Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szukam schematu z wsadami do zrobienia euroscana?

przemkrzych 29 Jan 2007 13:25 566702 1543
Texa Poland
  • Texa Poland
    VANT
    Level 12  
    Tomasz008 wrote:
    Do liczników: dumpy pamieci, dokumenty, softy

a co to ma wspólnego z euroscanem??
    VANT
    Level 12  
    Tomasz008 wrote:
    przydatne programy do immobilizerów

kolego nie pomyliły ci się dziąły??
    Marek 12
    Level 13  
    Witam wszystkich mam pytanie na jakiej lini euroscan łączy się z fiatem UNO 1.4 KAT bo coś nie moge poradzić sobie z tą linią K i L i w jakich przypadkach mają być zwory na lini K i lini L zwarte ze sobą
  • Texa Poland
    VANT
    Level 12  
    Marek 12 wrote:
    Witam wszystkich mam pytanie na jakiej lini euroscan łączy się z fiatem UNO 1.4 KAT bo coś nie moge poradzić sobie z tą linią K i L i w jakich przypadkach mają być zwory na lini K i lini L zwarte ze sobą

we fiatach jest podobnie czyli jak patrzysz na gniazdo diagnostyczne od przodu i masz zaczep na górze to linia K jest z prawej strony, linia L z lewej, a masa w środku.

Linie K in/out i L in/out mają być zwarte w większości przypadków, poza chyba fordem..

======================
    Ja ponawiam pytanie !!! Dlaczego mój euroscan łączy się z silnikiem a nie łączy się z airbagiem?? Sterownik poduszki sprawny bo euroscan kolegi łączy się z nim bez problemu. Napięcie na liniach L i K wynosi 11.3V, wachania na drugich pinach w comach wacha się od -6.7V do +7.3V jak zwieram linie L i K do masy......
    Tracę siły i pomysły....qrcze ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

btw. tak przy okazji zapytam...mam programator phoenix/funprog....jakim programem zaprogramuję attiny??
    piwek9
    Conditionally unlocked
    Ja myślę że tem euroscan na AT90 , to kicha ,u mnie łączy się z airbag a z silnikiem nie , z silnikiem łączy sie pod innym modelem auta , podobno euroscan na PIC jest dużo lepszy czy kto ma możę schemat i esady do tego . pozdro piwek
    Sławek P.
    Level 11  
    Jakiś czas temu zamieściłem poprawiony schemat UNISCANA (zewnętrzny RESET, podciągnięcie do plusa szyny I2C itp.) Dziś komplet -schemat, PCB, lista części. Jeżeli się komuś przyda to bardzo proszę.
    VANT
    Level 12  
    piwek9 wrote:
    Ja myślę że tem euroscan na AT90 , to kicha ,u mnie łączy się z airbag a z silnikiem nie , z silnikiem łączy sie pod innym modelem auta , podobno euroscan na PIC jest dużo lepszy czy kto ma możę schemat i esady do tego . pozdrawiam piwek

Możesz pomierzyć swoje euroscany?? chodzi mi o namięcia na zwartych liniach L i K oraz te wachania na pinach2 w comach podczas zwierania lini do masy....??

btw. to że auto widzi ci pod innym modelem niz powinno to nie wina fejsa tylko programu....
    Marek 12
    Level 13  
    Witam ponownie a czy ktoś ma rozpisane dokładnie która to linia K a która L na płytce euroscana i jak sprawdić czy wszystko jest OK dokła z tymi liniami narazie podłączyłem tylko fiata i wychodzi mi na to że łączy się z ECU linią L nie wiem czy to jest możliwe czy ja coś żle robie
    VANT
    Level 12  
    Marek 12 wrote:
    Witam ponownie a czy ktoś ma rozpisane dokładnie która to linia K a która L na płytce euroscana i jak sprawdić czy wszystko jest OK dokła z tymi liniami narazie podłączyłem tylko fiata i wychodzi mi na to że łączy się z ECU linią L nie wiem czy to jest możliwe czy ja coś żle robie

Jak VISA wykrywa euroscana to miga dioda od lini L. żeby połączyć się z ECU potrzebna jest linia L. Po połączeniu z silnikiem powinna pulsować dioda od lini K.
    Tomasz008
    Level 20  
    piwek9
    passata 92 najlepiej zrobisz fejsem na transoptorach
    poszukaj opto interface
    VANT
    Level 12  
    Czy może mi ktoś pomóc??
    Quote:
    ======================
    Ja ponawiam pytanie !!! Dlaczego mój euroscan łączy się z silnikiem a nie łączy się z airbagiem?? Sterownik poduszki sprawny bo euroscan kolegi łączy się z nim bez problemu. Napięcie na liniach L i K wynosi 11.3V, wahania na drugich pinach w comach wacha się od -6.7V do +7.3V jak zwieram linie L i K do masy......
    Tracę siły i pomysły...qrcze ratunku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

