Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam schematu z wsadami do zrobienia euroscana?

przemkrzych 05 Lis 2005 00:09 561830 1543
    Wantura Krzysztof
    Poziom 16  
    Witam
    Patrz strona piata tego dzialu , testowany byl Fiat Marea ponadto sciag sobie plik z gniazdamidiagnostycznymi ktory zamiescilem w tym dziale , tam masz rozpis wyprowadzen w gniezdzie 16 pinowym Fiata .

Pozdrawiam Krzysztof
  • HelukabelHelukabel
    Irons
    Poziom 13  
    [quote="Wantura Krzysztof"]Witam
    Patrz strona piata tego dzialu , testowany byl Fiat Marea ponadto sciag sobie plik z gniazdamidiagnostycznymi ktory zamiescilem w tym dziale , tam masz rozpis wyprowadzen w gniezdzie 16 pinowym Fiata .

Był testowany , ale nie wiadomo z jakim ECU .
    W Fiacie w tym samym modelu zastosowano różne ECU w zależności od silnika i roku produkcji .
    Euroscan z benzynowymi działa OK , ale jak z dieslem JTD z 2001r nadal nie wiadomo :|
    Wantura Krzysztof
    Poziom 16  
    Witam
    Z moich rozumowan wynika ze jesli chodzi o ECU w JTD to tylko mozna podpiac Boscha , a jak juz nadmienilem w pliku gniazda na dole jest rozpis gniazda 16-to pinowego ,czyli zostalo sie podpiac i sparwdzic .
    Staralem sie pomoc w odpowiedzi na pytanie ktore brzmialo :
    Panowie, a może ktoś wie jak podejść Fiata Marea JTD 110 (2001 rok, zlacze EOBD 16pin, komputer Bosch system EDC15) ,czyli podpowiedz byla prawidlowa .

Pozdrawiam Krzysztof
  • HelukabelHelukabel
    devolt
    Poziom 21  
    bardzo dziekuje za podpowiedz, bede testowal...
    Mam pytanie, czy mozna zastosowac zamiast pamięci 24c32-> nieco większą 24c64?? Bo nigdzie nie mogłem dostac w wersji dil tylko była w smd.
    Nowy84
    Poziom 11  
    witam posiadam euroscana na picu 16f84a jest on sprawny i oczywiscie smd wiedz jestem gotow podzielic sie z osoba ktora go skopiuje
    pozdrawiam
    TomPi
    Poziom 20  
    Jeżeli PIC jest zabezpieczony - to nic z tego, ale jest nadzieja że ktoś zapomniał zatrzasnąć procek.
    Mogę go rozpracować (być może) - właśnie składam euroscana i wolałbym wersję SMD - zalezy mi na sterowaniu multiplexera.
    Adam Kaczorowski
    Poziom 12  
    Witam !!
    Na stronie skan tool znajdziesz soft i interfejs oraz spis wszystkich pojazdów ,które robi w/w interfejs.Powinno się udać.
    Możesz to sobie zrobić,gdyż jest tam schemat i pcb.
    Procesor możesz kupić w polsce.Google ELM 323.
    Właśnie ten procesor obsługuje obd /iso.
    Jest to zwykły PIC16C505 lecz oprogramowany do tego protokołu.
    Niestety jest porządnie zabezpieczony przed kopiowaniem i musisz wydać około 120 zł. Podobno taniej bezpośrednio z Kanady.
    berti1985
    Poziom 19  
    Witam
    Mam problem z speed adapterem .
    Wykskauje mi komikat "speed -adapter com. problem"
    Odłaczyłem ze złacza nieuzywana linie .
    Od strony aukta jest dobrze wszytsko bo jak podąłcze te 3 kabelki to po przekreceniue kluczyka jedna dioda gasnie a druga mryga .
    Zastania mnie to czy problemem nie jest tranzystor linia k miedzy amtelem a euroscanem .
    Płytke robiłem wg ostatnich poprawek on_mayday?
    Jak on ma byc podłączony? Jest tam bc 547. Wsadziłem go tak jak na montazu było oznaczone
    Czy ktos mółby oznaczyc jakie oproniki i elementy maja byc wsadzone na płytce monatzowej bo ja je wsadzałem w/g schematu
    Z góry dzięki za odpowiedzi
    Pozdro
    Bartek
    Chawek
    Poziom 18  
    Co do ELM323 to zgadza się, z Kanady prosto od producenta jest taniej, razem z przesyłką kosztował mnie 67zł i czekałem za nim tydzień.
    Zbudowałem sobie interfejs OBD ISO w oparciu o ten układ z nadzieją że bedę mógł sobie skasować błędy w ECU w Oplu Corsie 1.4 16V (X14XE) niestety bez powodzenia. Przy próbie odczytu błędów program twierdzi że nie "widzi" ECU a przy odczycie z czujników mam kosmiczne wartości (65000obr/min, -47 stopni temp. cieczy).

