Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer SA-740 - Szumi jeden kanał

bialko1991 21 Sty 2014 15:04 657 0
  • #1 21 Sty 2014 15:04
    bialko1991
    Poziom 7  

Witam, mam problem ze wzmacniaczem Pioneer SA-740. Z jednego kanału po włączeniu wzmacniacza dobiega szum oraz ciche trzaski- zarówno ze słuchawek jak i z głośników. Oprócz tego rozłącza się przekaźnik ORMON G2r-2232P-V (aby nie przestało grać trzeba czymś docisnąć blaszkę stycznika). Czy szum może być spowodowany uszkodzeniem przekaźnika? Czy raczej w drugą stronę? Jak na razie obejrzałem wnętrze, nie widać nigdzie zwarcia, obstukałem płytkę i nie słychać żadnych zmian. Co powinienem sprawdzić?

Co do końcówek mocy: Na C3182 oba wskazują na emiterze i kolektorze wartość ok 500 (mierzone symbolem diody na mierniku), na obu A1265 na kolektorze około 460 a na emiterze około 480, więc wydaja się dobre?
    Nie mam niestety schematu i nie mogłem go znaleźć. Nie wiem czy zachowanie przekaźnika ORMON jest spowodowane tą usterka czy też może przekaźnik powoduje ten szum? Czy można gdzieś dostać G2r-2232P-V? Jego niestety także nie mogę znaleźć. Ewentualnie jaki zamiennik można zastosować?

0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo