Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Licznik elektryczny przestał działać po awarii prądu

mirosław13 21 Sty 2014 13:18 6072 20
  • #1 21 Sty 2014 13:18
    mirosław13
    Poziom 8  

WITAM :D
    Nabyłem pawilon handlowy i go remontuję. W czasie demontażu instalacji elektrycznej zrobiłem zwarcie w gniazdku. Włączyłem wyłączone bezpieczniki w skrzynce wewnątrz pawilonu, ale nadal nie było prądu; na zewnętrznej ścianie przy liczniku też włączyłem wysadzone bezpieczniki i nadal nie było prądu.Z pawilonu wychodzi przewód elektryczny doprowadzający prąd z innego budynku i tam są też bezpieczniki z napisem " PAWILON " - dopiero po ich włączeniu jest prąd. Tylko że w skutek tej sytuacji licznik elektryczny totalnie zamarł ... nic nie ma na wyświetlaczu i przestała palić się dioda, ale prąd jest :idea: . Pewnie przy najbliższym odczycie licznika przez inkasenta coś z tym zrobią
    Co myślicie o tej sytuacji, miał ktoś takie zdarzenie? ...

POZDRAWIAM :D

0 20
  • #3 21 Sty 2014 13:52
    mirosław13
    Poziom 8  

To jest LICZNIK, ale również dobrze mogę nie wiedzieć czy on chodzi czy nie chodzi bo przecież codziennie nie chodzę stylu za pawilon i nie sprawdzam czy działa licznik .... Oczywiście że powinno się zgłosić odrazy taką sytuacje.

:D

1
  • #5 21 Sty 2014 17:41
    mirosław13
    Poziom 8  

Raz w miesiącu przychodzi człowiek i spisuje stan licznika,tak wychodzi z danych zawartych na fakturze.

0
  • Pomocny post
    #6 21 Sty 2014 19:16
    jaszto
    Poziom 22  

Bezpieczniki na przyłączu może wymienić tylko Zakład Energetyczny.
    Radzę przywrócić awarię i zgłosić do pogotowia energetycznego. Na tym przyłączu mogą wisieć zaległości.

0
  • #7 21 Sty 2014 19:24
    masonry
    Poziom 29  

jaszto napisał:

Gdzie tak jest napisane i kto tak twierdzi?

0
  • #8 21 Sty 2014 19:31
    15kVmaciej
    Poziom 35  

masonry napisał:
    Gdzie tak jest napisane i kto tak twierdzi?

Napisane w poście #6, tak twierdzi kolega jaszto. :)

0
  • #10 22 Sty 2014 02:13
    mirosław13
    Poziom 8  

jaszto napisał:
    Radzę przywrócić awarię i zgłosić do pogotowia energetycznego. Na tym przyłączu mogą wisieć zaległości.

To jest pawilon wolno stojący i tylko jeden kabel mój idzie do rozdzielni więc tam myślę że niema takiej opcji jak inne zaległości na przyłączu ( jeśli dobrze rozumiem ) Moje faktury są płacone na bieżąco .

:sm5:

0
  • Pomocny post
    #11 22 Sty 2014 05:13
    sq9cwd
    Poziom 27  

mirosław13 napisał:
    To jest LICZNIK, ale również dobrze mogę nie wiedzieć czy on chodzi czy nie chodzi bo przecież codziennie nie chodzę stylu za pawilon i nie sprawdzam czy działa licznik .... Oczywiście że powinno się zgłosić odrazy taką sytuacje.

Mam wrazenie iż liczysz na kompletna awarie licznika. Bierzesz pod uwagę możliwość uszkodzenia samego wyświetlacza i dalszej pracy układu pomiarowego?

0
  • Pomocny post
    #12 22 Sty 2014 08:44
    bartekfigura
    Poziom 26  

A tak poza tym, to niezła ta selektywność zabezpieczeń skoro przy zwarciu w gniazdku "lecą" wszystkie bezpieczniki aż do przyłącza. Skoro mówisz, że codziennie nie chodzisz i nie sprawdzasz licznika to jego awaria mogła nastąpić też wcześniej i nie ma zupełnie związku z tym zwarciem które zrobiłeś. Po prostu gdy nastąpiło zwarcie dopiero to zauważyłeś. Tak czy inaczej jak najszybciej zgłoś do ZE nieprawidłowość w działaniu układu pomiarowego.

