Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat ibiza II FL cupra 1.8 20v - Czujnik przyspieszenia poprzecznego G200

21 Sty 2014 22:17 5040 5
  • Poziom 10  
    Witam!

Mam problem ze znalezieniem czujnika G200 (komputer wskazuje uszkodzenie tego czujnika od ESP) w modelu Seat Ibiza II FL Cupra 1.8 20vt 2001r. w którym miejscu może być zamontowany ten czujnik?
    Jeśli wie ktoś w którym miejscu szukać tego czujnika w tym samochodzie, proszę o pomoc, albo o sugestie gdzie może być zamontowany. Do tej pory przeszukałem okolice kolumny kierownicy i nie znalazłem go, także pod siedzeniami kierowcy i pasażera. Wujek Google też nic nie pomógł, więc zwracam się z prośbą do użytkowników elektrody.
  • Poziom 19  
    Zerknij w okolicach schowka pasażera czy tamtych okolic deski (wewnątrz).
  • Poziom 25  
    Albo pod kierownicą, albo pod fotelem kierowcy, albo pod tylnym siedzeniem (ten zintegrowany).
    Przy tej usterce zaleca się przeczyścić styki na początek.
  • Poziom 25  
    W golfach jest pod kierownicą wygląda to tak ja na zdjęciu.

Seat ibiza II FL cupra 1.8 20v - Czujnik przyspieszenia poprzecznego G200
  • Poziom 10  
    W Seacie Ibizie 1.8 20VT (1.8T) ten czujnik znajduje się w tunelu pod zapalniczką/ półką w tunelu, a środkowej kolumnie.
    Żeby się do niego dostać trzeba zdjąć ramkę do której przytwierdzony jest mieszek, następnie trzeba odkręcić dwie śrubki do których zamontowany jest plastik osłony tunelu i chyba jak dobrze pamiętam, pod popielniczką jest jeszcze śrubka. Następnie trzeba tunel rozłożyć na dwie części (po odkręceniu tych śrubek pod mieszkiem gałki biegów pójdzie z delikatnym oporem, ale delikatnie trzeba podwadzić gdzieniegdzie i się uda) no i co hmm wypinamy kostkę z czujnika g200 i odkręcamy go wraz z metalową podstawą.
    Czujnik jest obok czujnika ABS (widoczny na zdjęciu, robionym podczas pracy) a dalej to się trzeba męczyć albo szukaj fachowca który poprawi luty.

Seat ibiza II FL cupra 1.8 20v - Czujnik przyspieszenia poprzecznego G200 Seat ibiza II FL cupra 1.8 20v - Czujnik przyspieszenia poprzecznego G200