Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeep Grand Cherokee - ocena elektryki

Kajkametr 21 Sty 2014 10:10 1254 6
  • #1 21 Sty 2014 10:10
    Kajkametr
    Poziom 13  

Od jakiegoś czasu poszukuje samochodu. Przeglądając oferty na różnych stronach internetowych trafiłam na link
    Samochód od strony wizualnej bardzo mi się podoba. Spotkałam się jednak z opiniami, że mają awaryjną elektrykę (często coś pada i trzeba naprawiać). I jak się sprawuje w połączeniu z instalacja gazową? Czy nie odbiera ona mocy temu samochodowi?

0 6
  • #2 26 Sty 2014 20:35
    marcys20
    Poziom 18  

spokojnie - prawidlowo zalozona i skonfigurowana instalka mocy ci nie odejmie :-)
    co do elektryki to nie jest az tak zle! :-) 2005 rok to nie jest 1984 i tu problemow nie powinno byc :-) inna sprawa jest to ze te auta maja naprawde skomplikowana elektryke/elektronike i trzeba jej czasem poswiecic troche czasu. poprostu raz na 2 lata trzeba wyciagnac kilka razy kazda wtyczke i zakonserwowac np.wazelina + oczyscic przynajmniej te glowne masy silnika, kompow....i tyle z tymi problemami z elektryka

0
  • #3 31 Sty 2014 17:03
    Kajkametr
    Poziom 13  

Hee, ale sama raczej tego nie zrobię. Generalnie, to auto bardzo mi się podoba, obawiam się jedynie usterek - bo wiem, że w tego typu modelach ich usuwanie to droga zabawa. Auto z 2005 roku ma prawie 10 lat...

0
  • #4 31 Sty 2014 17:54
    wichurewicz
    Poziom 24  

Nie jeździ się rocznikiem tylko stanem technicznym. Sprzedawcy możesz marudzić do woli, że o panie kochany, to zaraz 10 lat będzie miało. Czasami to pomaga negocjować cenę.

0
  • #5 01 Lut 2014 19:23
    Kajkametr
    Poziom 13  

Masz racje - stan techniczny to podstawa. Tylko wiesz, nie wszystko da się na stacji diagnostycznej wykryć. W sieci sporo jest przypadków ludzi, którzy pojechali na stację - niby wszystko fajnie a po 2-3 miesiącach samochód się rozsypywał ;/

0
  • #6 02 Lut 2014 09:57
    manta
    Poziom 39  

Auto niestety jest dosyć drogie w naprawach, mało części używanych na rynku, a nowe... Trafiły do mnie przypadki, uszkodzenia sterowania skrzyni automatycznej, klimatyzacji i alternatora. To tylko te bardziej bolesne finansowo :cry: Biorąc pod uwagę ilość tych aut na drogach, to spory procent awaryjności.

1
  • #7 04 Lut 2014 13:39
    marcys20
    Poziom 18  

manta chyba przesadzasz!
    jak kajka kupi normalnie uzytkowany egzemplarz to jej jedynymi wydatkami bedzie wymiana oleju w silniku i skrzyni +klocki i tarcze.

0