Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GEFORCE 7900GS - Nie włącza się monitor.

adrian_g092 21 Sty 2014 21:48 1671 23
  • #1 21 Sty 2014 21:48
    adrian_g092
    Poziom 6  

Witam.

Spróbuje opisać to w miare czytelnie i zrozumiale.
    Otóż problem wygląda tak, że posiadam karte Geforce Galaxy 7900 GS, po podłączeniu do komputera (PCI-E), odpaliłem go i wszystko było elegancko, włączył się monitor do pulpitu itd, zacząłem instalować odpowiednie sterowniki ze strony producenta, no i wiadomo uruchomiłem komputer ponownie i od tego momentu zaczyna się problem, ponieważ monitor mi nie łączy, po prostu jest czarny i mruga mi dioda, znajduje połączenie bo by mi wyświetlało że mam odłączony kabel, co lepsze normalnie loguje mi się do systemu bo słyszę w głośnikach, ale monitor dalej nie łączy. Podłączyłem wszystko dobrze, plus to dodatkowe zasilanie (6-pin), mam przejściówkę z normalnej na dvi, z którą wszystko jest dobrze, ponieważ sprawdzałem ją u kolegi razem z kartą i u niego wszystko elegancko śmiga, co lepsze pożyczyłem od niego również kartę 7950gt i również jest ten sam problem, loguje się do systemu, lecz ekran pozostaje czarny a dioda mruga.

Obecnie używam starszą kartę ati radeon x1150 która również posiada normalne podłączenie oraz dvi i bez żadnego problemu działa na normalnym wejściu od monitora oraz na dvi z przejściówką którą posiadam.

Panowie pomóżcie, naprawdę potrzebuję mieć lepszą kartę graficzną. Co może być przyczyną ? Nie rozumiem tego, że i ta moja 7900gs oraz ta 7950gt mają tą samą przyczynę, oraz to mnie dziwi że przed zaistalowaniem sterowników działała 7900gs a po już monitor nie łączy, po tym odinstalowałem sterowniki i próbowałem jeszcze raz podłączyć i nadal ta sama objawa.

Parametry Komputera:

- AMD Athlon 64 x2 Dual Core, 4200+, 2.21GHz
    - 2 GB Ram
    - Zasilacz 400w
    reszta jest nie istotna myślę.

Dodaje że monitor starszy z tzw. "dupą" Plug & Play Samsung.
    Z góry dziękuje.

0 23
  • #2 21 Sty 2014 21:49
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

adrian_g092 napisał:
    Zasilacz 400w

Marka ? Moc ?

adrian_g092 napisał:
    reszta jest nie istotna myślę.

Akurat zasilacz jest bardzo ważny.

0
  • #3 21 Sty 2014 21:51
    adrian_g092
    Poziom 6  

Logic Pro
    ATX Switching power supply
    ATX 12V 2.2 Complete
    400 W

0
  • #4 21 Sty 2014 21:54
    sPeRaCz.PL
    Poziom 42  

No to Cię zasmucę:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
    http://forum.pclab.pl/topic/142996-Zanim-zapy...ZASILACZ-lub-jego-NAPI%C4%98CIA-sprawd%C5%BA/
    http://forum.pclab.pl/topic/843054-Czarna-lista-zasilaczy-oraz-lista-polecanych-v2/

Podstaw prawdziwy zasilacz i sprawdź efekty.

Aczkolwiek wadliwych kart po działaniu tego "zasilacza" nie można wykluczyć.

Dla własnej pewności dokonaj pomiarów napięć zasilacza zarówno w spoczynku oraz stresie (multimetr)

0
  • #5 21 Sty 2014 22:05
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Sterowniki do chipsetu zainstalowane?
    Na drugim wejściu karty nadal brak obrazu?
    Rozumiem, ż epodłączasz przez D-SUB - spróbuj przez DVI-I.

Zmień sterowniki na ForceWare 93.71. Najlepsze do tych kart.

0
  • #6 21 Sty 2014 22:44
    adrian_g092
    Poziom 6  

swiercm napisał:

Czytaj ze zrozumieniem kolego, przez dvi próbowałem, przez oby dwa.

0
  • #7 21 Sty 2014 22:47
    swiercm
    Moderator na urlopie...

A przepraszam. Przeoczyłem.
    Więc tak.
    ściągnij Video Memory Stress Test w wersji na CD bootowalne i odpal z tej płyty komputer. Test tochę potrwa, ale zobacz, czy "wywali" jakiekolwiek błedy pamięci karty graficznej.
    Daj znać.

0
  • #8 21 Sty 2014 22:59
    adrian_g092
    Poziom 6  

swiercm napisał:
    Więc tak.
    ściągnij Video Memory Stress Test w wersji na CD bootowalne i odpal z tej płyty komputer. Test tochę potrwa, ale zobacz, czy "wywali" jakiekolwiek błedy pamięci karty graficznej.
    Daj znać.

Chciałbym to zrobić, naprawdę ale gdy podłączam tą kartę, monitor mi nie hula. :|

Dodano po 2 [minuty]:

swiercm napisał:

Podłączam przez dvi-i(oby dwa próbowałem), tą kartę którą teraz używam (ati radeon x1550) jest pod dvi-i i normalnie działa.

Dodano po 53 [sekundy]:

A jest może jakiś mankament w tym że na płycie też mam zintegrowaną kartę nvdia?

0
  • #9 21 Sty 2014 23:01
    swiercm
    Moderator na urlopie...

adrian_g092 napisał:
    swiercm napisał:
    Więc tak.
    Daj znać.

Chciałbym to zrobić, naprawdę ale gdy podłączam tą kartę, monitor mi nie hula.

W ogóle nie działa? Zrozumiałem, że pod DOS, BIOS, zanim zmienisz stery - działa.
    Jeśli tak - startujesz komputer z płyty CD, bez obecności systemu.

Dodano po 44 [sekundy]:

adrian_g092 napisał:
    A jest może jakiś mankament w tym że na płycie też mam zintegrowaną kartę nvdia?

A ona działa, mimo iż podłączasz 7600GS'a?

0
  • #10 21 Sty 2014 23:15
    adrian_g092
    Poziom 6  

swiercm napisał:
    adrian_g092 napisał:
    swiercm napisał:
    Więc tak.
    Daj znać.

W ogóle nie działa? Zrozumiałem, że pod DOS, BIOS, zanim zmienisz stery - działa.

Powtórzę, gdy podłączyłem pierwszy raz, włączył się normalnie monitor i zalogowało mi do systemu, po zainstalowaniu sterowników i ponownym uruchomieniu komputera, monitor tzn. obraz nie działa tylko dioda mruga po włączeniu komputera. Monitor wykrywa ale nie rzuca obrazu, bo gdyby nie wykrywało na monitorze pokazał by mi się komunikat "no signal".
    Po tej sytuacji odinstalowałem sterowniki, ale sytuacja jest ta sama z monitorem, nie łączy.
    Najlepsze jest to że może obrazu nie ma ale loguje się do systemu bo słyszę na głośnikach.
    System XP jakby co.

Dodano po 3 [minuty]:

swiercm napisał:
    adrian_g092 napisał:
    swiercm napisał:
    Więc tak.
    Daj znać.

Dodano po 44 [sekundy]:

adrian_g092 napisał:

A ona działa, mimo iż podłączasz 7600GS'a?

Nie wiem czy działa, bo mam kabel podłączony pod 7600GS. Nie wyłączałem jej wgl ani w biosie ani nigdzie ponieważ Radeon normalnie hula, a ani 7600gs ani 7950gt (kolegi) nie włącza mi się obraz.

Dodano po 7 [minuty]:

swiercm napisał:

Który to chipset bo padam na twarz już od tego?

0
  • #11 21 Sty 2014 23:24
    adrian_g092
    Poziom 6  

swiercm napisał:

Próbowałem zainstalować ale nie mogę bo w tym momencie nie mam podłączonej tej karty i nie moge :cry:

Dodano po 4 [minuty]:

swiercm napisał:

Nie działa wgl, po prostu miga mi tylko dioda od monitora.

0
  • #12 21 Sty 2014 23:27
    elessar87
    Poziom 33  

adrian_g092 napisał:

Powtórzę, gdy podłączyłem pierwszy raz, włączył się normalnie monitor i zalogowało mi do systemu, po zainstalowaniu sterowników i ponownym uruchomieniu komputera, monitor tzn. obraz nie działa tylko dioda mruga po włączeniu komputera. Monitor wykrywa ale nie rzuca obrazu, bo gdyby nie wykrywało na monitorze pokazał by mi się komunikat "no signal".

W ogóle? Czyli nie widać nawet ekranu POST, a potem normalnie loguje do systemu?

0
  • #13 21 Sty 2014 23:28
    adrian_g092
    Poziom 6  

elessar87 napisał:
    adrian_g092 napisał:

W ogóle? Czyli nie widać nawet ekranu POST, a potem normalnie loguje do systemu?

Nie widać nic kompletnie, ale loguje się do systemu bo słyszę dźwięk logowania.

0
  • #14 21 Sty 2014 23:30
    elessar87
    Poziom 33  

W takim razie to zdecydowanie nie są sterowniki. Wygląda to całkiem jak awaria monitora albo kabla.

Sprawdź jeszcze na prawdziwym zasilaczu. Nie wiem dlaczego zignorowałeś zalecenia z samego początku tematu.

Zresztą. Podłącz kabel do zintegrowanej grafiki i sprawdź w BIOS'ie jaka jest ustawiona opcja.

0
  • #15 21 Sty 2014 23:38
    adrian_g092
    Poziom 6  

elessar87 napisał:
    W takim razie to zdecydowanie nie są sterowniki. Wygląda to całkiem jak awaria monitora albo kabla.