Co do Euroscana to bardzo chętnie złożyłbym sobie to ustrojstwo aby wreszcie "ugryźć" tą moją upartą Corsiczkę ale po przeczytaniu całej dyskusji sie pogubiłem. Wiem że jest paczka FINAL ale pare stron dalej sa juz jakies poprawki na PCB i inne kombinatorstwa więc ten final to tak naprawdę jest niepoprawnie działającym FINALem.
    Zwracam się więc z prośbą do szanownych forumowiczów którzy zbudowali w 100% działający interfejs o zebranie w nową paczkę wszystkiego co potrzebne i wrzucenie na forum.

BTW - jakim programem drukujecie sobie mozaikę ścieżek z tych zielono czarnych plików gif? (nie bijcie :) )
    kufcio
    Poziom 20  
    paczka final jest OK, jedyna "wada" to PCB zauwaz ze w poprawionym jest czerwonym kółkiem zaznaczony blad, chodzi o bliskosc dwoch punktow ktore po fizycznym wykonaniu sa zwartew, wtedy bierzesz igielke i rozcinasz.. lub PCB po poprawce i tez jest OK. reszta jest 100% sprawna bo sam zlozylem i smiga
    pozdr
    berti1985
    Poziom 19  
    Witam
    Ja to akurat robilem metoda foliografi speeda i plik z mozaika siezek dawałem w negatyw przy ucyciu programu irfan view potem znowu w odcienie szarosci dalej a potem zwiekszałem kontrast i wychdził mi idealny obraz do drukowania laserem lub przy uzycia xerokopiarki folii. Oczywiscie jezeli druk był w idoku normalnym czyli jak sie patrzy na sciezki musiałem jeszcze drukowac w odbiciu lustrzanym.
    Jak widze nikt naarzie mi nic nie odpowiaedział na temat speeda o którym wyżej napisałem :(
    Pozdrawiam
    Bartek
    devolt
    Poziom 21  
    A mozesz dasz taką poprawioną (dobrze zeskalowaną) płytke na forum w formacie pdf(druknij np. w pdfCreatorze) Bo jakos nie moge utrafic ze ściezkami.
    A przy okazji ponawiam pytanie czy mozna zastosować 24c64 zamiast 24c32??

Pzdr Devolt
    Wantura Krzysztof
    Poziom 16  
    Witam
    Zawsze mozesz wlozyc o wiekszej pojemnosci pamiec, ale napewno nie na odwrot bo nie zaprogramujesz go.

Pozdrawiam Krzysztof
    devolt
    Poziom 21  
    Właściwie to logiczne :) ale bałem sie ze wieksza pamiec ma inne adresy. To dzięki za odpowiedz.

Pzdr Devolt
    berti1985
    Poziom 19  
    Witam was .
    Mam problem ze speedem
    Robiłem go wg płytki on mayday ostatniej poprawki .
    Lampki mi mrygaja ale po podłączeniu ale mi go euroscan nie widzi
    Mój euro to fejs na picu .
    Pwoiedzicie mi czemu fejs go nie widzi
    Czemu wyskakuje mi speed comm problem
    Prosze o pomoc
    Bartek
    kufcio
    Poziom 20  
    Kto podlaczal BMW?

BMW 318, K i L (in i out złączone)
    piny wpiete odpowiednio tzn. linia K na pin 20, L na 15 plus na 14stym minus na 19stym.

Wybieram po koleji 318stki i zadna nie odpowiada...

Fejs dziala bo sprawdzalem na Omedze B tds, ale tylko po K line Air Bag.

