Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveo Daily 35s12 - Dodanie centralnego zamka do oryginału

21 Jan 2014 20:22 5013 9
  • Level 8  
    Witam Kupiłem ostatnio Iveco 35s12 z grudnia 2006 4 generacji z jednym kluczykiem co się okazało jest to kluczyk zapasowy bez pilota do otwierania drzwi

Kupiłem więc uniwersalny sterownik z pilotem, jednak jak przyszło co do czego nie jest to takie proste jakby się wydawało

Przestudiowałem płytkę od sterownika co jak gdzie idzie w załączniku

C1 drzwi tył
    A1 drzwi boczne
    C8 drzwi przód prawe
    B7 drzwi przód lewe
    Są to kable zielone wychodzące z wtyki od sterownika centralnego zamka

W tym oto sterowniku znajdują się dwa przekaźniki do których są doprowadzone po 2 brązowe kable sterujące
    Cienkie brązowe kabelki C7 i A6 odpowiadają za przednie drzwi a C2 i A2 za boczne i tylne "tak wywnioskowałem "

Na jednej stronie znalazłem schemat jak dokładnie podłączyć się pod oryginalny sterownik
    Pod kierownicą w skrzynce bezpieczników jest wtyczka LN52 w której to znajdują się 4 cienkie brązowe kabelki sterujące sterownikiem centralnego
    Brązowy kabelek Nr4 0000 "A6 w sterowniku" odpowiada za zamykanie drzwi przód
    Brązowy kabelek Nr41 0000 "C2 w sterowniku" odpowiada za zamykanie drzwi tył

Kabelek zamykający od nie oryginalnego sterownika należy podpiąć 2diody i podpiąć jedną pod Nr4 i drugą pod Nr41 podłączyć się diodami
    Brązowy kabelek Nr36 0000 "C7 w sterowniku" odpowiada za otwieranie drzwi
    Według producenta powinno hulać
    Więc zakupiłem odpowiednie diody podpiąłem się jak wskazali Migacze ładnie chodzą przednie drzwi się zamykają i otwierają jak trzeba
    za to tylne i boczne CISZA

Czy ktoś już zrobił takie podłączenie jak trzeba się podpiąć pod wtyczkę LN52 aby bok i tył się również zamykały i otwierały??

Sprawdzałem każdy kabelek od każdych drzwi czy nie ma przerwy wszystko wygląda ok styczniki w drzwiach ok

• Level 8  
    Dodam że

C1 z A8 drzwi tył
    A1 z A7 drzwi boczne
    C8 z B6 drzwi przód prawe
    B8 z B7 drzwi przód lewe

Piny A8 A7 B6 B7 na płytce mają wspólne połączenie między sobą

Stała masa do przekaźników jest A5

Stały plus do przekaźników jest A3

Cienkie brązowe kable sterujące
    C7 i A6 sterują przekaźnikiem po lewej

C2 i A2 sterują przekaźnikiem po prawej
  • Level 43  
    To jest już model w nowej budzie, tak? Gdzie się wpinałeś sterowaniem zamka i jaka wersja nadwoziowa?
  • Level 8  
    Na początku w oryginalnym module jak rozgryzłem co i jak gdzie kable idą w płytce Ale teraz się podpinałem w kable od wtyczki LN52 nad gniazdem obd2 po lewej stronie bezpieczników

Tak w sumie nie widzę problemu podpiąć się po stronie modułu bo przecież i tak podpinałem się pod te same kable tylko po drugiej stronie we wtyczce
    Najgorsze jest to jak się podpiąć pod te brązowe kabelki sterujące próbowałem różnych kombinacji ale bez skutku

Tak Jest to iveco 4 generacji Model 35s12
  • Level 43  
    Moduł wykonawczy centrala jest po prawej stronie, za schowkiem, przymocowany do słupka, pudełko z brązowego plastiku wielkości paczki fajek.
    Sterowanie zwykłym impulsem masy na dwóch kablach, jeden otwiera wszystkie zamki, drugi zamyka.
  • Level 8  
    Powiem Ci że miałem połowę przedniej deski rozebraną a po prawej stronie nie widziałem żadnego brązowego pudełka tylko czarny moduł centralnego przykręcony dna dwie śruby z pęczkiem mas
    Ale jutro rano zobaczę jeszcze raz
  • Level 43  
    Za schowkiem żadne Iveco nie ma fabrycznie nic elektronicznego poza modułem wykonawczym zamków. Myślę, że kupiłeś wersję z przerobionym sterowaniem zamkami, coś w rodzaju bankowozu.
    Oczywiście gadamy o tym modelu?
  • Level 8  
    milejow wrote:
    Za schowkiem żadne Iveco nie ma fabrycznie nic elektronicznego poza modułem wykonawczym zamków. Myślę, że kupiłeś wersję z przerobionym sterowaniem zamkami, coś w rodzaju bankowozu.
    Oczywiście gadamy o tym modelu?

Milejow

ja nazywam to czarne pudełko Moduł centralnego zamka
    Ty nazywasz to moduł wykonawczy zamków

Moduł jest oryginał nikt nie kombinował bo znam właściciela od nowości vana
    tylko kluczyk zgubili z pilotem

To brązowe pudełko Nigdzie nie istnieje chyba to co opisywałeś jest do starszej wersji Iveco

W moim iveco to co już wcześniej opisywałem wygląda tak

kable z modułu wykonawczego zamków idą w wiązce do góry pod podsufitką i biegną do skrzynki bezpieczników zakończone wtyczką LN52 do której to się podpinałem

Czy komuś z was się udało podpiąć aby centralny zaczął działać jak powinien przód i tył z bokiem??????????????????????????????
  • Level 8  
    Wszystko jasne Pogłówkowałem troszkę Doszedłem co i jak
    Przód i tył działa jak powinien
    :-)