Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3d,civic,jhmej,nie odpala - civic 98 nie odpala po dzisiejszej ulewie..

21 Sty 2014 17:33 2775 17
  • Poziom 12  
    Witam
    Posiadam Hondę Civic z 98r
    silnik: 1.4 (jhmej)
    wersja nadwozia: 3d

Problem w tym że wracałem dzisiaj do domu, była ulewa, wpadłem do kilku kałuż i od tego momentu zaczął mi falować prędkościomierz raz 0 raz 200 raz 60 itp.
    Jak zgasiłem samochód pod domem już go nie można odpalić, zapłon jest, paliwo dostaje, kręci normalnie natomiast nie chce odpalić?
    Dziękuję za każdą sugestię:)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 20  
    Jakieś błędy w komputerze się znajdują?
    Do kontroli wiązka i bezpieczniki.
    Może zalało aparat zapłonowy?
  • Poziom 12  
    Nie posiadam interfejsu aby sprawić błędy, chyba że istnieje w civicu jakaś samodiagnostyka.
    Bezpieczniki są sprawne , co do wiązki to jaką wiązkę masz na myśli, sprawdzać wszystkie połączenia wtyki itp.
    Aparat zapłonowy suchy, rozbierałem kopułkę i wszystko sprawne, suche.
    Dziękuję za odpowiedź tomeks1992
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 19  
    Od strony drzwi pasażera pod schowkiem powinieneś mieć dwu pinową wtyczkę. Zwierasz oba piny i odczytujesz błędy z kontrolki check'a :)
  • Poziom 12  
    Po wpięciu zworki (mostek) do kabla komputera cały czas świeci się kontrolka check
    - uruchamiam zapłon i mostkuję przewód a kontrolka świeci cały czas
  • Poziom 19  
    Brak błędów w sterowniku. Jesteś pewien że masz iskrę na świecach podczas kręcenia i problem nie jest w aparacie zapłonowym?
  • Poziom 12  
    Iskra jest, tylko czemu do tego falują obroty prędkościomierza, czy to jedno ma do drugiego, rozrusznik kręci prawidłowo
  • Poziom 11  
    Miałem kiedyś ek3 d15z6, jak pamiętam to obroty prędkościomierza są ze skrzyni biegów - biały czujnik zaraz za odpowietrznikiem, natomiast obroty silnika są z aparatu zapłonowego. Miałem kiedyś podobną sytuację była iskra było paliwo a nie palił - powodem był uszkodzony aparat zapłonowy - prawdopodobnie padł moduł, który znajduje się w środku. Spróbuj podmienić wcześniej robiąc znaki na krzywce na której jest zamocowany. Częstym przypadkiem są też zimne luty na przekaźniku pompy paliwa - ale to chyba nie ma związku z prędkościomierzem. Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Tak jak kolega wyżej piszę, oraz nie wiem czy przy 1.4 nie jest dodatkowy czujnik w okolicach kola pasowego. Głównym jest jednak ten w aparacie.
  • Poziom 12  
    reasumując czujnik prędkości jest przy aparacie zapłonowym czy jest wpięty gdzieś w okolicach bloku silnika?

Żeby nie było niejasności:
    1) czujnik obrotów jest jest w aparacie zapłonowym
    2) czujnik prędkości też jest w aparacie zapłonowym czy gdzieś indziej?

a jeśli chodzi o wtryski, może być że jest problem z wtryskami, wtedy wiadomo auto nie zapali, pompa paliwowa jest sprawna paliwo podaje, natomiast wcześniej jak auto paliło jak należy to wyczuwalny był zapach benzyny teraz tego nie ma może być to jednoznaczne z tym że paliwo nie jest prawidłowo podawane na wtryski i kręci a nie chce zapalić.
    Otrzymałem jeszcze info na temat ECU że być może wina leży po stronie ECU iż doszło do zwarcia bo jak wspominałem wjechałem do wody i zaczął dziwnie się zachowywać prędkościomierz a dalej to już po wyłączeniu samochodu nie można go zapalić

1) błędów brak świeci się cały czas check (po mostku - do diagnostyki) - czyli błędów brak
    2) kable wtyki sprawdziłem są sprawne
    3) przeczyściłem przepustnicę skręciłem wtyczki wpiąłem odpalam i dalej to samo dalej nie odpala

=> jutro wiozę do elektryka by to zmierzył i dam znać:)
  • Poziom 11  
    Kolego - wiec tak czujnik prędkości na pewno jest ze skrzyni biegów - otwierając maskę po lewej stronie masz skrzynie biegów, potem małą rurkę z "zakończeniem gumowym ze strzałką" potem idąc w stronę przegrody masz biały czujnik z wtyczką umieszczoną pionowo - to jest czujnik prędkości - wydaje mi się, że wtrysków nie powinieneś na tą chwilę dotykać. Najlepiej weź lampę stroboskopową i sprawdź iskrę. Ecu raczej wyklucz ponieważ znajduje się w okolicach prawego błotnika w komorze pasażerskiej i zapewne jest suchy. Ja stawiam na aparat - mi też nie pokazywał błędów a w nim był problem. Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Dziękuję za odpowiedzi
    - czujnik prędkości już dostrzegłem (jutro go obadam)
    - ECU (dostałem się do ecu) - tak jest suchy, nie wygląda by tam coś było nie tak
    - iskrę sprawdzałem tylko na jednym cylindrze na 4-tam było okey reszty nie sprawdzałem, zasugerowałem się tym skoro na 4-jest na pozostałych tez będzie
    p.s. akurat lampę stroboskopową posiadam i zobaczę co i jak:)
    dzięki:)
  • Poziom 9  
    Odepnij przewody wysokiego napięcia i zobacz czy suche - ja miałem ostatnio podobnie, że były zalane olejem z wodą i pomimo to była iskra na wszystkich 4 świecach (a auto nie odpalało). Po wymianie przewodów na nowe za 50zł auto śmiga jak ta lala - przewody to podstawa.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 11  
    Uwaga !!! - hondy nie lubią jak aparat jest "obciążony" bez świec, nie odpalaj na "luźnych" kablach !!!
  • Poziom 19  
    Czujnik prędkości pojazdu jest na skrzyni, a co on ma do pracy silnika (pomijam sytuacje hamowania silnikiem...?).

Czujnik prędkości obrotowej silnika (czujnik wału/wałka) jest w aparacie zapłonowym, w niektórych silnikach Dserii był też przy kole pasowym (nie pamiętam jak jest w D14).
  • Poziom 12  
    problem rozwiązany, elektryk naprawił i stwierdził:
    1) podobno były przetarte kable (mało prawdopodobne ale jak stwierdził tak stwierdził, jego wizja i tyle)
    2) immo na desce nie świeciło (lampka sygnalizacyjna), i tutaj był problem immo nie czytał klucza stąd auta nie dało się odpalić, przypuszczalnie zaprogramował na nowo immo i wszystko ruszyło, zresztą sam stwierdził że był problem z immo, nie wiem jakim cudem rozjechało sie immo
    3) koszt całej naprawy (300zł)
  • Poziom 12  
    Kable od czego były przetarte, że tak zapytam z ciekawości?
    Od immo?
  • Poziom 12  
    elektryk nie określił z czego były kable obtarte, stwierdził tylko że były przetarte, ale jak zapytałem by mi pokazał, od razu zmienił temat, zaczął gadać o immo, że nawet lampka sygnalizacyjna z "kluczykiem" się nie paliła podczas odpalania, przypuszczalnie rozjechało się immo, zaprogramował je na nowo auto odpaliło:)