmiewanie cudzych postów? Oceńcie sami.

0
  • #8 03 Lut 2014 16:27
    ciaciaracia
    Poziom 9  

dudi2003 napisał:
    Co wnosi obśmiewanie cudzych postów? Oceńcie sami.

Czasami trudno się powstrzymać widząc takich lamerów jak ty, na dodatek bezczelnie wpisujących sobie do specjalizacji "serwis rtv".
    Po prostu mistrzostwo świata z twojej strony, a z tym "uwierzytelnianiem" to mój 'wymysł', na potrzeby właśnie takich lamerów jak ty. :D
    ps
    Kiedyś to się miało pomysły. ;) W życiu bym nie myślał, że po latach nadal lamery będą się na to łapać. :)

0