0
  • #13 22 Sty 2014 08:53
    zbich70
    Specjalista elektryk

Łukasz-O napisał:
    Dodam od siebie, że skoro kolega jaszto jest jak sam w specjalności napisał energetykiem, to powinien odróżniać rozdzielnicę główną od przyłącza.

Pojęcia "umowa o dostawę energii elektrycznej" i "granica własności" również powinny być znane.

0
  • #14 22 Sty 2014 09:21
    mirosław13
    Poziom 8  

sq9cwd napisał:
    mirosław13 napisał:

Mam wrazenie iż liczysz na kompletna awarie licznika. Bierzesz pod uwagę możliwość uszkodzenia samego wyświetlacza i dalszej pracy układu pomiarowego?

Tak,myślałem o takiej sytuacji.Czyli może też tak być że nie działa wyświetlacz i nie świeci dioda a złóżcie energij będzie nadal w jakiś tam sposób zapisywane w tym liczniku ?

0
  • Pomocny post
    #15 22 Sty 2014 15:59
    zbich70
    Specjalista elektryk

mirosław13 napisał:
    Czyli może też tak być że nie działa wyświetlacz i nie świeci dioda a złóżcie energij będzie nadal w jakiś tam sposób zapisywane w tym liczniku ?

Nie może być, ale na 99,99% jest. Zużycie oczywiście.

0
  • #16 22 Sty 2014 18:04
    mirosław13
    Poziom 8  

zbich70 napisał:
    mirosław13 napisał:
    Czyli może też tak być że nie działa wyświetlacz i nie świeci dioda a złóżcie energij będzie nadal w jakiś tam sposób zapisywane w tym liczniku ?

Nie może być, ale na 99,99% jest. Zużycie oczywiście.

To jeśli tak jest jak mówisz że on i tak zapisuje złóżcie to faktycznie trzeba do nich zadzwonić i zgłosić awarie bo to niema żadnego sensu tak dalej ciągnąc,niczego nie zmienia ...

0
  • Pomocny post
    #17 22 Sty 2014 21:53
    gut11
    Poziom 11  

Uszkodzenie układu pomiarowego zgłaszasz od razu,nie zastanawiając się z jakiego powodu wynikło.Jeżeli licznik nie zlicza zużytej energii ZE dobrze cie podliczy.

0
  • #18 22 Sty 2014 22:16
    mirosław13
    Poziom 8  

gut11 napisał:
    Uszkodzenie układu pomiarowego zgłaszasz od razu,nie zastanawiając się z jakiego powodu wynikło.Jeżeli licznik nie zlicza zużytej energii ZE dobrze cie podliczy.

Z tego co się zorientowałem w takich sytuacjach ZE za okres awarii ( brak odczytu ) nalicza na podstawie przeciętnego zużycia wstecznych odczytów.

0
  • #19 22 Sty 2014 22:48
    zbich70
    Specjalista elektryk

mirosław13 napisał:
    Z tego co się zorientowałem w takich sytuacjach ZE za okres awarii ( brak odczytu ) nalicza na podstawie przeciętnego zużycia wstecznych odczytów.

Tak. Bierze też pod uwagę nie tylko poprzednie okresy rozliczeniowe ale też analogiczne z poprzednich lat. Z wyjątkiem oczywiście liczników rejestrujących zużycia mimo braku wskazań na wyświetlaczu.

Tak więc uważaj bo możesz "wdepnąć"... ;)

0
  • #20 23 Sty 2014 20:57
    bartekfigura
    Poziom 26  

Najprawdopodobniej zdejmą ten układ pomiarowy i oddadzą do analizy. Jak wyciągną z niego dane na temat zużycia to Ci je podliczą jak nie to policzą średnią z poprzednich okresów. Tak czy inaczej już powinieneś to zgłosić.

0