Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Shindaiwa 352 - nie wchodzi na obroty,gaśnie

21 Sty 2014 19:49 2868 7
  • Poziom 18  
    Witam.Pilarka Shindaiwa 352 użytkowana przez cieślę,trafiła z gaźnikiem do czyszczenia.Pilarka zabrudzona totalnie próchnem(osławiony podwójny system filtracji Shindaiwy)..Zapłon sprawny,iskra jest,kompresja dobra.Tłok i cylinder w stanie bardzo dobrym,wydech sprawny.Co zrobiłem dotychczas?Mycie filtrów powietrza,oba zapchane próchnem.Mycie gaźnika,spray i potem myjka ultradźwiękowa.Wymiana membran na nowe,nowy filtr paliwa.Efekt?Pilarka uruchamia się po 20-30 szarpnięciach tylko na ssaniu,pracuje pół minuty max.i dusi się natychmiast po wciśnięciu dźwigni gazu.Jakieś wnioski odnośnie przyczyn takiego zachowawmia?Pilarka używana sporadycznie podczas budowy dachów.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Filterek w zbiorniczku sprawdzony/wymieniony?
  • Poziom 18  
    Witam.Panowie.przeczytajcie proszę dokładnie mój post..Filtr paliwa nowy,odpowietrzenie sprawne,przewód paliwa drożny.Pilarka jest szczelna,tłok i cylinder ok,uszczelniacze ok.Świeca sprawna,iskra jest czyli cewka też sprawna.Odległość od koła zamachowego ok.Wydech czysty.Nowe membrany gaźnika.Bardziej skłaniam się do opinii ojdyra iż mycie mogło nie być wystarczające..Pilarka dusi się z braku paliwa,gaźnik nie podaje wystarczającej jego ilości,i żadne regulacje nie przynoszą efektów.Nic!

Dodano po 6 [minuty]:

Pilarka jak wspomniałem była totalnie zabrudzona.Podwójny system filtracji to zwykły chwyt reklamowy dealera biorąc pod uwagę jego efekty działania.Pilarka swobodnie zasysa zanieczyszczenia do gaźnika,nawet z niezbyt zanieczyszczonego środowiska..dlatego uważam opinię ojdyra za prawdopodobną.Jutro to sprawdzę dokładnie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Czy gaźnik jest z "przyśpieszaczem"?? Niedawno miałem podobny problem i wymiana mini oringu na wspomnianym tłoczku pomogła..
  • Poziom 18  
    Witam.Wracam do tematu Shindaiwy.Po zbliźeniu samego przewodu do cylindra widać wyraźny przeskok iskry na odległość ok1 cm od cylindra.czyli cewka jest dobra.Wymiana świecy nie wnosi nic.Żadnych zmian.Gaźnik z "przyspieszaczem"?Chodzi o pompkę paliwa?Nie,ta pilarka nie posiada jej.Tak,próchno to duży problem.Pilarka pracowała przy wymianie starego dachu,czego ślady są widoczne.To potem odmówiła posłuszeństwa.Przedmuchałem cały gaźnik sprężarką,ponowne mycie ultradźwiękami,i nic.Żadnej poprawy.

Dodano po 2 [godziny] 38 [minuty]:

Powracam do tematu Shindaiwy.Dokładnie obejrzałem cały układ zasilania.Gaźnik i układ paliwowy jest w porządku,natomiast stwierdziłem uszkodzony (przekłuty) gumowy łącznik gaźnik-cylinder.Niestety nie posiadam drugiego,po sprowadzeniu,wymianie i sprawdzeniu działania poinformuję o efektach.Na razie mam podejrzanego..Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Witam.Zgodnie z obietnicą temat Shindaiwy.Założyłem nowy łącznik gaźnika i nową rurkę impulsową.Pilarka działa.Łącznik gaźnika jest przekłuty(patykiem lub śrubokrętem),przebicie jest na długości ok.0,5 cm,i tamtędy dochodzi nadmiar powietrza.Po wymianie działa ok.