btw. tak przy okazji zapytam...mam programator phoenix/funprog...jakim programem zaprogramuję attiny??
    Marek 12
    Level 13  
    Wiam panowie ma ktoś opis jak euroscana podłączyć do OPLA z 10 pinową wtyczką i czy trzeba robić jakąś zwore we wtyczce?
    piwek9
    Conditionally unlocked
    Żadne zwory spina się pin 5i 6 jak chcesz samodiagnozę zrobić (kody błyskow , a jak podpiąć się do opla masz na 33 str tego tematu piny w gniadach diagnostycznych ,to jest duży plik więc prowizia wysoka jak chcesz napisz do mnie to podeśle ci do samego opla napisz jaki model auta i rok .pozdro piwek
    piwek9
    Conditionally unlocked
    Panowie poszukuję czegoś do Opla 97rok . żeby części można dostać w kraju , jakiś fejs do odczytu i kasowania błędów , w zamian coś doHEX-CAN naprawdę warto bo HEX robi wszystko .pozdro piwek
    starter55
    Level 24  
    piwek9 wrote:
    Panowie poszukuję czegoś do Opla 97rok . żeby części można dostać w kraju , jakiś interfejs do odczytu i kasowania błędów , w zamian coś doHEX-CAN naprawdę warto bo HEX robi wszystko .pozdrawiam piwek

Wydaje mi sie ze iso9141 na ELMie 323
    piwek9
    Conditionally unlocked
    TO PEWNIE I OBSŁUŻY ale gdzie ELM kupić tu jest problem obszukałem i nic ,nie ma nigdzie a może coś na osiągalnych elementach kto ma.
    Pfemek
    Level 23  
    piwek9 wrote:
    Panowie poszukuję czegoś do Opla 97rok . żeby części można dostać w kraju , jakiś interfejs do odczytu i kasowania błędów , w zamian coś doHEX-CAN naprawdę warto bo HEX robi wszystko .pozdrawiam piwek

Po pierwsze to pytanie powinieneś zadać w innym temacie, po drugie jaki opel konkretnie? Euroscan obsługuje modele do 2000r, opla też (silnik, niektóre poduchy itp.) Sam diagnozowałem nim vectre B 1996, astre 1998, vectre A, kadeta, więc czego tu innego (oczywiście do zastosowań amatorskich) do tych aut szukać? Kody błędów sterowania silnika w oplach powyżej 2000r odczytasz węgierskim programem Tech2 jest na elektrodzie a interfejs do tego to Vag k-line na maxie. Ten program to jednak żadna rewelacja i trzeba go używać na własną odpowiedzialność (Można nim uszkodzić np. zestaw wskaźników przy próbie zmiany przebiegu!) Program jednak działa, testowałem z agilą 1.0 2000r i corsą 1.4 2004.

Pozdrawiam...
    pacer81
    Level 13  
    Czy ktoś z kolegów orientuje się gdzie można dokupic różne wtyczki do gniazd diagnostycznych tak żeby zastosowac do euroscana głównie chodzi do starszych modeli samochodów.
    Pozdro...

Dodano po 4 [godziny] 34 [minuty]:

Właśnie przetestowałem ze Skodą Felicja 1.3 wszystko czyta, parametry wszystkie się zgadzają.
    starter55
    Level 24  
    pacer81 wrote:

Właśnie przetestowałem ze Skodą Felicja 1.3 wszystko czyta, parametry wszystkie się zgadzają.

nie prościej jest tej skody zrobić Ci jakims vagcomem?
    pacer81
    Level 13  
    Prościej tylko nie miałem na czym przetestowac poprawnosci działania euroscana i popiołem do swojej Feli...
    starter55
    Level 24  
    piwek9 wrote:
    Szuka laptopa z dwoma RS , czy kto wie jakiego modelu szukać i gdzie , najważniejszy jest model ,jakiego szukać .pozdro

Mysle ze lepiej będzie Ci kupić laptopa z jednym comem i dokupić pmcia com silcoma lub inny widziany pod dosem
    Laptop z dwoma com napewno nie bedzie nalezał do nowszej gamy produktów wiec potem bedziesz miał problemy z baterią itp.
    Lecz twój wybór. Kidys widziałem panasonika starszy model jakiś taki pancerny i to było coś takiego http://allegro.pl/item164021410_panasonic_toughbook_cf_28_1_2_ghz_gsm_wi_fi_com_1.html

http://allegro.pl/search.php?string=2+com&category=2&country=1&category=491
    pacer81
    Level 13  
    Ja mam do kolegów takie pytanko ponieważ w dziale Download samochody jest zapodany program EuroScan
    Visa 1.83 wersja pol-ang czy ta wersja różni się czymś
    od wersji która jest zapodana w tym temacie.