Sprawdź jeszcze na prawdziwym zasilaczu. Nie wiem dlaczego zignorowałeś zalecenia z samego początku tematu.

Zresztą. Podłącz kabel do zintegrowanej grafiki i sprawdź w BIOS'ie jaka jest ustawiona opcja.

Kabel i Monitor normalnie działa na obecnej karcie którą używam (ati radeon PCI-E) i pod sub i pod dvi-i. Zintegrowanej nie używam, po prostu dowiadywałem się czy ma znaczenie, że ją posiadam.

Możesz mi jaśniej przedstawić gdzie mam sprawdzić w biosie i o jaką opcje chodzi?

0
  • #16 21 Sty 2014 23:53
    elessar87
    Poziom 33  

Powiedz najpierw jaki masz BIOS bo w sumie w całym temacie nie doczytałem się oznaczenia płyty głównej. Po uruchomieniu komputera na samej górze ekranu wyświetla się informacja o BIOS'ie. Wystarczy nazwa. Wersja nie będzie potrzebna.

Działamy na oślep i nie wykonujesz zaleceń z poprzednich wypowiedzi, a być może rozwiązanie problemu już się pojawiło.

1. Zainstaluj sterowniki do chipsetu. Pobierzesz je ze strony producenta swojej płyty głównej. Wybierz najświeższą wersję i zainstaluj.

2. Podmień to co masz w miejscu zasilacza na zasilacz i sprawdź wtedy.

3. Chyba nikt jeszcze o to nie pytał. Podłączyłeś dodatkowe zasilanie do karty?

4. Jak już zlokalizujesz ustawienia BIOSu odnoszące się do integry to ją wyłącz i próbuj na GF. W razie niepowodzenia zawsze można przywrócić ustawienia domyślne poprzez CLR CMOS.

0
  • #17 22 Sty 2014 00:30
    adrian_g092
    Poziom 6  

elessar87 napisał:
    Powiedz najpierw jaki masz BIOS bo w sumie w całym temacie nie doczytałem się oznaczenia płyty głównej. Po uruchomieniu komputera na samej górze ekranu wyświetla się informacja o BIOS'ie. Wystarczy nazwa. Wersja nie będzie potrzebna.

Działamy na oślep i nie wykonujesz zaleceń z poprzednich wypowiedzi, a być może rozwiązanie problemu już się pojawiło.

1. Zainstaluj sterowniki do chipsetu. Pobierzesz je ze strony producenta swojej płyty głównej. Wybierz najświeższą wersję i zainstaluj.

2. Podmień to co masz w miejscu zasilacza na zasilacz i sprawdź wtedy.

4. Jak już zlokalizujesz ustawienia BIOSu odnoszące się do integry to ją wyłącz i próbuj na GF. W razie niepowodzenia zawsze można przywrócić ustawienia domyślne poprzez CLR CMOS.

0
  • #18 22 Sty 2014 09:04
    elessar87
    Poziom 33  

Do BIOS'u wchodzisz poprzez naciśnięcie klawisza "Delete" zaraz po uruchomieniu komputera.
    Opcje zintegrowanej grafiki będziesz miał najprawdopodobniej w menu Integrated Pheripherials (albo jakoś podobnie). Szukaj wpisu "Onboard VGA" i ustaw opcję "Enabled if External no present (albo podobnie). Nie jestem w stanie dokładnie naprowadzić bo nie mam pod ręką komputera z tym BIOS'em.

0
  • #20 22 Sty 2014 18:43
    adrian_g092
    Poziom 6  

swiercm napisał:
    elessar87 napisał:

Tak podłączałem :D

0
  • #21 22 Sty 2014 21:14
    elessar87
    Poziom 33  

A poza tym? Co z rzeczy, o których wczoraj pisałem zrobiłeś?

0
  • #22 27 Sty 2014 20:06
    adrian_g092
    Poziom 6  

Zrobiłem wszystko co pisaliście, niestety nic nie pomaga.
    Problem jest taki że żadna karta Geforce mi nie działa żadna ani moja, ani mojego kumpla 7950 GT, ani nie działa mi ziintegrowana którą również mam na płycie 6100, wydaje mi sie że to może wina sterownika którego zainstalowałem ze strony producenta i po tych sterach przestał mi się ekran włączać. Czy myślicie że format pomoże? Bo bez sensu go robić, może przywracanie systemu? Coś dziwnego naprawdę.

0
  • #23 27 Sty 2014 20:16
    swiercm
    Moderator na urlopie...

Odinstaluj sterowniki do grafiki, użyj DriverSweeper'a - oczyść pozostałości po sterownikach.

Zainstaluj ponownie sterownik do chipsetu i ponownie sterownik do karty graficznej.
    Spróbuj zainstalować ForceWare 93.71.

0
  • #24 30 Sty 2014 20:08
    adrian_g092
    Poziom 6  

Zrobiłem to wszystko, nadal nie działa, chyba zaryzykuje formatem systemu...

0