Dodam ze test Rafala1977 przechodzi w 100%

Wiec albo mam jakos dziwnie uszkodzona L line albo jest jakis trik z BMW motor pałer:)

Za sugestie dziekuje
    merida
    Poziom 11  
    jeśli ktos jest zainteresowany to mam juz zrobione płytki do Uniscan-u płytki są gotowe do moontazu maja powiercone otwory i sa pocynowane cena takij płytki to 16zł + przesyłka 2zł jesli ktos jest zainteresowany to prosze na priv
    slawo1
    Poziom 14  
    Przystąpiłem do budowy Uniscana i Mam problem z zaprogramowaniem 24c32. Uzywam Pony proga , zworkę 24cxx pin 7,8 mam zwarty w ustawieniach (JDM API). Po naciśnięciu write po chwili wyswietla Write failed
    Może ktoś mi poradzi jak go zaprogramować .
    Pozdr.
    Slawo1
    Marwaldor
    Poziom 11  
    zostaw noge 7 zupelnie wolna i pojdzie :)
    slawo1
    Poziom 14  
    Zczytuje , Read successful
    Device Size: 256 Byte, ale po odpięciu pin7 też nie zapisuje.

Dodano po 13 [minuty]:

Dziękuję Ci Marwaldor poszlo!:D
    Slawo
    pafii
    Poziom 12  
    witam
    ja 24c32 programowałem JDM , proca robiłym PONY i szło bez problemu
    zrób saobie najprostrzego JDM-a co c32 i niebedzie problemu
    JDM +ic-prog
    pozdr.
    pafii
    Poziom 12  
    wiatm
    mam pytanie teoretyczne bo nie daje mi to spokoju
    w jaki sposób visa widzi porty com i które com-y?
    dziekuje
    Kristo
    Poziom 16  
    Witam wszystkich. Mam prośbę do zaawansowanych forumowiczów. Złożyłem uniscana i mam problem z zaprogramowaniem Atmela. Pamięć zaprogramowałem JDM i Ic-Progiem. Atmela próbóję zrobić programatorem Phoenix/Funprog i programem Ic-Prog jednak wywaka mi komunikat o błędzie CRC. Programator podłączony do LPT, zworki ustawione na PHOENIX wygląda że się programuje ale samymi FF. Próbowałem PONY ale nie wykrywa urządzenia. Proszę o jakieś sugestie i pomoc w zaprogramowaniu Atmela.
    tomj81
    Poziom 11  
    Witam

Czy ktoś próbował podpiąć sie do skody i z jakim rezultatem - coprawda wtyk obd :) jak czytałem wcześniej komunikuje sie ten scanik z VW i seatem to i z młodszym bratem skoda tez powinien ....ale jak to wyglada w praktyce:)
    pafii
    Poziom 12  
    witam
    zciag sobie schemat pony z strony lancos tam jest adapter do atmela z rezonatorem 4 MHz
    idzie bez najmniejszego problemu
    kufcio
    Poziom 20  
    Jaka skoda? pamietaj ze obsluguje auta do 2000r.

ZAauwaz ze np. felicja diesel nie ma sterownika silnika bo pompa jest czyto mechaniczna.. wtedy mozna sie polaczyc tylko z immo i jesli jest airbag.
    Generalnie do VW grupy polecam VAGa

pozdr
    tomj81
    Poziom 11  
    kufcio napisał:
    Jaka skoda? pamietaj ze obsluguje auta do 2000r.

ZAauwaz ze np. felicja diesel nie ma sterownika silnika bo pompa jest czyto mechaniczna.. wtedy mozna sie polaczyc tylko z immo i jesli jest airbag.
    Generalnie do VW grupy polecam VAGa

pozdr

faktycznie napisałem mało precyzyjnie chodzi mi o octawie 99r 1.6 :)

pozdro
    lapek
    Poziom 11  
    czy zagłębiał się ktoś w temat komunikacji euroscana z silnikiem 1.4 w samochodzie rover lub plonez na obrazku pomocy w visie widać na kablu jakąś skrzyneczke czyżby coś w rodzaju sped adaptera
    Chawek
    Poziom 18  
    Zrobiłem Euroscana na podstawie plików z paczki FINAL, poprawiłem tylko płytkę bo jak wiadomo w jednym miejscu scieżki się łączą. Zamiast Zenera użyłem diodę Shottky'ego ale nie SB168 bo takich nigdzie nie mieli, dali mi inna nie pamiętam typu :) Fejsik ruszył za pierwszym razem.

Testowany jak na razie na moim aucie - Opel Corsa B 1.4 16V (X14XE), błędy, kasowanie, odczyt live z czujników - wszystko smiga :D

Pytanie tylko mam co oznaczaja ikonki wykrzyknika i scalaka przy błędach?

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do upublicznienia tego interfejsu, świetna robota chłopaki!