Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Migomat combi140 - nie działa regulacja posuwu drutu

21 Jan 2014 16:54 3279 1
  • Level 9  
    Witam mam problem z migomatem natomiast podaje drut na pełnej prędkości brak reakcji na potencjometr napięcie na silniczku reaguje na potencjometr i zmienia się od23v-24v
    Opór potencjometru od 0-2,64 kohm
    Dodaje zdjęcie z płytką sterownika i schematem dedukcyjnym Migomat combi140 - nie działa regulacja posuwu drutu Migomat combi140 - nie działa regulacja posuwu drutu Migomat combi140 - nie działa regulacja posuwu drutu

Migomat combi140 - nie działa regulacja posuwu drutu

Powyższy schemat opisuje złącze na płytce sterownika pozostałe dwa piny to zasilanie.
    Nie wiem czy te mostki są prawidłowe i ten elektromagnes podpięty pod przewody silniczka też mi się nie podoba
    W takim stanie go otrzymałem i nie wiem jak było w oryginale, na pewno bez elektromagnesu ,bo w oryginale miał przewód na stałe ,a zostało przerobione na euro .

Mam pewien pomysł z zastosowaniem czegoś takiego :
    Regulator Silnika 12-24V 100W PWM dostępny na allegro

Wpiąć ten regulator za mostkiem z elektromagnesem, bezpośrednio przed silnikiem od podajnika. Zastąpić potencjometr oryginalny tym od tego regulatora, a oryginał usunąć i zmostkować przewody.
    I teraz pytanie czy by to działało poprawnie??
    Czy reszta jest podpięta prawidłowo??
    Czy dało by się samemu zrobić taki regulator nie wielkim kosztem z wykorzystaniem obecnego potencjometru??

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

Ten regulator mialem na myśli:
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    [retrofood]
  • Helpful post
    Level 23  
    Jest tam prawdopodobnie zastosowany tranzystor serii BDX,należy go sprawdzić i ewentualnie wymienić.