Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub 215 - Drukowanie sieciowe

21 Sty 2014 14:02 4725 11
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie
    Nabyłem ostatnio urządzenie Bizhub 215 po czym zmodernizowałem je dodatkowo o duplex, podajnik oryginałów i kartę sieciową.
    Wszystko śmiga ładnie z tym, że mam problem z drukowaniem po sieci.
    Maszyna jest podpięta do sieci. Na stronę konfiguracyjną mogę wejść bez problemu z poziomu przeglądarki internetowej.
    Na komputerze dodaję drukarkę, wklepuję IP, dodaję sterowniki ... i niby wszystko ok ale nic się nie drukuje. Bez żadnych błędów, alertów po prostu zadanie drukowania znika z listy i nic się nie dzieje.
    Jeżeli chodzi o stronę konfiguracyjną z poziomu sieci to nie mam do niej wielkiego dostępu, gdyż jest chroniona hasłem admina. Dostęp mam tylko do wersji publicznej gdzie zmienić mogę tylko czas czuwania maszyny.
    W samej maszynie również nie widzę zbyt wielu aktywnych opcji, a konfiguracja admina również jest blokowana hasłem.
    Za wszelkie próby pomocy rozwiązania problemu z użytkowaniem maszyny sieciowo będę wdzięczny. Pozdrawiam.

EDIT 1:

DODAM może iż komputery pracują w domenie. I tak się zastanawiam czy nie trzeba jej gdzieś uwzględnić w ustawieniach maszyny :>
    Z tym, że jakie jest hasło administratora :>

EDIT 2:

Udało się ugryźć hasło: sysadm
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam podobny problem z drukowaniem sieciowym w tym urządzeniu. Kopiarka jest widziana w sieci, można zalogować się przez przeglądarkę www, ale nie wychodzą wydruki, jakby gdzieś ginęły po drodze. Próbowałem na różnych sterownikach, ale nie pomaga. Na innej karcie sieciowej problem wygląda podobnie.
    Gdzie tkwi problem?
    Pozdrawiam
    Andrzej
  • Specjalista - kserokopiarki
    Spróbuj zainstalować ją tworząc dla niej port TCP/IP podczas instalacji . To częsta przypadłość przy instalacji sieciówek a ten sposób ułatwia instalacje i komunikacje z drukarką.

C.
  • Poziom 10  
    Problem była z uszkodzona karta sieciowa.
    Na innej karcie działa, ale był problem ze sterownikami, nie chciała drukować na standardowych sterach PCL. Na innych drukuje.
    Pozdrawiam
    A.
  • Poziom 10  
    na jakich innych?
    jakich sterownikow uzyles?
  • Poziom 10  
    Działa na sterownikach pod USB.
  • Poziom 2  
    Witam,
    proszę o łopatologiczne wyjaśnienie.

Bizhub 215 działa jako drukarka sieciowa na kilku kompach w szkole. Ma swoje IP itd.
    Chcę by pracowała z jeszcze jednym kompem. Sciagalem wszystkie sterowniki(pcl), przeprowadzilem standardowe dodawanie nowego sprzetu(jako drukarka sieciowa), wpisalem jej IP, normalnie ją znajduje i widać ją jako nowy sprzęt, ale przy próbie wydruku strony testowej pojawia się błąd.

Drugie pytanie- FTP utility służy tylko do skanowania na serwer,czy ma też inne zastosowanie?
  • Poziom 14  
    Ta drukarka to tylko drukarka GDI i nie będzie działać na innych sterach, chyba że masz kartę sieciową PCL.
  • Poziom 2  
    Niestety po zainstalowaniu GDI ta sama sytuacja. Problem leży więc gdzie indziej. Na marginesie na stronie konica Minolta do tego modelu proponują oba rodzaje sterów,więc już nie wiem.

Pytanie wiec- czy jak już to urządzenie współpracuje z innymi kompami, to czy można ją klasycznie instalować przez panel sterowania, czy konieczne jest dodawanie jej do sieci itd. To drugie byłoby problematyczne gdyż nie znam nazw udziałów
  • Poziom 14  
    Możesz dodać jako drukarkę lokalną z portem IP ale stery GDI
  • Poziom 10  
    U nas w kilku kopiarka pomogło clear all memory ale do tego polecam dobry serwis! mimo poprawnej instalacji driveròw oraz sieci kilka maszyn pingowało lecz nie chciało drukować.
  • Poziom 11  
    Někdy pomáhá konfigurace tiskového portu IP. Zadat konfiguraci portu a přenastavit z RAW na LPR a zadat název fronty ( třeba MINOLTA).