Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolektor s這neczny (powietrzny)

Supermodurator 08 Apr 2015 16:25 65892 122
    Pi111
    Level 21  
    Znalezione w internecie.

Badania eksperymentalne prototypowego, pasywnego powietrznego kolektora s這necznego z pokryciem poliw璕lanem komorowym

W artykule przedstawiono wyniki bada prototypu powietrznego p豉skiego pasywnego kolektora s這necznego. Badania dotyczy造 zmian temperatury powierzchni czynnej kolektora oraz okre郵enia jego mocy cieplnej zale積ej od zastosowanej konstrukcji kolektora oraz zmiany nat篹enia promieniowania.

http://www.cire.pl/pokaz-pdf-%252Fpliki%252F2%252Fdutkowski.pdf
  • TermopastyTermopasty
    siloj
    Level 9  
    witam
    Temat stary ale chcia貫m podzieli si swoimi spostrze瞠niami po wykonaniu kolektora z puszek.
    Nie mam 瘸dnych wylicze, pomiar闚 wykres闚 itp bo dopiero kilka dni temu go uruchomi貫m (poza tym nie chce mi si i nie mam czasu). Kolektor mam powieszony na 軼ianie wolnostoj帷ego gara簑, z do逝 do kolektora wp造wa powietrze z gara簑, g鏎a wp造wa ogrzane powietrze z powrotem do gara簑. Dop鏦i nie pod陰czy貫m wentylatora to wej軼iowe powietrze do kolektora mia這 14 st, a wychodz帷e po ogrzaniu 89 - 91 st. Po podpi璚iu wentylatora 豉zienkowego na wlocie powietrza do kolektora temperatura powietrza wychodz帷ego g鏎 oscylowa豉 w granicach 55-65 st. My郵 瞠 nie jest to 磧e tym bardziej 瞠 potrzebuj "prze豉ma" powietrze w gara簑 zim podczas silnych mroz闚, Bywa這 瞠 temp. w gara簑 by豉 ujemna a mi chodzi o to 瞠by by豉 delikatnie na plusie, czy to si uda - zobaczymy. Do這篡貫m termostat z czujnikiem temp do za陰czania i wy陰czania wentylatora z czujnikiem temp w komorze wylotowej (u g鏎y), kt鏎y ustawiony jest tak aby po przekroczeniu 45 stopni za陰cza si i po spadku poni瞠j 40 stopni wy陰cza. Poni瞠j kilka fotek z wykonania
    Przemekprzemek
    Level 10  
    Supermodurator wrote:
    Kolektor s這neczny (powietrzny)
    ...
    Prezentowany kolektor wspomaga ogrzewanie.
    .

siloj wrote:
    witam
    ..chcia貫m podzieli si swoimi spostrze瞠niami ....

Dzie dobry, Panowie po przeczytaniu ca貫go w徠ku tak ze przymierzam sie do wykonania podobnego kolektora, troch czasu min窸o, czy mo瞠cie podzieli sie spostrze瞠niami w oparciu o swoje kolektory?