Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Migomat combi140 - nie działa regulacja posuwu drutu

luki1447 21 Jan 2014 16:54 3588 1
    luki1447
    Level 10  
    Witam mam problem z migomatem natomiast podaje drut na pełnej prędkości brak reakcji na potencjometr napięcie na silniczku reaguje na potencjometr i zmienia się od23v-24v
    Opór potencjometru od 0-2,64 kohm
    Dodaje zdjęcie z płytką sterownika i schematem dedukcyjnym Migomat combi140 - nie działa regulacja posuwu drutu Migomat combi140 - nie działa regulacja posuwu drutu Migomat combi140 - nie działa regulacja posuwu drutu

Migomat combi140 - nie działa regulacja posuwu drutu

Powyższy schemat opisuje złącze na płytce sterownika pozostałe dwa piny to zasilanie.
    Nie wiem czy te mostki są prawidłowe i ten elektromagnes podpięty pod przewody silniczka też mi się nie podoba
    W takim stanie go otrzymałem i nie wiem jak było w oryginale, na pewno bez elektromagnesu ,bo w oryginale miał przewód na stałe ,a zostało przerobione na euro .

Mam pewien pomysł z zastosowaniem czegoś takiego :
    Regulator Silnika 12-24V 100W PWM dostępny na allegro

Wpiąć ten regulator za mostkiem z elektromagnesem, bezpośrednio przed silnikiem od podajnika. Zastąpić potencjometr oryginalny tym od tego regulatora, a oryginał usunąć i zmostkować przewody.
    I teraz pytanie czy by to działało poprawnie??
    Czy reszta jest podpięta prawidłowo??
    Czy dało by się samemu zrobić taki regulator nie wielkim kosztem z wykorzystaniem obecnego potencjometru??

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

Ten regulator mialem na myśli:
    3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    [retrofood]
  • Helpful post
    pylos
    Level 27  
    Jest tam prawdopodobnie zastosowany tranzystor serii BDX,należy go sprawdzić i ewentualnie wymienić.